متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت شرکت بامسئولیت محدود

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت بامسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت در قالب سهامی خاص بهتر است.

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

مدت زمان ثبت شرکت بامسئولیت محدود ۱۴ روز کاری‌ است.

هزینه ثبت شرکت بامسئولیت محدود چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت بامسئولیت محدود ۲٬۱۵۰٬۰۰۰ تومان است. این هزینه برای شهر تهران است و از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام می‌شود بنابراین شامل پیش ثبت‌نام کد اقتصادی و کد کارگاهی شرکت نیز است.

در صورت تمایل می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۱٬۷۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ثبت شرکت افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۳٬۹۰۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سایر شهرهای کشور ۴۴۵٬۰۰۰ تومان است. مراجعات حضوری به اداره ثبت شرکت‌های شهر مورد نظر بر عهده شما خواهد بود.

در شرکت با مسئولیت محدود باید حتما در اساسنامه نماینده قانونی شرکت وجود داشته باشه؟ مثلا می‌شود مدیر عامل را به عنوان نماینده قانونی شرکت معرفی کرد؟

معرفی نماینده قانونی، یکی از الزامات ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. در انتخاب نماینده، هیچ الزامی وجود ندارد و نماینده قانونی می‌تواند از بین اعضا، مدیران یا سهامداران انتخاب شود.

آیا اعضای هیئت مدیره می‌توانند جزء شرکا یا سهامداران نباشند؟

در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره حتما باید سهامدار باشند. فقط مدیرعامل می‌تواند خارج از شرکا باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود می‌توان مدیران را از خارج از شرکا انتخاب کرد.

آیا سرمایه شرکت حتما باید نقدی باشد؟

در شرکت‌های سهامی خاص و بامسئولیت محدود می‌توان کل سرمایه را غیرنقدی قرار داد. اما در شرکت سهامی عام باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه، بصورت نقدی تعهد شود.

کدام قالب شرکت برای ثبت مناسب‌تر است؟

انتخاب نوع شرکت بستگی به موضوع فعالیت و سلیقه موسسین دارد ولی محبوب‌ترین انواع شرکت‌ها، شرکت‌های سهامی خاص و بامسئولیت محدود هستند.

برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود چه مدارکی مورد نیاز است؟

- اسامی پیشنهادی شما برای شرکت - موضوع شرکت - کد پستی و آدرس شرکت و شماره تماس - روزنامه کثیرالانتشار - شناسنامه و کارت ملی کلیه موسسان با شخصیت حقیقی - در صورت وجود شخص حقوقی در شرکت، نامه معرفی نماینده، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات اشخاص حقوقی اعم از سهامداران و یا بازرسان - ارائه مجوز نام و یا فعالیت در صورت لزوم - ارائه وکالت‌نامه (در صورتی که یکی از امضاکنندگان به جای فرد دیگری اوراق را امضا خواهد کرد)

حداقل مبلغ سرمایه برای تشکیل شرکت بامسئولیت محدود چقدر است؟

برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود، در قانون تجارت حداقل سرمایه‌ای در نظر گرفته نشده ولی با ۱۰۰.۰۰۰ تومان می‌توان شرکت ثبت کرد.

تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت بامسئولیت محدود معمولا چند نفر است؟

حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره به ۲ نفر محدود می‌شود که ۱نفر در قالب مدیرعامل و دیگری در قالب شریک حضور دارد.

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام