متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت شرکت بامسئولیت محدود

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

ثبت شرکت مسئولیت محدود به ۱۰ روز کاری زمان نیاز دارد. برای اطلاع از هزینه ثبت شرکت می‌توانید به جدول ریز هزینه‌ها در داخل متن مراجعه کنید.

 

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت بامسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت در قالب سهامی خاص بهتر است.

کدام قالب شرکت برای ثبت مناسب‌تر است؟

انتخاب نوع شرکت بستگی به موضوع فعالیت و سلیقه موسسین دارد. هر کس بر اساس شرایط مربوط به خود باید بهترین انتخاب را انجام دهد. از مهم‌ترین مواردی که می‌توان بر اساس آن‌ها تصمیم‌گیری کرد، عبارتند از:

- تعداد شرکا

- علاقه به وجود یا عدم وجود بازرس

- چگونگی مسئولیت شرکا نسبت به بدهی‌های شرکت

- مقدار سرمایه اولیه ثبتی

- تشریفات اداره کردن شرکت (هرچه تشریفات بیشتر باشد، نشان دهنده اعتبار قانونی شرکت و به زبان ساده‌تر قانونمند بودن آن است)

- مدت تصدی مدیران

- مقدار سرمایه تعهدی

- پیچیدگی‌های ورود و خروج شرکا و نقل و انتقالات

- پیش‌بینی برای جذب سرمایه گذار

- میزان شناخت و اعتماد شرکا نسبت به یکدیگر

آیا اعضای هیئت مدیره می‌توانند جزء شرکا یا سهامداران نباشند؟

در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره حتما باید سهامدار باشند. فقط مدیرعامل می‌تواند خارج از شرکا باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود می‌توان مدیران را از خارج از شرکا انتخاب کرد.

آیا سرمایه شرکت حتما باید نقدی باشد؟

در شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌توان کل سرمایه را غیر نقدی قرار داد. اما در شرکت‌های سهامی خاص باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه، بصورت نقدی تعهد شود.

مسئولیت شرکا در شرکت با مسئولیت محدود نسبت به بدهی شرکت به چه میزان است؟

میزان بدهی هر فرد در شرکت با مسئولیت محدود کاملا وابسته به میزان سرمایه‌ای‌ است که دارد. اگر در ابتدای ایجاد شرکت نیز همه افراد سهم خود را پرداخت کرده باشند، هیچ مسئولیتی برای اعضا وجود نخواهد داشت.

برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود چه مدارکی مورد نیاز است؟

- اسامی پیشنهادی شما برای شرکت - موضوع شرکت - کد پستی و آدرس شرکت و شماره تماس - روزنامه کثیرالانتشار - شناسنامه و کارت ملی کلیه موسسان با شخصیت حقیقی - در صورت وجود شخص حقوقی در شرکت، نامه معرفی نماینده، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات اشخاص حقوقی اعم از سهامداران و یا بازرسان - ارائه مجوز نام و یا فعالیت در صورت لزوم - ارائه وکالت‌نامه (در صورتی که یکی از امضاکنندگان به جای فرد دیگری اوراق را امضا خواهد کرد)

حداقل مبلغ سرمایه برای تشکیل شرکت بامسئولیت محدود چقدر است؟

برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود، در قانون تجارت حداقل سرمایه‌ای در نظر گرفته نشده ولی با ۱۰۰.۰۰۰ تومان می‌توان شرکت ثبت کرد.

تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت بامسئولیت محدود معمولا چند نفر است؟

حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره به ۲ نفر محدود می‌شود که ۱نفر در قالب مدیرعامل و دیگری در قالب شریک حضور دارد.

در شرکت با مسئولیت محدود باید حتما در اساسنامه نماینده قانونی شرکت وجود داشته باشه؟ مثلا می‌شود مدیر عامل را به عنوان نماینده قانونی شرکت معرفی کرد؟

معرفی نماینده قانونی، یکی از الزامات ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. در انتخاب نماینده، هیچ الزامی وجود ندارد و نماینده قانونی می‌تواند از بین اعضا، مدیران یا سهامداران انتخاب شود.
ورود / ثبت‌نام