متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


استعلام برند

استعلام برند

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  رایگان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

استعلام برند

اگر محصول یا خدمتی دارید که می‌خواهید به بازار عرضه کنید. همچنین سال‌ها زحمت و تلاش خود را به مرحله نمایش بگذارید، بهتر است در اولین قدم، نسبت به استعلام برند مورد نظر خود و ثبت آن اقدام کنید. بر اساس مقررات قانونی غالبا ثبت برند (علامت تجاری) اجباری نیست. ولی برای اینکه شخصی نتواند از سال‌ها تلاش شما بهره‌مند شود. از سوی دیگر از نام برند شما سوءاستفاده نکند، لازم است آن را به ثبت برسانید. نام برند یا علامت تجاری، همان اسمی است که بر روی محصول شما ثبت می‌شود. در نتیجه، انتخاب نام مناسب برای آن، از اهمیت بالایی برخوردار است.

به علاوه فرآیند ثبت برند، مراحل طولانی و پیچیده‌ای دارد که ممکن است چندین ماه طول بکشد. از این رو بهتر است، قبل از ثبت، نام برند مورد نظر خود را استعلام بگیرید. شما می‌توانید با استعلام رایگان متوجه شوید که احتمال ثبت برند شما چقدر است. با این کار در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

در واقع علامت تجاری مورد نظر شما نباید عین برند دیگر یا دارای مشابهت به اندازه‌ای باشد که موجب اشتباه مخاطبان شود. مثلا شما نمی‌توانید با تغییر یک حرف در برند ثبت شده، برند جدیدی در همان طبقه‌ ثبت کنید. چرا که با این کار موجب اشتباه مخاطبان برند ثبت شده، خواهید شد. این امر با استفاده از استعلام برند امکان‌پذیر است و مشابهت زیاد برند موجب رد شدن آن می‌شود.

تکراری بودن یا مشابهت زیاد علامت، همچنین ریشه فارسی نداشتن برند (بدون ارائه کارت بازرگانی یا کارت عضویت) از جمله  موارد رد شدن برند است که در زمان استعلام می‌توان متوجه آن شد.

در استعلام برند صرفا برندهایی مورد نظر قرار می‌گیرند که به ثبت رسیده و در روزنامه رسمی آگهی شده باشند. همچنین علامت‌های تجاری که اظهارنامه ثبت آن‌ها قبل از اظهارنامه شما ارائه شده باشد.

با توجه به اینکه برند در طبقات مختلف قابل ثبت است، استعلام برند در همان طبقه مورد نظر انجام می‌شود. مثلا اگر یک برند در زمینه تجهیزات پزشکی ثبت شده باشد و شخص دیگری بخواهد همان برند را در مواد غذایی به ثبت برساند. اگر در طبقه مواد غذایی به ثبت نرسیده باشد، مانعی ندارد و امکان ثبت برند برای او وجود دارد.

همچنین اگر تاریخ اعتبار برند شما به اتمام رسیده باشد و در مهلت قانونی آن را تمدید نکرده باشید، پیش از درخواست تمدید باید استعلام برند انجام دهید. چرا که ممکن است در زمان انقضای برند تا درخواست تمدید، شخص دیگری برند منقضی شده یا مشابه آن را در همان طبقه ثبت کرده باشد.

 

مشاهده بیشتر
استعلام برند

استعلام برند

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  رایگان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل استعلام برند

timeline timeline

۱)‌ ثبت سفارش

۲) ارسال اطلاعات

۳) بررسی برند انتخابی توسط کارشناسان ثبت‌یار

۴)‌ دریافت نتیجه استعلام برند

مدارک و شرایط استعلام برند

- انتخاب نام برند

- تعیین حوزه فعالیت و طبقه

ریز هزینه‌های استعلام برند

عنوان خدمت

هزینه

استعلام برند

رایگان

 

سوالات متداول استعلام برند

هزینه و مدت زمان استعلام برند چقدر است؟

- ۸۸ + ۱۸

استعلام برند در ثبت‌یار رایگان است و در یک روز کاری انجام می‌شود.

آیا امکان ثبت برندی که در یک طبقه به ثبت رسیده، برای طبقه دیگر وجود دارد؟

- ۸۸ + ۵

بله، اگر برندی در یک طبقه به ثبت رسیده باشد، دارنده علامت یا شخص دیگر می‌تواند همان برند را در صورتی که در طبقات دیگر مشابهت نداشته باشد به ثبت برساند.

 

مدت اعتبار برند چقدر است و آیا امکان تمدید آن وجود دارد؟

- ۸۴ + ۵

اعتبار برندهای ثبت شده، ۱۰ سال است و پس از این مدت دوباره قابل تمدید است.

 

چرا باید برند مورد نظر خود را استعلام بگیریم؟

- ۸۷ + ۸

پیش از ثبت برند شما باید از تکراری نبودن و عدم مشابهت زیاد آن مطمئن شوید. این کار از طریق استعلام برند امکان‌پذیر است. در صورت تکراری بودن،‌ برند شما رد می‌شود.

 

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام