متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


انحلال شرکت

انحلال شرکت

 • calendar مدت زمان :
  ۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

انحلال شرکت

مدیران و شرکای یک شرکت تجاری ممکن است پس از گذشت مدت زمانی از فعالیت، تصمیم بگیرند به دلایلی مانند اختلاف شرکا با یکدیگر، بدهی، عدم سوددهی، ورشکستگی و … شرکت خود را منحل کنند. معمولا شرکت‌های تجاری برای مدت نامحدودی تاسیس می‌شوند ولی شرکا هر زمان که بخواهند می‌توانند با رعایت شرایطی، شرکت را منحل کنند. 

برای انحلال شرکت باید مجمع عمومی فوق‌العاده تشکیل و صورتجلسه تنظیم شود. شرکت باید در صورتجلسه انحلال، یک یا چند نفر را به عنوان مدیر تصفیه اعلام کند. مدیران تصفیه کلیه اموال، دفاتر، اوراق و اسناد مربوط به شرکت را تحویل گرفته و امر تصفیه را عهده‌دار می‌شوند. سپس باید انحلال شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد. پس از ثبت صورتجلسه انحلال و تایید اداره ثبت شرکت‌ها و انتشار آگهی آن در روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار، شرکت رسماً منحل می‌شود.

اگر انحلال شرکت ثبت نشود تبعاتی را به دنبال خواهد داشت مثل اینکه همچنان بحث‌های مالیاتی و بیمه برای شرکت وجود دارد و ممکن است مسئولیت‌هایی برای مدیران شرکت به وجود بیاید و مدیرعامل نیز نمی‌تواند با وجود عدم فعالیت شرکت، مدیرعامل شرکت دیگری شود.

پس از ثبت انحلال در اداره ثبت شرکت‌ها، فعالیت‌های جاری شرکت متوقف می‌شود ولی باید اقداماتی توسط مدیر تصفیه انجام شود:

 • در صورتی که شرکت طلبی داشته باشد، مدیر تصفیه باید آن‌ها را دریافت کند. همچنین در صورت وجود بدهی، آن را از اموال شرکت پرداخت کرده و دارایی‌های باقی مانده شرکت را نیز میان شرکا تقسیم کند. 
 • مدیر تصفیه موظف است پس از اتمام مراحل تصفیه، این موضوع را ظرف مدت یک ماه با ارسال یک نامه به اداره ثبت شرکت‌ها اطلاع داده و اسناد، مدارک و دفاتر شرکت را نیز تحویل دهد.
 • تا ۶ ماه پس از ثبت انحلال شرکت، مدیر تصفیه باید به سایت اداره مالیات مراجعه و اظهارنامه انحلال شرکت را تکمیل کند تا تکلیف بدهی‌های مالیاتی شرکت مشخص شود. پس از ثبت اظهارنامه انحلال، کارشناس مالیاتی میزان مالیات شرکت را تعیین کرده و این مبلغ از اموال شرکت منحل شده پرداخت می‌شود.
مشاهده بیشتر
انحلال شرکت

انحلال شرکت

 • calendar مدت زمان :
  ۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل انحلال شرکت

timeline timeline

۱)‌ تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک

۲) تنظیم صورتجلسه انحلال توسط کارشناسان ثبت‌یار

۳)‌ دریافت فایل pdf صورتجلسه، تایید اطلاعات و امضای آن در ۳ نسخه

۴) امضای وکالتنامه و تحویل کلیه مدارک به پیک ثبت‌یار

۵) ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها توسط کارشناسان ثبت‌یار

۶)‌ پست مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها توسط واحد مراسلات ثبت‌یار 

۷) ثبت صورتجلسه در صورت تایید اداره ثبت شرکت‌ها

۸) پرداخت هزینه روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار

۹) دریافت روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار از طریق پست

مدارک و شرایط انحلال شرکت

- لیست سهامداران و میزان سهام آن‌ها

- تصویر شناسنامه و کارت ملی سهامداران و مدیر تصفیه

- تکمیل و ارسال فرم انحلال ثبت‌یار

 

ریز هزینه‌های انحلال شرکت

نوع خدمت هزینه (تومان)
انحلال شرکت ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ 
 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ی ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.

سوالات متداول انحلال شرکت

تصمیم‌گیری در مورد انحلال شرکت با کدام مجمع است؟

- ۴ + ۰

تصمیم‌گیری در مورد انحلال شرکت از اختیارات مجمع عمومی فوق‌العاده است.

 

هزینه و مدت زمان لازم برای ثبت انحلال شرکت چقدر است؟

- ۳ + ۰

برای اطلاع از ریزهزینه‌های ثبت صورتجلسه انحلال شرکت می‌توانید به جدول داخل متن مراجعه کنید. مدت زمان ثبت نیز حدود دو هفته کاری است.

چرا باید انحلال شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد؟

- ۳ + ۰

اگر انحلال شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت نشود، همچنان بحث‌های مالیاتی و بیمه برای شرکت وجود دارد و ممکن است مسئولیت‌هایی برای مدیران شرکت به وجود بیاید. همچنین مدیرعامل نیز نمی‌تواند با وجود عدم فعالیت شرکت، مدیرعامل شرکت دیگری شود.

آیا برای ثبت انحلال شرکت، محدودیت زمانی وجود دارد؟

- ۳ + ۱

در شرکت‌های سهامی، انحلال باید ظرف ۵ روز از تاریخ برگزاری مجمع عمومی به اداره ثبت شرکت‌ها اعلام شود؛ اما در مورد سایر شرکت‌ها محدودیت زمانی وجود ندارد.

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام