متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


تغییر آدرس شرکت
تغییر آدرس شرکت
 • calendar مدت زمان :
  ۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۵۷۰۰۰۰ تومان
تغییر آدرس شرکت

کلیه شرکت‌ها، یک آدرس ثبتی مخصوص به خود دارند که هنگام تاسیس در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت می‌رسد. این آدرس مرکز اصلی فعالیت شرکت محسوب می‌شود. اگر محل فعالیت شرکت تغییر کند نشانی جدید باید به عنوان آدرس ثبتی به اداره ثبت شرکت‌ها اعلام شود. 

شرکت‌ها به دلیل تغییر محل فعالیت در یک شهر یا انتقال از یک شهر به شهر دیگر، تغییر آدرس خود را در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت می‌کنند. در عین حال تغییر آدرس شرکت ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد:

گاهی اوقات موسسان شرکت هنگام تاسیس، محلی با موقعیت مسکونی را به عنوان آدرس شرکت معرفی می‌کنند. این شرکت‌ها هنگام ثبت‌نام در اداره مالیات و اداره بیمه تامین اجتماعی با مشکل مواجه می‌شوند. زیرا کد اقتصادی و کد کارگاهی به شرکت‌هایی داده می‌شود که محل آن‌ها موقعیت تجاری- اداری داشته باشد.

از طرف دیگر دفاتر پلمپ شده شرکت‌ها به آدرسی ارسال می‌شوند که هنگام تاسیس شرکت، در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت شده باشد. پس در صورت تغییر آدرس شرکت یا اشتباه در وارد کردن نشانی و کد پستی باید نسبت به تغییر آدرس خود در سامانه اقدام نمایید. با این کار می‌توانید دفاتر پلمپ شده خود را در نشانی فعلی شرکت دریافت کنید.

بنابراین در مواردی که ذکر شد، شما نیاز به تنظیم و ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت خواهید داشت.

برای ثبت هر نوع تغییرات، از جمله تغییر آدرس باید صورتجلسه‌ای تنظیم شود. همچنین به امضای شرکا برسد و سپس برای ثبت، به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شود. در نهایت با آگهی شدن تغییرات در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، فرآیند ثبت تغییر آدرس به پایان می‌رسد.

اگر شرکت شما، علاوه بر دفتر مرکزی، شعب دیگری در سایر مناطق دارد، در صورت جابه جایی شعب، تغییر آدرس آن‌ها نیز باید به ثبت برسد. مراحل و مدارک مورد نیاز برای تغییر آدرس شعبه نیز همانند تغییر آدرس شرکت است.

در صورتی که صورتجلسه تغییر آدرس را به ثبت نرسانید همچنان آدرس قبلی به عنوان نشانی ثبتی شرکت شناخته می‌شود. در نتیجه کلیه مکاتبات رسمی، اخطاریه‌ها، احضاریه‌ها و... به این آدرس ارسال می‌گردد. در این صورت از آن‌ها مطلع نشده و با مشکلاتی مواجه می‌شوید.

 

هزینه تغییر آدرس شرکت

نوع خدمت

هزینه خدمت

تغییر آدرس شرکت

۵۷۰.۰۰۰ تومان

 

سوالات متداول تغییر آدرس شرکت

 • هزینه ثبت تغییر آدرس شرکت چقدر است؟

هزینه ثبت تغییر آدرس شرکت، ۵۷۰.۰۰۰ تومان است.

 • برای ثبت تغییر آدرس شرکت چه مدت زمان لازم است؟

ثبت تغییر آدرس شرکت، ۲۰ روز کاری زمان می‌برد.

 • وظیفه ثبت تغییر آدرس شرکت برعهده چه کسی است؟

مسئول ثبت تغییر آدرس شرکت معمولا در اساسنامه مشخص می‌شود. اختیار انجام این کار در بیشتر موارد بر عهده هیات مدیره است. در صورتی که در اساسنامه، ماده‌ای در خصوص تغییر آدرس شرکت ذکر نشده باشد، اختیار انجام این کار در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده خواهد بود.

 • آیا می‌توان شرکت را از شهری به شهر دیگر منتقل کرد؟

بله، تغییر آدرس شرکت در یک شهر یا از شهری به شهر دیگر انجام می‌شود و هر دو الزام به ثبت دارند.

 • آیا برای تغییر آدرس شرکت، ارائه کد پستی الزامی است؟

بله، داشتن کد پستی ضروری است. همچنین باید توجه شود که کد پستی با آدرس پستی اعلام شده از اداره ثبت مطابقت داشته باشد.

مشاهده بیشتر
تغییر آدرس شرکت
تغییر آدرس شرکت
 • calendar مدت زمان :
  ۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۵۷۰۰۰۰ تومان
مدارک و شرایط تغییر آدرس شرکت
آدرس جدید شرکت, کد پستی

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام