متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


مجمع سالیانه

مجمع سالیانه

 • calendar مدت زمان :
  ۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مجمع سالیانه

شرکت های سهامی برای تصمیم گیری، اصلاح یا ایجاد تغییرات جدید، نیازمند برگزاری جلساتی هستند که اصطلاحا به آن مجامع عمومی گفته می شود. مجامع عمومی از ارکان مهم در اداره و مدیریت شرکت ها به حساب می آیند که باید سالانه حداقل یک مرتبه برگزار شوند. یکی از این مجامع، مجمع عمومی عادی سالیانه نام دارد. این مجمع معمولا هر سال ظرف مدت ۴ ماه پس از اتمام سال مالی شرکت، به دلایل مختلفی برگزار می شود. 

دعوت از مجامع عمومی از وظایف اعضای هیات مدیره شرکت هاست. هیات مدیره باید در موعد تعیین شده نسبت به برگزاری این مجمع اقدام کند. در صورتی که اعضای هیات مدیره به این تکلیف خود عمل نکنند، بازرسان شرکت می توانند مجامع عمومی را دعوت نمایند. تصمیمات اتخاذ شده در مجمع سالیانه باید با تنظیم صورتجلسه ای، در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد.

برای تشکیل مجمع سالیانه، هیات مدیره شرکت باید سهامداران را از طریق انتشار آگهی دعوت در روزنامه کثیرالانتشار شرکت دعوت کرده و با حضور بیش از نصف صاحبان سهام، این مجمع را تشکیل دهد. فاصله بین آگهی دعوت و تشکیل مجمع سالیانه، حداقل ۱۰ روز و حداکثر ۴۰ روز است. در صورتی که تمامی سهامداران در جلسه مجمع حاضر باشند، انتشار آگهی دعوت ضرورتی ندارد.

تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه در شرکت های سهامی الزامی است. دستور جلسه اصلی که باید در این مجمع مورد رسیدگی قرار بگیرد، بررسی صورت های مالی شرکت در سال مالی گذشته است. علاوه بر این موضوع، مواردی مانند انتخاب یا تمدید مدیران، انتخاب بازرسان، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار نیز در این مجمع قابل تصویب است. پس از تصمیم گیری در خصوص این موارد، تصمیمات باید در قالب صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه، در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد.

زمان برگزاری مجمع بسیار مهم است. مجمع سالیانه باید در موعد مشخص شده در اساسنامه شرکت تشکیل شود. این مجمع معمولا هر سال، ظرف مدت ۴ ماه پس از اتمام سال قابل برگزاری است. به عنوان مثال، اگر پایان سال مالی شرکت اسفند ماه باشد، شما فقط تا پایان تیرماه می‌توانید مجمع عمومی عادی سالیانه را تشکیل دهید. در صورتی که مجمع سالیانه در موعد تعیین شده تشکیل نشود، هیات مدیره یا بازرسان شرکت می توانند مجمع عمومی عادی را، به طور فوق العاده دعوت کرده و تصمیمات و تغییرات شرکت را به ثبت برسانند.

 

مجمع سالیانه با عناوینی مانند مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده هم شناخته می‌شود.

 

مشاهده بیشتر
مجمع سالیانه

مجمع سالیانه

 • calendar مدت زمان :
  ۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل مجمع سالیانه

timeline timeline

۱)‌ تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک

۲) تنظیم صورتجلسه مجمع سالیانه توسط کارشناسان ثبت‌یار

۳)‌ دریافت فایل pdf صورتجلسه، تایید اطلاعات و امضای آن در ۳ نسخه

۴) امضای وکالتنامه و تحویل کلیه مدارک به پیک ثبت‌یار

۵) ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها توسط کارشناسان ثبت‌یار

۶)‌ پست مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها توسط واحد مراسلات ثبت‌یار 

۷) ثبت صورتجلسه در صورت تایید اداره ثبت شرکت‌ها

۸) پرداخت هزینه روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار

۹) دریافت روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار از طریق پست

مدارک و شرایط مجمع سالیانه

- تصویر شناسنامه و کارت ملی سهام‌داران و میزان سهام آن‌ها

- تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای هیات مدیره جدید

- تعیین سال مالی برای تصویب ترازنامه (برای تصویب ترازنامه و صورت های مالی باید در آن سال بازرس داشته باشید)

- اسامی بازرسان اصلی و علی البدل و مدارک شناسایی آن‌ها

- تعیین روزنامه کثیرالانتشار مورد نظر

ریز هزینه‌های مجمع سالیانه

عنوان خدمت هزینه تومان
مجمع سالیانه ۱٬۰۰۰٬۰۰۰
 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هرنفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ی ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.

سوالات متداول مجمع سالیانه

آیا می‌توان مجمع سالیانه را در سایر فواصل زمانی تشکیل نمود؟

- ۴ + ۰

بله، هیات مدیره یا بازرسان شرکت می‌توانند در شرایط خاص، مجمع عمومی عادی را به طور فوق العاده دعوت نمایند.

آیا مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با مجمع عمومی فوق العاده متفاوت است؟

- ۴ + ۰

بله، مجمع عمومی فوق العاده برای انجام تغییرات در اساسنامه شرکت برگزار می‌شود، در حالی که مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده، همان مجمع عمومی عادی سالیانه است که در مواقع خاص دعوت می‌شوند.

هزینه و مدت زمان لازم برای ثبت صورتجلسه مجمع سالیانه چقدر است؟

- ۴ + ۰

برای اطلاع از ریزهزینه‌های ثبت صورتجلسه مجمع سالیانه می‌توانید به جدول داخل متن مراجعه کنید. مدت زمان ثبت نیز حدود دو هفته کاری است.

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام