متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۳،۴۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود یکی از پرطرفدارترین شرکت‌ها برای ثبت است و مزایای زیادی را در اختیار شرکا قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین مزایای این شرکت‌ها، تشریفات و مقررات قانونی محدود‌تر نسبت به سایر شرکت‌های تجاری‌ست. به همین دلیل این نوع شرکت به راحتی قابل تاسیس است. در شرکت‌های با مسئولیت محدود، اصل بر این است که شرکا یکدیگر را می‌شناسند و به همدیگر اعتماد دارند. لذا نحوه اداره این شرکت‌ها عمدتا به توافق شرکا واگذار شده است. اگر شما به شرکای خود اعتماد کامل دارید و در آینده نمی‌خواهید از افراد غیر از شرکای شرکت، سرمایه‌گذار جذب کنید، این نوع شرکت برای شما مناسب است. 

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود سخت‌گیری کمتری نسبت به سایر شرکت‌ها در نظر گرفته شده است. این نوع شرکت با حضور حداقل۲ شریک و سرمایه ۱۰۰ هزار تومان قابل ثبت است. از طرف دیگر، الزامی به انتخاب بازرس در این شرکت وجود ندارد؛ اما اگر تعداد شرکای شما بیشتر از ۱۲ نفر باشد، باید هیئتی به نام هیات نظار تشکیل شود که این افراد همان وظایف و اختیارات بازرس در شرکت را بر عهده دارند. این در حالی‌ است که اگر تعداد شرکای شما کمتر از ۱۲ نفر باشد، نیازی به تشکیل هیات نظار ندارید. 

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود می‌توانید ۵ نام را به ترتیب اولویت انتخاب کرده تا توسط کارشناسان اداره ثبت مورد تایید قرار بگیرد.  اگر نام انتخابی شما از اسامی نیازمند دریافت مجوز باشد باید پیش از ثبت شرکت برای دریافت مجوز از ارگان مربوطه اقدام کنید. کارشناسان ما می‌توانند با استعلام رایگان اسامی شرکت‌های ثبت شده، شما را در فرایند تعیین نام راهنمایی کنند.

در شرکت‌های با مسئولیت محدود برخلاف شرکت‌های سهامی خاص، سرمایه شرکت به قطعات سهام تقسیم نمی‌شود؛ یعنی چیزی به عنوان برگه سهام در این شرکت‌ها وجود ندارد. بلکه هر یک از شرکا به نسبت سرمایه خود در شرکت، صاحب سهم الشرکه می‌شود.برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود لازم است یک محل فعالیت اداری معرفی نمایید.با توجه به تغییر فرایند تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در تهران، روند دریافت کد اقتصادی و کد کارگاهی بیمه هم با درخواست ثبت به جریان می‌افتد.

سرمایه شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند به صورت نقد یا غیرنقد باشد. سرمایه غیر نقدی باید پیش از ثبت شرکت توسط تمامی شرکا ارزش‌گذاری شود. در این شرکت‌ها، مسئولیت هر شریک تنها به میزان سهم‌الشرکه او در شرکت است. در شرکت‌های سهامی خاص یکی از مدارک ثبت شرکت، ارائه فیش واریز سرمایه و گواهی بانکی مبنی بر واریز سرمایه به حساب شرکت است؛ اما در شرکت‌های با مسئولیت محدود صرف اقرار مدیرعامل شرکت به دریافت مبلغ سرمایه کافی است. یعنی الزامی به ارائه مدارک بانکی به اداره ثبت شرکت‌ها وجود ندارد.

شرکت با مسئولیت محدود تنها شرکتی است که می‌تواند هیات مدیره نداشته باشد. در این حالت شما در شرکت تنها یک نفر مدیر انتخاب می‌کنید که تمامی اختیارات و وظایف هیات مدیره بر عهده او قرار دارد و نفر دوم تنها شریک است و سمتی در هیات مدیره شرکت ندارد.  شرکت تک مدیره تنها در قالب شرکت با مسئولیت محدود قابل ثبت است.

برخلاف فرآیند نسبتا ساده‌ای که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد، نقل و انتقال در این شرکت‌ها با سخت‌گیری همراه است. برای نقل و انتقال سهم‌الشرکه در شرکت‌های با مسئولیت محدود، باید علاوه بر تنظیم صورتجلسه در اداره ثبت شرکت‌ها، این نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی نیز ثبت شود. 

کارمندان رسمی دولت نمی‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره در شرکت‌های با مسئولیت محدود انتخاب شوند. در این شرکت‌ها اعضای هیات مدیره می‌توانند خارج از شرکا انتخاب شوند. یعنی افراد بدون اینکه سهم الشرکه‌ای در شرکت داشته باشند، می‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره یا مدیرعامل در شرکت فعالیت کنند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود علاوه بر اداره ثبت شرکت‌ها در شهرهای بزرگ شامل اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد از طریق خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار نیز انجام می‌شود. اما در تهران فقط از طریق خدمات پنجره واحد امکان‌پذیر است.

 

 

مشاهده بیشتر
ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۳،۴۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

timeline timeline

ثبت شرکت با مسئولیت محدود علاوه بر سامانه اداره ثبت شرکت‌ها در شهرهای بزرگ شامل اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد از طریق خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار نیز انجام می‌شود. اما در تهران، ثبت این نوع شرکت، آنلاین امکان‌پذیر نیست و فقط از طریق خدمات پنجره واحد انجام می‌شود.

با توجه به تغییر فرایند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران، روند دریافت کد اقتصادی و کد کارگاهی بیمه هم با درخواست ثبت به جریان می‌افتد.

 

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۱- تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک توسط متقاضی

۲- ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها

۳- اخذ تاییدیه نام شرکت

۴- دانلود نسخه الکترونیکی مدارک موسسه

۵- پرینت و امضای مدارک و ارسال برای ثبت‌یار

۶- پست مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها

۷- ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها

۸- پرداخت هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

۹-پیش ثبت‌نام کد کارگاهی و کد اقتصادی

۱۰- دریافت روزنامه کثیرالانتشار و رسمی تاسیس از طریق پست

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

- معرفی دفتر کار دارای کد پستی مستقل با کاربری اداری یا تجاری,

- تصویر شناسنامه و کارت ملی شرکا و اعضای هیات مدیره,

- ثبت نام اعضای هیات مدیره در سامانه ثنا,

- اخذ مجوز لازم با توجه به موضوع فعالیت (در صورت نیاز),

- آگهی تاسیس و نامه نمایندگی (در صورتی‌که شخص حقوقی باشد),

- ارسال نام‌های پیشنهادی

توجه: شماره تلفن همراه اعضای هیات مدیره و بازرسان باید به نام خود آن‌ها باشد.

ریز هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت‌یار تمامی هزینه‌های ثبت شرکت را به صورت شفاف ارائه کرده است. ریز هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

اخذ تاییدیه نام

۱۰۰,۰۰۰

پست مدارک

۵۰,۰۰۰

پیک 

۱۵۵,۰۰۰

تایید نام و پوشه

۲۰,۰۰۰

حق الثبت

۲۵,۰۰۰

ورود اطلاعات

۳۰۰,۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به دفاتر پست

۷۵۰,۰۰۰

هزینه اجماع خدمات پنجره واحد کسب و کارها

۴۰۰,۰۰۰

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۳۰۰,۰۰۰

پیش ثبت نام کد کارگاهی

۳۵۰,۰۰۰

پیش ثبت نام کد اقتصادی

۳۵۰,۰۰۰

پست دفاتر پلمپ

۵۰,۰۰۰

ثبت اظهارنامه دفاتر پلمپ در سامانه

۲۵۰,۰۰۰

دفاتر ۵۰ برگ روزنامه و کل

۳۰۰,۰۰۰

جمع کل

۳,۴۰۰,۰۰۰

 

- هزینه حق الثبت بر اساس سرمایه اولیه شرکت به صورت زیر محاسبه خواهد شد:

سرمایه اولیه (تومان) هزینه حق الثبت (تومان)
۱۰۰٬۰۰۰ ۲۵٬۰۰۰
تا ۲٬۰۰۰٬۰۰۰ ۲۳۰٬۰۰۰
تا ۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۴۰۵٬۰۰۰
تا ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۴۵۰٬۰۰۰
از ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ به بالا ۵۰۰٬۰۰۰

 

- در صورتی‌که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰,۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.

- هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر‌عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه به مشتری ابلاغ خواهد شد.

- در صورت تمایل می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۳,۶۵۰,۰۰۰ تومان به هزینه‌های فوق افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۷,۰۵۰,۰۰۰ تومان خواهد شد.

 

برای سایر شهرها:

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

اخذ تاییدیه نام

۱۰۰٬۰۰۰

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۵۰۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۵۰۰٬۰۰۰

جمع کل

۱٬۱۰۰٬۰۰۰

 

- در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.

- هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.

- از آنجایی که در حال حاضر ثبت‌یار در سایر شهرهای کشور وکیل ندارد٬ کلیه مراجعات به اداره ثبت شرکت‌های شهرستان و دفاتر پستی بر عهده مشتری خواهد بود. 

سوالات متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود

آیا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، اعضای هیات مدیره و سهامداران باید مدرک تحصیلی یا کارت پایان خدمت ارائه کنند؟

- ۱۹ + ۸۰

خیر، برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، نیازی به ارائه مدرک تحصیلی یا کارت پایان خدمت نیست.

آیا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، تعیین محل فعالیت الزامی است؟

- ۲۴ + ۵۳

بله، برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، باید محلی که دارای کاربری اداری است را معرفی کنید. به خاطر داشته باشید که برای هر کد پستی تنها یک شرکت قابل ثبت است.

آیا اعضای هیات مدیره شرکت با مسئولیت محدود می‌توانند در شرکتی دیگر به عنوان اعضای هیات مدیره فعالیت کنند؟

- ۵ + ۲۴

بله. اعضای هیات مدیره می‌توانند در سایر شرکت‌ها به عنوان اعضای هیات مدیره فعالیت کنند اما یک نفر نمی‌تواند به عنوان مدیرعامل در ۲ شرکت فعالیت کند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

- ۱۶ + ۲۹

شرکت با مسئولیت محدود با حداقل سرمایه ۱۰۰٬۰۰۰ تومان قابل ثبت است.

آیا تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص امکان‌پذیر است؟

- ۴ + ۲۵

بله، با توجه به متن قانون و بخشنامه اداره ثبت شرکت‌ها، شرکت‌های با مسئولیت محدود با توافق شرکا، تنظیم صورتجلسات و اصلاح اساسنامه می‌توانند به شرکت سهامی خاص تبدیل شوند.

آیا کارمندان رسمی دولت می‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره در شرکت‌های با مسئولیت محدود عضو شوند؟

- ۴ + ۱۶

خیر، کارمندان رسمی دولت تا زمانی که در سمت دولتی خود مشغول‌ باشند نمی‌توانند در سمت اعضای هیات مدیره شرکت‌های با مسئولیت محدود فعالیت کنند.

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

- ۲۸ + ۴۸

ثبت شرکت مسئولیت محدود به ۱۰ روز کاری زمان نیاز دارد. برای اطلاع از هزینه ثبت شرکت می‌توانید به جدول ریز هزینه‌ها در داخل متن مراجعه کنید.

 

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام