متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

ثبت شرکت تضامنی

اعتبار برخی از شرکت‌های تجاری، علاوه بر سرمایه شرکت به شخصیت شرکا وابسته است. یعنی شرکا نه تنها به اندازه سرمایه‌ای که به شرکت وارد کرده‌‌اند بلکه از سرمایه شخصی خود نیز مسئول پرداخت بدهی های شرکت هستند. در واقع تفاوتی ندارد هر شریک چه میزان در شرکت سرمایه دارد، در صورتی که شرکت منحل شود و نتواند بدهی‌های خود را بپردازد، طلبکاران می‌توانند، مطالبات خود را از دارایی و اموال شرکا وصول کنند. با این توصیف شرکت تضامنی مهم‌ترین نوع شرکتی‌ست که به اعتبار شرکای آن تشکیل می‌شود. با ثبت شرکت تضامنی در اداره ثبت شرکت‌ها، شرکا مسئولیت حداکثری در پرداخت بدهی‌های شرکت دارند. 

به دلیل مسئولیت حداکثری شرکا و ریسک‌هایی که برای ایشان دارد، ثبت شرکت تضامنی صرفا در مواردی انجام می‌شود که شرکا مجبور به ثبت چنین شرکتی باشند. یعنی برای آن‌ها الزام قانونی وجود داشته باشد. برای مثال تمامی صرافی‌ها باید تحت عنوان شرکت تضامنی به ثبت برسند. مرجع صدور مجوز برای تاسیس صرافی بانک مرکزی‌ست. به همین منظور برای تاسیس صرافی باید پیش از هر کاری، مجوز آن از بانک مرکزی دریافت شود. از جمله شرایط دریافت مجوز، کامل بودن مدارک و مستندات متقاضی، نداشتن چک برگشتی، نداشتن بدهی جاری برای تمامی شرکا، بررسی وضعیت مالیاتی هیئت مدیره و مدیرعامل، دریافت گواهی تودیع کامل سرمایه و... است.

شرکت‌های تضامنی بیشتر توسط اشخاصی تاسیس می‌شوند که نسبت به یکدیگر شناخت و اعتماد کافی داشته باشند. به همین دلیل ثبت شرکت تضامنی بین اعضای خانواده برای انجام فعالیت تجاری مرسوم است. این شرکت‌ها معمولا با سرمایه زیادی تاسیس می‌شوند.

در هنگام ثبت شرکت‌‌ تضامنی ، شرکتنامه به عنوان اصلی‌ترین سند شرکت باید تدوین و ثبت شود. در مورد صرافی‌ باید از نمونه شرکتنامه‌ای که بانک مرکزی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، استفاده شود. در شرکتنامه تمامی اصول و مقرراتی که یک شرکت به آن نیاز دارد، قید می‌شود. از جمله این موارد می‌توان به نحوه اداره شرکت، انحلال، انتخاب و مدت تصدی مدیران، تقسیم سود و… اشاره کرد. 

به دلیل اعتبار شرکا و مسئولیت حداکثری آن‌ها در شرکت تضامنی، محدودیت‌هایی برای این شرکت‌ها وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • در زمان انتخاب نام شرکت، حتما باید اسم یک شریک به علاوه عنوان‌هایی مانند برادران یا شرکا ذکر شود. این کار باعث می‌شود افراد در ارتباط با شرکت، شرکایی که ضامن پرداخت بدهی‌ها هستند را بشناسند. 
 • پس از ثبت شرکت تضامنی، سهم‌الشرکه قابل انتقال نیست مگر اینکه همه شرکا نسبت به آن رضایت داشته باشند. فوت یکی از شرکا نیز باعث انحلال شرکت می‌شود مگر شرکا و ورثه شریک فوت شده، نسبت به ادامه شرکت رضایت داشته باشند. در این صورت ورثه به عنوان شریک پذیرفته می‌شوند.
 • حداقل اعضا برای ثبت شرکت تضامنی ۲ نفر است. هیچ کدام از شرکا نمی‌توانند به عنوان یک شریک ضامن (یعنی شریکی که مسئولیت پرداخت تمام بدهی‌ها را دارد) یا شریک با مسئولیت محدود (شریکی که به اندازه سرمایه خود، مسئول بدهی‌های شرکت است) در شرکت دیگری با همان نوع تجارت وارد شوند. 
 • در قانون تجارت، شرکت تضامنی با حداقل سرمایه یک میلیون ریال تشکیل می‌شود ولی حداکثری برای آن وجود ندارد. این سرمایه می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی باشد. در زمان ثبت شرکت تضامنی باید همه سرمایه نقدی پرداخت شود. همچنین سرمایه غیرنقدی توسط کارشناس محاسبه و سند آن در اختیار شرکت قرار بگیرد. در صورتی که سرمایه غیرنقدی باشد باید همه شرکا، در ورود این نوع سرمایه به شرکت رضایت داشته باشند. در مورد اخذ مجوز صرافی، حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۲۰ میلیارد ریال است که در ابتدا باید پرداخت شود.

 

مدیران شرکت تضامنی ۲ نفر یا بیشتر هستند که می‌توانند برای مدت محدود یا نامحدود انتخاب شوند. این مدیران ممکن است از بین شرکا یا اشخاص خارج از شرکت باشند. مدیرانی که نام آن‌ها در شرکتنامه به صورت نامحدود ذکر شده، قابل عزل نیستند. حق استعفاء نیز ندارند مگر اینکه همه شرکا با این موضوع موافقت کنند. تقسیم سود در شرکت تضامنی به نسبت سرمایه انجام می‌شود مگر اینکه شرکتنامه ترتیب دیگری را در نظر گرفته باشد. 

اگر یک شریک بخواهد سهم الشرکه خود را به شخص دیگری (خارج از شرکا) انتقال دهد، همه شرکا باید نسبت به ورود شریک جدید رضایت داشته باشند. 

مشاهده بیشتر
ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل ثبت شرکت تضامنی

timeline timeline

۱)‌ تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک

۲)‌ ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۳)‌ اخذ تاییدیه نام شرکت توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۴)‌ دانلود نسخه الکترونیکی مدارک شرکت

۵) پرینت و امضای مدارک

۶) تحویل نسخه امضا شده مدارک به پیک ثبت‌یار

۷) پست مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها توسط واحد مراسلات ثبت‌یار 

۸) ثبت شرکت تضامنی در اداره ثبت شرکت‌ها 

۹) پرداخت هزینه روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار

۱۰) دریافت روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار تاسیس از طریق پست

مدارک و شرایط ثبت شرکت تضامنی

- وجود حداقل دو شریک

- معرفی دفتر کار دارای کد پستی مستقل با کاربری اداری یا تجاری

- تصویر شناسنامه و کارت ملی شرکا و اعضای هیات مدیره

- اخذ مجوز لازم با توجه به موضوع فعالیت (در صورت نیاز)

- اصل گواهی بانک واریز کل سرمایه شرکت

- آگهی تاسیس و نامه نمایندگی (در صورتی که شخص حقوقی باشد)

- پیشنهاد ۵ نام برای شرکت

ریز هزینه‌های ثبت شرکت تضامنی

برای شهر تهران:

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۲۳۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۲۲۰٬۰۰۰

اخذ تاییدیه نام

۸۰٬۰۰۰

تایید نام و پوشه

۶۰٬۰۰۰

حق الثبت

۵۵٬۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به دفاتر پست

۲۲۰٬۰۰۰

پست مدارک 

۳۵٬۰۰۰

پیک 

۱۰۰٬۰۰۰

جمع کل

۱٬۰۰۰٬۰۰۰

 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰.۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.
 • در صورت تمایل می‌توانید ثبت شرکت تضامنی را از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام داده تا هم در زمان کوتاه‌تری شرکت را تاسیس کنید و هم پیش ثبت‌نام کد اقتصادی و کد کارگاهی شرکت را نیز انجام دهید. در این صورت هزینه ثبت شرکت تضامنی ۲٬۳۳۰٬۰۰۰ تومان است.
 • هم چنین می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۱٬۷۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ثبت شرکت افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۴٬۰۸۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

 

برای سایر شهرها: 

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

اخذ تاییدیه نام

۸۰٬۰۰۰

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۲۳۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۲۲۰٬۰۰۰

جمع کل

۵۳۰٬۰۰۰

 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.
 • از آنجایی که در حال حاضر ثبت‌یار در سایر شهرهای کشور وکیل ندارد٬ کلیه مراجعات به اداره ثبت شرکت‌های شهرستان و دفاتر پستی بر عهده مشتری خواهد بود. 

سوالات متداول ثبت شرکت تضامنی

مدت زمان ثبت شرکت تضامنی چقدر است؟

- ۲ + ۰

مدت زمان ثبت شرکت تضامنی ۱۴ روز کاری است.

اگر ساکن شهر تهران هستید٬ می‌توانید ثبت شرکت تضامنی خود را از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام داده و در کنار سایر مزایا٬ این زمان را به ۷ روز کاری کاهش دهید.

هزینه ثبت شرکت تضامنی چقدر است؟

- ۰ + ۰

هزینه ثبت شرکت تضامنی ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان است. این هزینه برای شهر تهران است.

هزینه ثبت شرکت تضامنی در سایر شهرهای کشور ۵۳۰٬۰۰۰ تومان است. مراجعات حضوری به اداره ثبت شرکت‌های شهر مورد نظر بر عهده شما خواهد بود.

ساکنین شهر تهران٬ در صورت تمایل می‌توانند ثبت شرکت تضامنی را از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام داده تا هم در زمان کوتاه‌تری شرکت را تاسیس کنند و هم پیش ثبت‌نام کد اقتصادی و کد کارگاهی شرکت را نیز انجام دهند. در این صورت هزینه ثبت شرکت تضامنی ۲٬۳۳۰٬۰۰۰ تومان است.

هم چنین می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۱٬۷۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ثبت شرکت افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۴٬۰۸۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

مشاهده بیشتر

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام