متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت‌ سهامی، یکی از شرکت‌های ۷ گانه قانون تجارت است که به دو نوع شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام تقسیم می‌شود. مهم‌ترین تفاوت این دو شرکت در این است که شرکت‌های سهامی عام بخشی از سرمایه خود را از طریق فروش سهام به مردم تامین می‌کنند، در حالی که در شرکت‌های سهامی خاص، تمامی سرمایه شرکت توسط موسسین آن تامین می‌شود.

شرکت سهامی خاص را می‌توان رایج‌ترین گزینه برای ثبت شرکت دانست. در این شرکت‌ها، نحوه تشکیل، اداره و مدیریت، خاتمه و انحلال و…،  به صورت مفصل پیش بینی شده است. وجود دو بازرس و هیئت مدیره‌ای که هر دو سال باید انتخاب شوند، این امکان را فراهم می‌کند تا نظارت بیشتری بر فعالیت‌های شرکت وجود داشته باشد. در نتیجه این شرکت عملکرد بهتری را تجربه خواهد کرد. اگر شرکای شما از افرادی هستند که برای فعالیت تجاری و توسعه شرکت گرد هم آمده‌اند، ثبت شرکت سهامی خاص برای شما مناسب است.

شما برای ثبت شرکت سهامی خاص، باید حداقل ۳ نفر سهام‌دار داشته باشید. بازرسان شرکت باید از افرادی انتخاب شوند که ممنوعیت قانونی برای قبولی این سمت ندارند. به عنوان مثال، بازرسان شرکت نباید از خویشاوندان هیات مدیره یا از اشخاصی باشند که به صورت موظف از اعضای هیات مدیره حقوق دریافت می‌کنند.

انتخاب نام در فرایند تاسیس شرکت همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تاسیس شرکت سهامی خاص می‌توانید حداکثر ۵ نام پیشنهاد کنید. نام‌های پیشنهادی شما توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها بررسی می‌شوند. در صورتی که مشکل قانونی نداشته و مشابه نام شرکت‌های دیگر هم نباشد، نام شرکت شما تایید می‌شود. برای اینکه احتمال تایید نام‌‌‌های پیشنهادی شما بیشتر شود، می‌توانید تعداد سیلاب‌های آن را اضافه و در انتخاب نام از اسامی خاص استفاده کنید. اگر هر ۵ نام شما توسط کارشناس اداره ثبت، رد شود، می‌توانید مجددا ۵ نام دیگر انتخاب کنید. نام‌های پیشنهادی باید حداقل ۳ سیلاب داشته باشند تا احتمال تایید آن‌ها توسط کارشناسان اداره ثبت بیشتر شود؛ همانند شرکت آبادگران عمران سازه گستر فارس. 

شرکت‌های سهامی خاص با حداقل ۳ سهام‌دار، ۲ نفر بازرس و سرمایه‌ای معادل ۱۰۰ هزار تومان قابل ثبت هستند. موسسین شرکت‌ سهامی خاص در بدو تاسیس، باید حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت را در حسابی که به نام شرکت افتتاح کرده‌اند، واریز نمایند. این مبلغ توسط بانک مسدود شده و تا زمانی که شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت نرسیده، قابل برداشت نیست. بعد از واریز مبلغ به حساب شرکت، بانک این مبلغ را طی نامه‌ای گواهی می‌کند. این نامه باید به همراه سایر مدارک برای اداره ثبت شرکت‌‌ها ارسال شود.

اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت سهامی خاص می‌توانند از اشخاص حقیقی یا حقوقی انتخاب شوند، در حالی که مدیرعامل شرکت الزاما باید شخص حقیقی باشد. اعضای هیات مدیره شرکت‌های سهامی خاص باید سهام‌دار شرکت هم باشند، یعنی نمی‌توان عضو هیات مدیره‌ای را تصور کرد که سهمی در شرکت سهامی خاص ندارد؛ اما مدیرعامل شرکت می‌تواند خارج از سهامداران انتخاب شود و هیچ سهمی در شرکت نداشته باشد.
اگر شخص حقوقی به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شود، باید یک شخص حقیقی را به عنوان نماینده، برای شرکت در جلسات هیات مدیره انتخاب کند. به خاطر داشته باشید که نماینده شخص حقوقی عضو هیات مدیره می‌تواند هیچ سهامی در شرکت نداشته باشد.

موضوع شرکت از دیگر مورادی‌ست که باید در حین تاسیس در اساسنامه شرکت مشخص شود. موضوع فعالیت شما باید به نحوی تعیین شود که پوشش دهنده کلیه فعالیت‌های شرکت باشد. شرکت نمی‌تواند فعالیتی خارج از موضوع شرکت داشته باشد. اگر بعد از گذشتن مدتی، شرکت شما دایره فعالیت خود را گسترش دهد یا بخواهد در موضوعی غیر از موضوع انتخابی، فعالیت کند، شما می‌توانید این تغییرات را در قالب تغییر موضوع یا الحاق به موضوع در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. اگر موضوع فعالیت یا نام انتخابی شما از مواردی باشد که نیازمند دریافت مجوز است، باید پیش از تاسیس شرکت برای دریافت مجوز مربوطه اقدام کنید.

مشاهده بیشتر
ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

timeline timeline

۱)‌ تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک

۲)‌ ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۳)‌ اخذ تاییدیه نام شرکت توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۴)‌ دانلود نسخه الکترونیکی مدارک شرکت

۵) پرینت و امضای مدارک

۶) تحویل نسخه امضا شده مدارک به پیک ثبت‌یار

۷) پست مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها توسط واحد مراسلات ثبت‌یار 

۸) ثبت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت‌ها 

۹) پرداخت هزینه روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار

۱۰) دریافت روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار تاسیس از طریق پست

مدارک و شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

- وجود حداقل ۳ شریک و ۲ بازرس

- معرفی دفتر کار دارای کد پستی مستقل با کاربری اداری یا تجاری

- تصویر شناسنامه و کارت ملی شرکا و اعضای هیات مدیره و بازرسین

- اخذ مجوز لازم با توجه به موضوع فعالیت (در صورت نیاز)

- آگهی تاسیس و نامه نمایندگی (در صورتی که شخص حقوقی باشد)

- گواهی بانک مبنی بر واریز ۳۵ درصد از ۲۰ درصد کل سرمایه به حساب شرکت در شرف تاسیس

ریز هزینه‌های ثبت شرکت سهامی خاص

برای شهر تهران:

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۲۸۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۲۷۰٬۰۰۰

اخذ تاییدیه نام

۴۵٬۰۰۰

تایید نام و پوشه

۱۵٬۰۰۰

حق الثبت

۵۵٬۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به دفاتر پست

۲۰۰٬۰۰۰

پست مدارک 

۳۵٬۰۰۰

پیک 

۱۰۰٬۰۰۰

جمع کل

۱٬۰۰۰٬۰۰۰

 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.
 • در صورت تمایل می‌توانید ثبت شرکت سهامی خاص را از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام داده تا هم در زمان کوتاه‌تری شرکت را تاسیس کنید و هم پیش ثبت‌نام کد اقتصادی و کد کارگاهی و پلمپ دفاتر تجاری شرکت را نیز انجام دهید. در این صورت هزینه ثبت شرکت سهامی خاص ۲٬۷۲۰٬۰۰۰ تومان است.
 • هم چنین می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۱٬۷۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ثبت شرکت افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۴٬۴۷۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

 

برای سایر شهرها: 

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

اخذ تاییدیه نام

۴۵٬۰۰۰

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۲۸۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۲۷۰٬۰۰۰

جمع کل

۵۹۵٬۰۰۰

 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.
 • از آنجایی که در حال حاضر ثبت‌یار در سایر شهرهای کشور وکیل ندارد٬ کلیه مراجعات به اداره ثبت شرکت‌های شهرستان و دفاتر پستی بر عهده مشتری خواهد بود. 

سوالات متداول ثبت شرکت سهامی خاص

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

- ۱ + ۹

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص ۱۴ روز کاری‌ است.

اگر ساکن شهر تهران هستید٬ می‌توانید ثبت شرکت خود را از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام داده و در کنار سایر مزایا٬ این زمان را به ۷ روز کاری کاهش دهید.

آیا برای مراجعه به بانک و افتتاح حساب شرکت نیاز به معرفی نامه از طرف مرجع ثبت شرکت‌ها است؟ چه مدارکی برای افتتاح حساب مورد نیاز است؟

- ۰ + ۱

خیر. نیازی به معرفی نامه نیست. باید به همراه اساسنامه، اظهارنامه و ابلاغیه تایید نام به بانک مراجعه کرده و به نام شرکت در شرف تاسیس افتتاح حساب کنید.

آیا بازرسین می‌توانند با اعضای هیات مدیره نسبت فامیلی داشته باشند؟

- ۱ + ۲

طبق ماده ۱۴۷ لایحه اصلی قانون تجارت، بازرسین نمی‌توانند نسبت سببی و نسبی با اعضای هیات مدیره داشته باشند.

آیا بازرس در شرکت سهامی می‌تواند سهامدار باشد؟

- ۰ + ۱

بله، بازرس می‌تواند سهامدار باشد.

آیا اعضای هیئت مدیره می‌توانند جزء شرکا یا سهامداران نباشند؟

- ۲ + ۵

در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره حتما باید سهامدار باشند. فقط مدیرعامل می‌تواند خارج از شرکا باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود می‌توان مدیران را از خارج از شرکا انتخاب کرد.

آیا سرمایه شرکت حتما باید نقدی باشد؟

- ۰ + ۴

در شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌توان کل سرمایه را غیر نقدی قرار داد. اما در شرکت‌های سهامی خاص باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه، بصورت نقدی تعهد شود.

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت بامسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟

- ۸ + ۳۵

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت در قالب سهامی خاص بهتر است.

کدام قالب شرکت برای ثبت مناسب‌تر است؟

- ۴ + ۱۲

انتخاب نوع شرکت بستگی به موضوع فعالیت و سلیقه موسسین دارد. هر کس بر اساس شرایط مربوط به خود باید بهترین انتخاب را انجام دهد. از مهم‌ترین مواردی که می‌توان بر اساس آن‌ها تصمیم‌گیری کرد، عبارتند از:

- تعداد شرکا

- علاقه به وجود یا عدم وجود بازرس

- چگونگی مسئولیت شرکا نسبت به بدهی‌های شرکت

- مقدار سرمایه اولیه ثبتی

- تشریفات اداره کردن شرکت (هرچه تشریفات بیشتر باشد، نشان دهنده اعتبار قانونی شرکت و به زبان ساده‌تر قانونمند بودن آن است)

- مدت تصدی مدیران

- مقدار سرمایه تعهدی

- پیچیدگی‌های ورود و خروج شرکا و نقل و انتقالات

- پیش‌بینی برای جذب سرمایه گذار

- میزان شناخت و اعتماد شرکا نسبت به یکدیگر

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

- ۴ + ۸

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان است. این هزینه برای شهر تهران است.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در سایر شهرهای کشور ۵۹۵٬۰۰۰ تومان است. مراجعات حضوری به اداره ثبت شرکت‌های شهر مورد نظر بر عهده شما خواهد بود.

ساکنین شهر تهران٬ در صورت تمایل می‌توانند ثبت شرکت سهامی خاص را از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام داده تا هم در زمان کوتاه‌تری شرکت را تاسیس کنند و هم پیش ثبت‌نام کد اقتصادی و کد کارگاهی و پلپ دفاتر تجاری شرکت را نیز انجام دهند. در این صورت هزینه ثبت شرکت سهامی خاص ۲٬۷۲۰٬۰۰۰ تومان است.

هم چنین می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۱٬۷۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ثبت شرکت افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۴٬۴۷۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام