متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت‌ سهامی، یکی از شرکت‌های ۷ گانه قانون تجارت است که به دو نوع شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام تقسیم می‌شود. مهم‌ترین تفاوت این دو شرکت در این است که شرکت‌های سهامی عام بخشی از سرمایه خود را از طریق فروش سهام به مردم تامین می‌کنند، در حالی که در شرکت‌های سهامی خاص، تمامی سرمایه شرکت توسط موسسین آن تامین می‌شود.

شرکت سهامی خاص را می‌توان رایج‌ترین گزینه برای ثبت شرکت دانست. در این شرکت‌ها، نحوه تشکیل، اداره و مدیریت، خاتمه و انحلال و…،  به صورت مفصل پیش بینی شده است. وجود دو بازرس و هیئت مدیره‌ای که هر دو سال باید انتخاب شوند، این امکان را فراهم می‌کند تا نظارت بیشتری بر فعالیت‌های شرکت وجود داشته باشد. در نتیجه این شرکت عملکرد بهتری را تجربه خواهد کرد. اگر شرکای شما از افرادی هستند که برای فعالیت تجاری و توسعه شرکت گرد هم آمده‌اند، ثبت شرکت سهامی خاص برای شما مناسب است.

شما برای ثبت شرکت سهامی خاص، باید حداقل ۳ نفر سهام‌دار داشته باشید. بازرسان شرکت باید از افرادی انتخاب شوند که ممنوعیت قانونی برای قبولی این سمت ندارند. به عنوان مثال، بازرسان شرکت نباید از خویشاوندان هیات مدیره یا از اشخاصی باشند که به صورت موظف از اعضای هیات مدیره حقوق دریافت می‌کنند.

انتخاب نام در فرایند تاسیس شرکت همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تاسیس شرکت سهامی خاص می‌توانید حداکثر ۵ نام پیشنهاد کنید. نام‌های پیشنهادی شما توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها بررسی می‌شوند. در صورتی که مشکل قانونی نداشته و مشابه نام شرکت‌های دیگر هم نباشد، نام شرکت شما تایید می‌شود. برای اینکه احتمال تایید نام‌‌‌های پیشنهادی شما بیشتر شود، می‌توانید تعداد سیلاب‌های آن را اضافه و در انتخاب نام از اسامی خاص استفاده کنید. اگر هر ۵ نام شما توسط کارشناس اداره ثبت، رد شود، می‌توانید مجددا ۵ نام دیگر انتخاب کنید. نام‌های پیشنهادی باید حداقل ۳ سیلاب داشته باشند تا احتمال تایید آن‌ها توسط کارشناسان اداره ثبت بیشتر شود؛ همانند شرکت آبادگران عمران سازه گستر فارس. 

شرکت‌های سهامی خاص با حداقل ۳ سهام‌دار، ۲ نفر بازرس و سرمایه‌ای معادل ۱۰۰ هزار تومان قابل ثبت هستند. موسسین شرکت‌ سهامی خاص در بدو تاسیس، باید حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت را در حسابی که به نام شرکت افتتاح کرده‌اند، واریز نمایند. این مبلغ توسط بانک مسدود شده و تا زمانی که شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت نرسیده، قابل برداشت نیست. بعد از واریز مبلغ به حساب شرکت، بانک این مبلغ را طی نامه‌ای گواهی می‌کند. این نامه باید به همراه سایر مدارک برای اداره ثبت شرکت‌‌ها ارسال شود.

اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت سهامی خاص می‌توانند از اشخاص حقیقی یا حقوقی انتخاب شوند، در حالی که مدیرعامل شرکت الزاما باید شخص حقیقی باشد. اعضای هیات مدیره شرکت‌های سهامی خاص باید سهام‌دار شرکت هم باشند، یعنی نمی‌توان عضو هیات مدیره‌ای را تصور کرد که سهمی در شرکت سهامی خاص ندارد؛ اما مدیرعامل شرکت می‌تواند خارج از سهامداران انتخاب شود و هیچ سهمی در شرکت نداشته باشد.
اگر شخص حقوقی به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شود، باید یک شخص حقیقی را به عنوان نماینده، برای شرکت در جلسات هیات مدیره انتخاب کند. به خاطر داشته باشید که نماینده شخص حقوقی عضو هیات مدیره می‌تواند هیچ سهامی در شرکت نداشته باشد.

موضوع شرکت از دیگر مورادی‌ست که باید در حین تاسیس در اساسنامه شرکت مشخص شود. موضوع فعالیت شما باید به نحوی تعیین شود که پوشش دهنده کلیه فعالیت‌های شرکت باشد. شرکت نمی‌تواند فعالیتی خارج از موضوع شرکت داشته باشد. اگر بعد از گذشتن مدتی، شرکت شما دایره فعالیت خود را گسترش دهد یا بخواهد در موضوعی غیر از موضوع انتخابی، فعالیت کند، شما می‌توانید این تغییرات را در قالب تغییر موضوع یا الحاق به موضوع در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. اگر موضوع فعالیت یا نام انتخابی شما از مواردی باشد که نیازمند دریافت مجوز است، باید پیش از تاسیس شرکت برای دریافت مجوز مربوطه اقدام کنید.

 

 

 

مشاهده بیشتر
ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

timeline timeline

ثبت شرکت سهامی به صورت اینترنتی و همچنین از طریق خدمات حضوری پنجره واحد فیزیکی کسب و کار امکان‌پذیر است.کارشناسان ثبت‌یار پس از تکمیل گام‌های زیر در سامانه ثبت‌یار، مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را از روش مورد نظر شما (سامانه اداره ثبت شرکت یا پنجره واحد) انجام خواهند داد. 

۱)‌ تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک

۲)‌ ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۳)‌ اخذ تاییدیه نام شرکت توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۴)ارسال تاییدیه نام برای افتتاح حساب بانکی

۵) ورود اطلاعات مربوط ب افتتاح حساب در سامانه 

۶)‌ دانلود نسخه الکترونیکی مدارک شرکت

۷) پرینت و امضای مدارک

۸) تحویل نسخه امضا شده مدارک به پیک ثبت‌یار

۹) پست مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها توسط واحد مراسلات ثبت‌یار 

۱۰) ثبت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت‌ها 

۱۱) پرداخت هزینه روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار

۱۲) دریافت روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار تاسیس از طریق پست

مدارک و شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص شما باید علاوه بر شرایط اولیه، مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنید. شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص عبارت‌اند از:

- وجود حداقل ۳ شریک و ۲ بازرس

- معرفی دفتر کار دارای کد پستی مستقل با کاربری اداری یا تجاری

- ثبت نام در سامانه ثنا (الزامی برای تمامی اعضای هیئت مدیره)

- تصویر شناسنامه و کارت ملی شرکا و اعضای هیات مدیره و بازرسین

- اخذ مجوز لازم با توجه به موضوع فعالیت (در صورت نیاز)

- آگهی تاسیس و نامه نمایندگی (در صورتی که شخص حقوقی باشد)

- گواهی بانک مبنی بر واریز ۳۵ درصد از ۲۰ درصد کل سرمایه به حساب شرکت در شرف تاسیس

توجه: شماره تلفن همراه اعضای هیات مدیره و بازرسان باید به نام خود آن‌ها باشد.

ریز هزینه‌های ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران:

امکان ثبت شرکت سهامی خاص در تهران علاوه‌بر روش اینترنتی، از طریق خدمات پنجره واحد و به‌صورت حضوری وجود دارد که ریز هزینه خدمات آن در جدول زیر آمده است:

 

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۵۰۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۵۰۰٬۰۰۰

اخذ تاییدیه نام

۱۰۰٬۰۰۰

تایید نام و پوشه

۵۰٬۰۰۰

حق الثبت

۲۵٬۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به دفاتر پست

۳۲۰٬۰۰۰

پست مدارک 

۵۰٬۰۰۰

پیک 

۱۵۵٬۰۰۰

جمع کل

۱٬۷۰۰٬۰۰۰

 

- هزینه حق الثبت بر اساس سرمایه اولیه شرکت به صورت زیر محاسبه خواهد شد:

سرمایه اولیه (تومان) هزینه حق الثبت (تومان)
۱۰۰٬۰۰۰ ۲۵٬۰۰۰
تا ۲٬۰۰۰٬۰۰۰ ۲۳۰٬۰۰۰
تا ۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۴۰۵٬۰۰۰
تا ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۴۵۰٬۰۰۰
از ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ به بالا ۵۰۰٬۰۰۰

 

- در صورتی‌که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰,۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.

- هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر‌عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه به مشتری ابلاغ خواهد شد.

- ساکنین شهر تهران، در صورت تمایل می‌توانند ثبت شرکت سهامی خاص را از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام داده تا هم در زمان کوتاه‌تری شرکت را تاسیس کنند و هم پیش ثبت‌نام کد اقتصادی و کد کارگاهی و پلمپ دفاتر تجاری شرکت را نیز انجام دهند. در این صورت هزینه ثبت شرکت سهامی خاص ۳٬۸۳۰٬۰۰۰ تومان است.

- هم چنین می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۳٬۶۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ثبت شرکت افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۷٬۴۸۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

 

ثبت شرکت سهامی خاص سایر شهرها:

در سایر شهرها، ثبت شرکت سهامی خاص آنلاین و از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها انجام می‌شود که هزینه‌های آن را می‌توانید در جدول زیر مشاهد کنید.

 

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

اخذ تاییدیه نام

۱۰۰٬۰۰۰

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۵۰۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۵۰۰٬۰۰۰

جمع کل

۱٬۱۰۰٬۰۰۰

 

- در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.

- هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.

- از آنجایی که در حال حاضر ثبت‌یار در سایر شهرهای کشور وکیل ندارد٬ کلیه مراجعات به اداره ثبت شرکت‌های شهرستان و دفاتر پستی بر عهده مشتری خواهد بود. 

سوالات متداول ثبت شرکت سهامی خاص

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

- ۲۵ + ۳۰

برای اطلاع از هزینه ثبت شرکت می‌توانید به جدول ریز هزینه‌ها در داخل متن مراجعه کنید.

مدت زمان تاسیس شرکت سهامی خاص چقدر است؟

- ۴ + ۱۴

انجام این کار از طریق سامانه ثبت شرکت‌ها ۲ هفته کاری و از طریق پنجره واحد در ۱۰ روز کاری انجام می‌شود.

آیا در تاسیس شرکت سهامی خاص، اعضای هیات مدیره و سهامداران باید مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت ارائه کنند؟

- ۵ + ۱۶

خیر، نیازی به ارائه مدرک تحصیلی ندارید و داشتن کارت پایان خدمت از الزامات ثبت شرکت نیست.

 

آیا اعضای هیات مدیره شرکت سهامی خاص می‌توانند در شرکتی دیگر به عنوان اعضای هیات مدیره فعالیت کنند؟

- ۳ + ۹

بله اعضای هیات مدیره می‌توانند در سایر شرکت‌ها به عنوان اعضای هیات مدیره فعالیت کنند اما یک نفر نمی‌تواند به عنوان مدیرعامل در ۲ شرکت فعالیت کند.

 

آیا برای ثبت شرکت، تعیین محل فعالیت الزامی است؟

- ۶ + ۱۲

بله، برای ثبت شرکت سهامی خاص باید محلی که دارای موقعیت اداری است را معرفی نمایید. به خاطر داشته باشید که در هر کد پستی تنها یک شرکت قابل ثبت است.

 

آیا کارمندان رسمی دولت می‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره در شرکت‌های سهامی عضو شوند؟

- ۳ + ۱۰

خیر، کارمندان رسمی دولت تا زمانی که در سمت دولتی خود مشغولند نمی‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت‌های سهامی خاص فعالیت کنند.

 

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام