متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری

 • calendar مدت زمان :
  ۱۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۳،۳۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

ثبت علامت تجاری

اگر شما از جمله کسب و کارهایی هستید که در قالب شرکت فعالیت می‌کنید، عضو یک صنف شغلی هستید، کسب و کار خانگی دارید یا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، کسب درآمد می‌کنید، می‌توانید نسبت به ثبت علامت تجاری به نام خودتان اقدام کنید. 

ثبت نکردن علامت تجاری، می‌تواند کسب و کار شما را با چالش‌های زیادی مواجه کند که مهم‌ترین آن‌ها کپی از محصولات و خدمات با نام یا علامت تجاری شماست. ثبت برند به شما کمک می‌کند تا محصول یا خدمت مورد نظر خود را به راحتی به مشتریانتان معرفی کنید و از این طریق اعتبار بیشتری به دست آورید. 

ثبت علامت تجاری با توجه به نوع حرفه و موضوع کسب و کار شما، در یک یا چند طبقه فعالیت (دسته بندی موضوعی) انجام می‌شود. مثلا اگر شما در زمینه تولید محصولات خوراکی و آرایشی فعالیت می‌کنید، برای هر یک از این موارد باید برند خود را در طبقه مورد نظر ثبت کنید. برندی که در یک طبقه فعالیت ثبت می شود، فقط برای فعالیت های همان طبقه قابل استفاده است. همچنین برای ثبت برند لاتین (برندی که در آن از حروف غیرفارسی استفاده شده باشد) باید از کارت بازرگانی یا کارت عضویت استفاده نمایید. 

اعتبار هر علامت پس از ثبت برای ۱۰سال است. در نتیجه شما می‌توانید در این مدت از برند خود استفاده کنید و با انقضای اعتبار نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

ثبت علامت حقیقی دارای شرایطی‌ست که از جمله آن می‌توان به این موارد اشاره کرد: علامت مورد نظر شما برای ثبت نباید تکراری یا مشابه علامتی باشد که قبلا در همان طبقه فعالیت ثبت شده و همچنین نباید گمراه کننده باشد. علامت تجاری بر اساس طبقه‌بندی برند در ۴۵ طبقه ثبت می‌شود که این طبقات عبارت‌اند از:

طبقه ۱: مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع، علوم، عکاسی و همچنین کشاورزی، باغبانی و جنگلبانی، رزین‌های مصنوعی پردازش نشده، پلاستیک‌های پردازش نشده، کودهای گیاه، ترکیبات اطفاء حریق، مواد آبکاری و جوشکاری فلزات، مواد شیمیایی برای نگهداری مواد غذایی، مواد دباغی، چسب‌های صنعتی.

 

طبقه ۲: رنگ، روغن، جلا، لاک، مواد ضد رنگ زدگی و جلوگیری کننده از فاسد شدن چوب، مواد رنگی، مواد تثبیت رنگ، رزین یا صمغ‌های خام طبیعی، فلزات به صورت پودر یا ورق برای نقاشان ساختمان، چاپگرها و هنرمندان.

 

طبقه ۳: ترکیبات سفید کننده و سایر مواد مخصوص شستشوی لباس، مواد مخصوص تمیز کردن، براق کردن، لکه‌گیری و ساییدن، صابون، عطریات، روغن‌های اسانس، مواد آرایشی، لوسیون‌های مو، گرد و خمیر دندان.

 

طبقه ۴: روغن‌ها و گریس‌های صنعتی، روان‌کننده‌ها، ترکیبات گردگیری، مرطوب کردن و جذب رطوبت، انواع سوخت (شامل سوخت موتور) و مواد روشنایی، انواع شمع و فتیله چراغ.

 

طبقه ۵: مواد داروئی و بیطاری، مواد بهداشتی برای مصارف پزشکی، مواد رژیمی برای مصارف پزشکی، غذای کودکان، انواع گچ شکسته‌بندی، لوازم زخم‌بندی، مواد پرکردن دندان، موم دندانسازی، ضدعفونی کننده‌ها، مواد نابود کننده حشرات موذی، قارچ کش، مواد دفع نباتات هرزه.

 

طبقه ۶: فلزات عادی و آلیاژهای آن‌ها، مواد ساختمانی فلزی، ساختمان‌های فلزی قابل حمل، مواد فلزی خطوط راه‌آهن، کابل و سیم‌های غیر برقی از جنس فلزات عادی، آهن‌آلات، اقلام کوچک فلزی، لوله و مجراهای فلزی، گاوصندوق، اجناس ساخته شده از فلزات عادی که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند، سنگ‌های معدنی فلزات.

 

طبقه ۷: انواع ماشین و ماشین‌های افزار، انواع موتور (به استثناء موتور وسائط نقلیه زمینی)، قفل و بست حلقه‌های اتصال قطعات ماشین‌ها و قطعات انتقال قوه (به غیر از اتصالات و اجراء انتقال قوه وسائط نقلیه زمینی)، لوازم و ابزار کشاورزی (به استثنای ابزارهای دستی)، ماشین جوجه کشی.

 

طبقه ۸: انواع ابزار و لوازم دستی (که با دست کار می‌کنند)، سرویس کارد و قاشق و چنگال، سلاح کمری، تیغ.

 

طبقه ۹: اسباب و آلات علمی، دریانوردی، مساحی، عکاسی، سینمایی، بصری، وزن کردن، اندازه‌گیری، علامت دادن، کنترل و مراقبت (نظارت)، نجات و آموزش، اسباب و لوازم هدایت، قطع و وصل، تبدیل، ذخیره‌سازی، تنظیم یا کنترل جریان برق، آلات و اسباب ضبط، انتقال یا تکثیر صوت یا تصویر، اسباب ذخیره اطلاعات مغناطیسی، دیسک‌های قابل ضبط، ماشین‌های فروش خودکار و مکانیسم دستگاه‌هایی که به سکه کار می‌کنند، صندوق‌های ثبت مبلغ دریافتی، ماشین‌های حساب، تجهیزات داده‌پردازی و رایانه‌ای، دستگاه آتش نشانی.

 

طبقه ۱۰: آلات و ابزار جراحی، پزشکی، دندانسازی و بیطاری، اندام‌های مصنوعی، دندان و چشم‌مصنوعی، اقلام ارتوپدی، مواد بخیه زنی.

 

طبقه ۱۱: دستگاه‌های روشنایی، حرارتی، مواد بخار، طبخ، خنک کردن، تهویه، تامین آب بهداشتی.

 

طبقه ۱۲: وسائط نقلیه، دستگاه‌های حمل و نقل زمینی، دریایی یا هوایی.

 

طبقه ۱۳: اسلحه گرم، مهمات و انواع پرتابه (از قبیل موشک، خمپاره و غیره)، مواد منفجره، مواد وسایل آتش بازی.

 

طبقه ۱۴: فلزات گران‌بها و آلیاژهای آن‌ها و کالاهایی که با فلزات گران‌بها ساخته شده یا با آن‌ها روکش شده‌اند و در سایر طبقات ذکر نشده‌اند، جواهرات، سنگ‌های گران‌بها، اسباب و لوازم ساعت‌سازی و زمان سنجی.

 

طبقه ۱۵: آلات موسیقی.

 

طبقه ۱۶: کاغذ، مقوا و کالاهای ساخته شده از آن‌ها که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند، مطالب چاپ شده، مواد صحافی، عکس، نوشت‌افزار، چسب برای مصارف تحریری یا خانگی، لوازم نقاشی، قلم مو نقاشی، ماشین تحریر و لوازم ملزومات دفتری (به استثنای مبلمان) مواد آموزشی و تدریس ( به استثنای دستگاه‌ها)، مواد پلاستیکی برای بسته‌بندی (که در سایر طبقات ذکر نشده‌اند)، حروف و کلیشه چاپ.

 

طبقه ۱۷: لاستیک، کائوچو، صمغ، آزبست (پنبه نسوز)، میکا (سنگ طلق) و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند، پلاستیک دارای شکل و قالب خاص برای استفاده در تولید سایر کالاها، مواد بسته‌بندی، درپوش‌گذاری، انسداد و عایق‌بندی، لوله‌های قابل ارتجاع غیرفلزی.

 

طبقه ۱۸: چرم و چرم مصنوعی و کالاهای ساخته شده از آن‌ها که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند، پوست حیوانات، چمدان، کیسه و کیف‌های مسافرتی، چتر، چتر آفتابگیر و عصا، شلاق، یراق و زین و برگ.

 

طبقه ۱۹: مواد و مصالح ساختمانی (غیرفلزی)، لوله‌های غیرفلزی سخت و غیرقابل انعطاف برای استفاده در ساختمان، آسفالت، قیر و قطران، ساختمان‌های متحرک غیرفلزی، بناهای یادبود غیر فلزی.

 

طبقه ۲۰: مبلمان و اثاثیه، آیینه، قاب عکس، کالاهای ساخته شده از چوب، چوب پنبه، نی، حصیر، شاخ، استخوان، عاج، استخوان آرواره نهنگ، صدف، کهربا، صدف مروارید، کف دریا و بدل کلیه این مواد یا ساخته شده از پلاستیک (که در سایر طبقات ذکر نشده‌اند).

 

طبقه ۲۱: ظروف خانگی یا لوازم آشپزخانه (که از فلزات قیمتی ساخته یا روکش نشده‌اند)، شانه و ابر و اسفنج، انواع برس قلم مو (به استثنای قلم موهای نقاشی)، مواد ساخت برس، لوازم نظافت و تمیزکاری، سیم ظرفشویی، شیشه کار شده یا نیمه کار شده (به استثنای شیشه مورد استفاده درساختمان‌ها) شیشه آلات، اشیاء ساخته شده از چینی و سفال که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند.

 

طبقه ۲۲: طناب، ریسمان، تور، چادر، سایبان، برزنت (تارپولین)، بادبان و شراع، کیسه و گونی که در طبقات دیگر ذکر نشده است، مواد لایی و لایه‌گذاری و پوشال (به استثنای لاستیک و پلاستیک)، مواد خام لیفی برای نساجی.

 

طبقه ۲۳: انواع نخ و رشته برای مصارف پارچه بافی و نساجی.

 

طبقه ۲۴: محصولات نساجی و پارچه‌ای که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند، انواع روتختی و رومیزی.

 

طبقه ۲۵: انواع لباس و پوشاک، پاپوش و پوشش سر.

 

طبقه ۲۶: انواع توری و قلابدوزی، روبان، بند (نوار) حاشیه و قیطان، دکمه، قزن قفلی، سنجاق و سوزن ته‌گرد، گل‌های مصنوعی.

 

طبقه ۲۷: انواع فرش، قالیچه، حصیر و زیرانداز، لینولیوم و سایر کف پوش‌ها، آویزهای دیواری (غیر پارچه‌ای).

 

طبقه ۲۸: انواع بازی و اسباب بازی، لوازم ورزشی و ژیمناستیک که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند، تزئینات درخت کریسمس.

 

طبقه ۲۹: گوشت، گوشت ماهی، گوشت طیور و شکار، عصاره گوشت، سبزیجات و میوه‌جات به صورت کنسرو، خشک شده و پخته شده، انواع ژله، مربا و کمپوت، تخم مرغ، شیر و محصولات لبنی، روغن‌ها و چربی‌های خوراکی.

 

طبقه ۳۰: قهوه، چای، کاکائو، شکر، برنج، نشاسته کاسار یا مانیوک (تاپیوکا)، نشاسته نخل خرما (ساگو)، بدل قهوه، آرد و فراورده‌های تهیه شده از غلات، نان، نان شیرینی، شیرینی‌جات، شیرینی یخی، عسل، ملاس یا شیره قند، مایه خمیر، گرد مخصوص شیرینی‌پزی یا پخت نان، نمک، خردل، سرکه، انواع سس (چاشنی) ادویه جات، یخ.

 

طبقه ۳۱: محصولات کشاورزی، باغداری و جنگلبانی و دانه‌هایی که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند، حیوانات زنده، میوه و سبزیجات تازه، بذر، گیاهان و گل‌های طبیعی، غذای حیوانات، مالت (جو سبز خشک شده).

 

طبقه ۳۲: ماءالشعیر، آب‌های معدنی و گازدار و سایر نوشیدی‌های غیرالکلی، آبمیوه و شربت‌های میوه‌ای، شربت و ترکیبات مخصوص ساخت نوشابه.

 

طبقه ۳۳: —

 

طبقه ۳۴: تنباکو، لوازم تدخین، کبریت.

 

طبقه ۳۵: تبلیغات، مدیریت تجاری، امور اداری تجارت، کارهای دفتری و اداری.

 

طبقه ۳۶: بیمه، امور مالی، امور پولی، امور مربوط به معاملات املاک و مستغلات.

 

طبقه ۳۷: ساختمان‌سازی، تعمیر و بازسازی، خدمات نصب.

 

طبقه ۳۸: مخابرات از راه دور.

 

طبقه ۳۹: حمل و نقل، بسته‌بندی و نگهداری کالاها، تهیه مقدمات و ترتیب دادن مسافرت‌ها.

 

طبقه ۴۰: بهسازی و عمل‌آوری مواد.

 

طبقه ۴۱: آموزش و پرورش، دوره‌های کارآموزی و تعلیمی، تفریح و سرگرمی، فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی.

 

طبقه ۴۲: خدمات علمی و فناوری و تحقیق و پژوهش و طراحی در این زمینه، خدمات تجزیه و تحلیل و تحقیقات صنعتی، طراحی و توسعه نرم‌افزار و سخت افزارهای رایانه‌ای.

 

طبقه ۴۳: خدمات عرضه اغذیه و نوشابه، تامین مسکن و محل اقامت موقت.

 

طبقه ۴۴: خدمات پزشکی، خدمات بیطاری، مراقبت‌های بهداشتی و زیبایی برای انسان‌ها یا حیوانات، خدمات کشاورزی، باغداری و جنگلداری.

 

طبقه ۴۵: خدمات شخصی یا اجتماعی که توسط دیگران برای رفع نیازهای افراد ارائه می‌شوند، خدمات امنیتی برای محافظت از افراد، اموال و دارایی‌ها، خدمات حقوقی…

مشاهده بیشتر
ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری

 • calendar مدت زمان :
  ۱۲۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۳،۳۰۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل ثبت علامت تجاری

timeline timeline

۱) ثبت سفارش

۲)‌ تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک

۳)‌ استعلام برند مورد نظر توسط کارشناسان ثبت‌یار

۴) ثبت اظهارنامه در سامانه اداره ثبت علائم تجاری توسط کارشناسان ثبت‌یار

۵) بررسی و تایید توسط کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری

۶)‌ تایید رییس اداره ثبت علائم تجاری

۷)‌ پرداخت روزنامه رسمی مرحله اول توسط ثبت‌یار و انتشار آگهی روزنامه رسمی تقاضای ثبت علامت تجاری

۸) پرداخت حق‌الثبت طبقات علامت تجاری توسط ثبت‌یار

۹) پرداخت روزنامه رسمی مرحله دوم توسط ثبت‌یار و انتشار آگهی روزنامه رسمی ثبت علامت تجاری

۱۰) دریافت وکالتنامه از پیک ثبت‌یار و امضای آن

۱۱)‌ معرفی وکیل ثبت‌یار به اداره ثبت علائم تجاری و تایید توسط کارشناس اداره

۱۲) دریافت گواهینامه ثبت علامت تجاری و روزنامه‌های رسمی از پیک ثبت‌یار

مدارک و شرایط ثبت علامت تجاری

- شماره همراه (حتما به نام شخص یا مدیرعامل)

- تصاویر کارت ملی و شناسنامه (اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل)

- مدارک تاسیس و آخرین تغییرات شرکت

- تصویر مجوز فعالیت

- کارت بازرگانی/ کارت عضویت (برای ثبت علامت تجاری لاتین)

ریز هزینه‌های ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری حقیقی:

عنوان خدمت

ریز هزینه (تومان)

هزینه تنظیم اسناد و ایجاد حساب کاربری

۴۰۰٬۰۰۰

هزینه ورود اطلاعات در سامانه

۴۰۰٬۰۰۰

هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هر طبقه

۵۰٬۰۰۰

حق‌الثبت به ازای یک طبقه

۴۰۰٬۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به اداره پست

۷۰۰٬۰۰۰

هزینه روزنامه رسمی آگهی اول

۶۰۰٬۰۰۰

هزینه روزنامه رسمی آگهی دوم

۶۰۰٬۰۰۰

پیک

۱۵۰٬۰۰۰

جمع کل

۳٬۳۰۰٬۰۰۰

 • هزینه ثبت اظهارنامه و حق‌الثبت به ازای یک طبقه لحاظ شده است و در صورت اضافه شدن هر طبقه اضافه، مبلغ ۲٬۰۰۰ تومان بابت هزینه ثبت اظهارنامه و ۱۰٬۰۰۰ تومان حق الثبت به هزینه‌های فوق اضافه خواهد شد.

 

ثبت علامت تجاری حقوقی: 

عنوان خدمت

ریز هزینه (تومان)

هزینه تنظیم اسناد و ایجاد حساب کاربری

۵۰۰٬۰۰۰

هزینه ورود اطلاعات در سامانه

۵۰۰٬۰۰۰

هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هرطبقه

۱۰۰٬۰۰۰

حق‌الثبت به ازای یک طبقه

۴۵۰٬۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به اداره پست

۷۰۰٬۰۰۰

هزینه روزنامه رسمی آگهی اول

۶۵۰٬۰۰۰

هزینه روزنامه رسمی آگهی دوم

۶۵۰٬۰۰۰

پیک

۱۵۰٬۰۰۰

جمع کل

۳٬۷۰۰٬۰۰۰

 • هزینه ثبت اظهارنامه و حق‌الثبت به ازای یک طبقه لحاظ شده است و در صورت اضافه شدن هر طبقه اضافه مبلغ ۴٬۰۰۰ تومان بابت هزینه ثبت اظهارنامه و ۲۰٬۰۰۰ تومان حق الثبت به هزینه‌های فوق افزوده خواهد شد.

سوالات متداول ثبت علامت تجاری

مدت زمان لازم برای ثبت علامت تجاری حقوقی چقدر است؟

- ۱۱ + ۲

برای ثبت علامت تجاری حقوقی، حدود ۳ ماه کاری زمان لازم است.

مدت زمان لازم برای ثبت علامت تجاری حقیقی چقدر است؟

- ۱۴ + ۱

برای ثبت علامت تجاری حقیقی، حدود ۳ ماه کاری زمان لازم است.

امکان ثبت علامت تجاری در دو یا چند طبقه وجود دارد؟

- ۱۱ + ۱

بله، با توجه به نوع فعالیت، می‌توان علامت تجاری را در طبقات مختلف به ثبت رساند.

آیا بدون داشتن کارت بازرگانی، می‌توان برند لاتین ثبت کرد؟

- ۶ + ۱

بله، در واقع گرچه یکی از شرایط ثبت برند لاتین داشتن کارت بازرگانی‌ست ولی می‌توان برند لاتین را به صورت ۳۰ درصد لاتین و ۷۰ درصد فارسی بدون داشتن کارت بازرگانی، ثبت کرد.

 

برند مشارکتی چیست و چگونه ثبت می‌شود؟

- ۱۶ + ۱

زمانی دو شخص حقیقی یا یک شخص حقوقی و یک شخص حقیقی، برندی را به صورت مشترک ثبت کنند، این علامت به عنوان علامت مشارکتی شناخته می‌شود. دلیل آن این است که یکی از طرفین مدارک ثبت برند را نداشته باشد یا اینکه دو طرف مایل به ثبت برند مشارکتی به صورت درصدی باشند.

 

هزینه ثبت علامت تجاری حقیقی چقدر است؟

- ۱۴ + ۰

هزینه ثبت علامت تجاری حقیقی ۳،۳۰۰،۰۰۰ تومان است. این هزینه به ازای یک طبقه لحاظ شده است و در صورت اضافه شدن هر طبقه اضافه مبلغ ۲٬۰۰۰ تومان بابت هزینه ثبت اظهارنامه و ۱۰٬۰۰۰ تومان حق الثبت افزوده خواهد شد.

هزینه ثبت علامت تجاری حقوقی چقدر است؟

- ۱۳ + ۱

هزینه ثبت علامت تجاری حقوقی ۳،۷۰۰،۰۰۰ تومان است. این هزینه به ازای یک طبقه لحاظ شده است و در صورت اضافه شدن هر طبقه اضافه مبلغ ۴٬۰۰۰ تومان بابت هزینه ثبت اظهارنامه و ۲۰٬۰۰۰ تومان حق الثبت افزوده خواهد شد.

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام