متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


دریافت کارت بازرگانی برای تهران
دریافت کارت بازرگانی برای تهران
 • calendar مدت زمان :
  ۹۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱۸۰۰۰۰۰ تومان
دریافت کارت بازرگانی برای تهران

کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اجازه می‌دهد در حوزه تجارت خارجی فعالیت کند. همچنین به صورت قانونی به صادرات و واردات کالا بپردازد. با داشتن کارت بازرگانی می‌توان از ثبت سفارش و ترخیص کالا تا واردات از مناطق آزاد، حق العمل‌کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز را انجام داد. دریافت کارت بازرگانی برای تهران از طریق وزارت صمت و سامانه مخصوص آن صورت می‌گیرد.

دریافت کارت بازرگانی برای تهران و همچنین کارت عضویت می‌تواند به نام اشخاص حقیقی یا حقوقی انجام شود. برای مثال اگر فردی، به تنهایی فعالیت می‌کند و می‌خواهد کالایی را وارد کند، باید کارت بازرگانی حقیقی داشته باشد. در حالی که اگر کالا و محصول، به نام شرکت، موسسه یا شخص حقوقی صادر یا وارد می‌شود، داشتن کارت بازرگانی حقوقی ضروری است. کارت بازرگانی شرکت، به نام مدیرعامل صادر می‌شود. این دو نوع کارت تفاوت چندانی نداشته و مزایای یکسانی دارند. به جز برخی از کالاهای خاص که توسط اتاق بازرگانی اعلام می‌شود و صادر یا وارد کردن آن مختص کارت بازرگانی حقوقی است، بقیه موارد با کارت بازرگانی حقیقی نیز قابل انجام است.

به جز تجارت جهانی و صادرات و واردات کالا، داشتن کارت بازرگانی برای انجام برخی امور دیگر نیز ضروری است. برای ثبت علامت تجاری به صورت لاتین (برای اشخاص حقیقی و حقوقی) داشتن کارت بازرگانی الزامی است.  ضمن اینکه امکان ثبت یک برند لاتین با کارت عضویت وجود دارد.

هر شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) فقط می‌تواند یک کارت بازرگانی داشته باشد. هر کارت بازرگانی از تاریخ صدور به مدت یک سال معتبر است. در صورت تداوم فعالیت و نیاز به استفاده از کارت بازرگانی باید پیش از منقضی شدن اعتبار آن، نسبت به تمدید کارت بازرگانی اقدام کنید. با ارائه مدارک لازم، کارت بازرگانی مجددا به مدت یک سال تمدید شده و دارای اعتبار خواهد بود.

لازم به ذکر است که با دریافت کارت بازرگانی برای تهران، حتما باید محل فعالیت در تهران باشد. در صورت جابجایی آن، باید کارت بازرگانی را نیز به شهر محل فعالیت انتقال داد.

نکته مهم دیگر این است که برای دریافت کارت بازرگانی باید پلمپ دفاتر تجاری انجام شده باشد. در صورتی که پلمپ دفاتر خود را انجام نداده‌اید، ابتدا نسبت به پلمپ اقدام کنید. زیرا بدون آن کارت بازرگانی صادر نمی‌شود.

شخص دریافت کننده کارت بازرگانی به عضویت اتاق بازرگانی در می‌آید. در نتیجه نیازی به دریافت کارت عضویت ندارد. اما افرادی که برای استفاده از مزایای اتاق بازرگانی، کارت عضویت دریافت می‌کنند، نمی‌توانند صادرات و واردات کالا داشته باشند. از این رو برای این کار باید درخواست صدور کارت بازرگانی بدهند.

در صورت عدم نیاز مجدد به کارت بازرگانی، می‌توان آن را ابطال کرد. هم‌چنین در صورتی که پس از دریافت کارت بازرگانی، مشخص شود که دریافت‌کننده، فاقد شروط لازم برای دریافت کارت بوده، یا پس از دریافت،‌ شرایط لازم را از دست داده است، کارت بازرگانی او ابطال می‌شود. همچنین در صورت مفقودی یا سرقت شدن کارت بازرگانی، باید درخواست تعلیق داد.

 

هزینه دریافت کارت بازرگانی

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

پیک

۸۰.۰۰۰

تنظیم اظهارنامه ثبت در دفاتر تجاری

۲۳۰.۰۰۰

حق سازمان صنعت، معدن و تجارت

۴۴.۰۰۰

حق عضویت یکساله اتاق بازرگانی

۵۰۰.۰۰۰

هزینه ابطال تمبر برای صدور کارت

۱۰.۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به اداره پست

۲۶۱.۰۰۰

هزینه بازرسی از محل فعالیت

۳۰۰.۰۰۰

هزینه صدور کارت

۲۰۰.۰۰۰

ورود اطلاعات

۱۷۵.۰۰۰

جمع کل 

۱.۸۰۰.۰۰۰

 

هزینه دریافت کارت عضویت

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

پیک

۸۰.۰۰۰

تنظیم اظهارنامه ثبت در دفاتر تجاری

۱۸۶.۰۰۰

حق سازمان صنعت، معدن و تجارت

۴۴.۰۰۰

حق عضویت یکساله اتاق بازرگانی

۵۰۰.۰۰۰

هزینه ابطال تمبر برای صدور کارت

۱۰.۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به اداره پست

۳۰۰.۰۰۰

هزینه صدور کارت

۲۰۰.۰۰۰

ورود اطلاعات

۱۸۰.۰۰۰

جمع کل 

۱.۵۰۰.۰۰۰

 

سوالات متداول کارت بازرگانی

 • هزینه دریافت کارت بازرگانی چقدر است؟

هزینه دریافت کارت بازرگانی برای تهران، ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان است.

 • مدت زمان دریافت کارت بازرگانی چقدر است؟

برای دریافت کارت بازرگانی، حدود ۹۰ روز زمان لازم است.

 • برای دریافت کارت بازرگانی چه مدرک تحصیلی لازم است؟

حداقل مدرک دریافت کارت بازرگانی، دیپلم و بالاتر است.

 • آیا کارمندان دولت می‌توانند کارت بازرگانی دریافت کنند؟

خیر، کارمندان تمام وقت دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند کارت بازرگانی دریافت کنند.

 • آیا امکان انتقال کارت بازرگانی از شخصی به شخص دیگر وجود دارد؟

خیر، انتقال کارت بازرگانی به شخص دیگر از نظر قانونی ممنوع اعلام شده است و ممکن است مشکلاتی برای طرفین به همراه داشته باشد.

 • آیا داشتن چک برگشتی در فرایند دریافت کارت بازرگانی مشکلی ایجاد می‌کند؟

بله، یکی از شرایط دریافت کارت بازرگانی عدم داشتن چک برگشتی است. البته در صورتی که از چک رفع سوءاثر شده باشد، مانعی ندارد.

 • برای دریافت کارت بازرگانی، ارائه کارت پایان خدمت ضروری است؟

بله، برای دریافت کارت بازرگانی حقیقی، مالک باید کارت بازرگانی داشته باشد و برای دریافت کارت بازرگانی حقوقی ارائه کارت پایان خدمت مدیرعامل شرکت ضروری است.

مشاهده بیشتر
دریافت کارت بازرگانی برای تهران
دریافت کارت بازرگانی برای تهران
 • calendar مدت زمان :
  ۹۰ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱۸۰۰۰۰۰ تومان
مدارک و شرایط دریافت کارت بازرگانی برای تهران
مدارک دریافت کارت بازرگانی اشخاص حقیقی :, تصویر شناسنامه و پشت و روی کارت ملی مالک , تصویر یک قطعه عکس رنگی تمام رخ مالک با پس زمینه سفید, تصویر امضای مالک, تصویر گواهی عدم سو پیشینه مالک (درخواست از پلیس ۱۰+), تصویر پشت و روی کارت پایان خدمت مالک, تصویر آخرین مدرک تحصیلی مالک (مدرک تحصیلی باید دیپلم و بالاتر باشد), تصویر گواهی پلمب دفاتر سال جاری, تصویر سند مالکیت یا اجاره‌نامه رسمی دارای هولوگرام و کد رهگیری برای محل فعالیت (محل فعالیت معرفی شده حتما باید دارای کاربری اداری یا تجاری و برای بازدید حضوری بازرسین اتاق فعال باشد), تصویر کد اقتصادی, تصویر یک برگه چک صیاد (حساب نیز باید جاری باشد), تصویر جواز تاسیس یا پروانه بهره‌برداری در صورتی که موضوع فعالیت تولیدی باشد, مدارک دریافت کارت بازرگانی اشخاص حقوقی :, تصویر شناسنامه و پشت و روی کارت ملی اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و صاحبان امضا و سهامداران, تصویر یک قطعه عکس رنگی تمام رخ مدیرعامل با پس زمینه سفید, تصویر امضای مدیر عامل, تصویر گواهی عدم سو پیشینه مدیر عامل ( درخواست از پلیس ۱۰+) , تصویر پشت و روی کارت پایان خدمت مدیرعامل, تصویر آخرین مدرک تحصیلی مدیرعامل (مدرک تحصیلی مدیرعامل باید دیپلم و بالاتر باشد), تصویر مهر شرکت, تصویر روزنامه رسمی و آخرین تغییرات شرکت (تغییرات هیات مدیره - آدرس - سرمایه), تصویر اوراق ثبتی شرکت (اساسنامه - اظهارنامه - تقاضانامه و آگهی تاسیس), تصویر گواهی پلمب دفاتر سال جاری, تصویر کد اقتصادی , تصویر یک برگه چک صیاد به نام شرکت (حساب نیز باید جاری باشد), تصویر سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی دارای هولوگرام و کد رهگیری برای محل فعالیت (محل فعالیت معرفی شده حتما باید دارای کاربری اداری یا تجاری و برای بازدید حضوری بازرسین اتاق فعال باشد), تصویر جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری (در صورتی که موضوع فعالیت تولیدی باشد)

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام