متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد اجاره دفتر کار
قرارداد اجاره دفتر کار
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱۵۰۰۰۰ تومان
قرارداد اجاره دفتر کار

بسیاری از کسب وکارها فعالیت خود را به صورت دورکاری، استفاده از فضای کار اشتراکی یا بر بستر شبکه‌های اجتماعی آغاز می‌کنند؛ ولی با رشد کسب و کار این مدل پاسخگوی نیازهایشان نیست. اگر کسب وکار شما نیز به مرحله‌ای رسیده است که نیاز به اجاره یک واحد اداری به عنوان دفتر کار مستقل دارید، تنظیم قرارداد اجاره دفتر کار ضروری است. این قرارداد برای مشاغلی که می‌توانند در واحدهای اداری دایر شوند، مناسب است.

قرارداد اجاره دفتر کار، یکی از انواع قراردادهای اجاره است. در این قرارداد باید نکات عمومی قرارداد اجاره، مانند مدت، مبلغ قرض الحسنه، نحوه پرداخت اجاره بها، شرایط استفاده از مورد اجاره و. . .  رعایت شود. به علاوه در این قرارداد، شرایط اختصاصی‌ وجود دارد که موجر و مستاجر، باید به آن‌ها توجه نمایند:

 • اگر مستاجر در طول مدت اجاره، تکالیف بیمه‌ و مالیات خود را انجام ندهد، موجر موظف به پرداخت بدهی‌های بیمه و مالیات مستاجر می‌شود. بنابراین لازم است برای جلوگیری از تضییع حقوق طرفین، راهکار مناسبی در قرارداد مورد توافق قرار گیرد.
 • در قراردادهای اجاره، موجر مکلف به پرداخت مالیات بر اجاره است. در حالی که در قرارداد اجاره دفتر کار، اگر مستاجر شخص حقوقی باشد، مالیات بر اجاره باید از هر قسط اجاره بها توسط مستاجر کسر و به اداره مالیات پرداخت شود. بنابراین در تعیین اجاره بها، باید به این نکته توجه کرد.
 • مورد اجاره فقط باید به عنوان دفتر کار مورد استفاده قرار گیرد. در نتیجه مستاجر نمی‌تواند از آن برای مقاصد دیگر مثل سکونت، استفاده کند. به علاوه می‌توان شغل معینی را برای فعالیت مستاجر تعیین کرد. به عنوان مثال می‌توانید توافق کنید که مستاجر فقط برای وکالت یا مشاوره حقوقی از دفتر کار استفاده کند. در این صورت مستاجر نمی‌تواند بدون رضایت مالک دفتر، شغل خود را تغییر دهد.
 • سند محلی که به عنوان دفتر کار اجاره می‌شود باید اداری باشد. البته برخی مشاغل مانند وکلا، پزشکان و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در واحدهای مسکونی نیز به فعالیت بپردازند.
 • قرارداد اجاره دفتر کار با عناوین دیگری مانند اجاره‌نامه دفتر کار و اجاره‌نامه شرکت نیز شناخته می‌شود.

 

هزینه دریافت قرارداد اجاره دفتر کار

نوع خدمت

هزینه خدمت

دریافت نمونه قرارداد اجاره دفتر کار

۱۵۰/۰۰۰ تومان

تنظیم اختصاصی قرارداد اجاره دفتر کار

۳۵۰/۰۰۰ تومان

 

سؤالات متداول قرارداد اجاره دفتر کار

 • هزینه دریافت قرارداد اجاره دفتر کار چقدر است؟

تنظیم قرارداد اجاره دفتر کار در ثبت‌یار ۳۵۰.۰۰۰ تومان است و نمونه قرارداد نیز با هزینه ۱۵۰.۰۰۰ تومان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 • مدت زمان دریافت قرارداد اجاره دفتر کار چقدر است؟

تنظیم اختصاصی قرارداد در مدت ۲ روز کاری و نمونه قرارداد آماده در روز سفارش به شما ارائه می‌شود.

 • آیا می‌توان در قرارداد اجاره دفتر کار شرط کرد که تنها مستاجر حق استفاده از این دفتر را دارد؟

در قرارداد اجاره دفتر کار می‌توان حق استفاده از دفتر را، فقط برای مستاجر در نظر گرفت. در این صورت، شخص دیگری نمی‌تواند از این محل استفاده کند.

 • بر اساس قانون، پرداخت کسورات قانونی (سهم اداره مالیات و بیمه تامین اجتماعی) به عهده مستاجر است یا موجر؟

مطابق قوانین مرتبط، پرداخت کسورات قانونی (سهم اداره مالیات و سازمان تامین اجتماعی) بر عهده موجر یا مالک دفتر است.

 • آیا قرارداد اجاره دفتر کار می‌تواند به صورت نامحدود تنظیم شود؟

خیر، قرارداد اجاره دفتر کار از قراردادهای مدت دار محسوب می شود. بنابراین در این قرارداد حتما باید تاریخ شروع و پایان قرارداد درج شود.

مشاهده بیشتر
قرارداد اجاره دفتر کار
قرارداد اجاره دفتر کار
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱۵۰۰۰۰ تومان
مدارک و شرایط قرارداد اجاره دفتر کار
تعیین مشخصات موجر, تعیین مشخصات مستاجر, تعیین مدت زمان قرارداد, تعیین موضوع قرارداد (مشخصات دفتر مورد اجاره), تعیین میزان اجاره بها (مبلغ اجاره پرداختی), مبلغ قرض الحسنه و نحوه پرداخت آن (مبلغ رهن), تعیین تعهدات طرفین قرارداد, تاریخ تحویل دفتر کار به مستاجر, معرفی دو شاهد

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام