متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد بازاریابی
قرارداد بازاریابی
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱۵۰۰۰۰ تومان
قرارداد بازاریابی

بازاریابی اجرای فعالیت‌هایی در فضای کسب و کار به‌شمار می‌رود که هدف آن، تامین نیازهای یک بازار مشخص و کسب سود به صورت توامان است. بنابراین شرکت‌ها، استارتاپ‌ها، همچنین کسب و کارهای آنلاین و... با استفاده از قرارداد بازاریابی می‌توانند به افزایش فروش و معرفی خود در رقابت با سایر کسب و کارها اقدام کنند. 

به‌کارگیری بازاریاب می‌تواند از طریق قرارداد کار، مشاوره یا پیمانکاری باشد. در صورتی‌که شرکتی، اقدام به استخدام بازاریاب کند، قرارداد از نوع قرارداد کار است و بازاریاب، کارمند به‌شمار می‌رود. در نتیجه مشمول الزامات و مزایای قانون کار مانند ساعت کاری مشخص، بیمه، سنوات، اضافه کاری، عیدی، پاداش و.. می‌شود. ولی عموما قراردادی که با عنوان قرارداد بازاریابی شناخته می‌شود، نوعی قرارداد پیمانکاری‌ست. این قرارداد مزایای گفته شده در قانون کار را ندارد ولی حق‌الزحمه آن به صورت درصدی محاسبه می‌شود. از این جهت نسبت به قرارداد کار مزیت دارد.

از جمله نکات حائز اهمیت در قرارداد بازاریابی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکی از مهم‌ترین نکات، مشخص کردن نوع بازاریابی‌ست که می‌تواند به صورت انحصاری یا غیرانحصاری باشد. در واقع هنگامی که کارفرما بخواهد صرفا یک بازاریاب برای او فعالیت کند، بازاریابی او انحصاری خواهد بود. اگر هم بخواهد با چندین بازاریاب همکاری کند، نوع بازاریابی، غیرانحصاری‌ست.

یکی دیگر از موارد مهم در بازاریابی، توافق بر تعیین حداقل فروش برای بازاریاب است. در بازاریابی انحصاری این مورد اهمیت بیشتری دارد چرا که کارفرما با سپردن عملیات بازاریابی به یک شخص، انتظار فروش بیشتری دارد.

تعیین شرایط فروش نیز از موارد دیگری‌ست که دو طرف باید بر آن توافق کنند. در واقع همیشه کارفرما تعیین کننده شرایط فروش برای بازاریاب نیست. در مواردی نیز شرکت‌های بازاریابی این شرایط را تعیین می‌کنند.

همچنین ممکن است، کارفرما برای پیشبرد کار، اطلاعات مهم و محرمانه‌ای را در اختیار بازاریاب قرار دهد. جهت حفظ این داده‌ها، لازم است محرمانگی و عدم رقابت در قرارداد پیش‌بینی شود.

بازاریابی انواع مختلفی از جمله بازاریابی آنلاین و بازاریابی آفلاین دارد و می‌تواند توسط اشخاص حقیقی و حقوقی انجام شود. قرارداد بازاریابی با عناوین دیگری همچون قرارداد ویزیتوری، قرارداد پورسانتی، قرارداد دیجیتال مارکتینگ، قرارداد بازاریابی آنلاین و قرارداد درصدی هم شناخته می‌شود.

 

هزینه دریافت قرارداد بازاریابی

عنوان خدمت

هزینه

نمونه قرارداد بازاریابی

۱۵۰.۰۰۰ تومان

تنظیم اختصاصی قرارداد بازاریابی

۳۵۰.۰۰۰ تومان


 

سوالات متداول قرارداد بازاریابی

 • هزینه تنظیم قرارداد بازاریابی چقدر است؟

شما می‌توانید قرارداد اختصاصی برای بازاریابی تنظیم کنید که هزینه آن در ثبت‌یار ۳۵۰.۰۰۰ تومان است و همچنین می‌توانید از نمونه قراردادهای آماده استفاده کنید که هزینه آن ۱۵۰.۰۰۰ تومان است.

 • مدت زمان دریافت قرارداد بازاریابی چقدر است؟

شما می‌توانید پس از ۲ روز قرارداد بازاریابی تنظیم شده را تحویل بگیرید همچنین نمونه قرارداد آماده در همان روز سفارش در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 • آیا در قرارداد بازاریابی کارفرما ملزم به بیمه کردن بازاریاب است؟

خیر، کارفرما ملزم به بیمه کردن بازاریاب نیست مگر اینکه بازاریاب در قالب قرارداد کار مشغول فعالیت باشد.

 • در چه صورتی بازاریاب نمی‌تواند در یک حوزه مشترک ‌برای دو کارفرمای مختلف بازاریابی کند؟ 

تنها در صورتی‌که بازاریاب، تعهد به عدم رقابت داشته باشد. یعنی چنانچه در قرارداد تعهد کرده باشد که با شرکت‌های رقیب فعالیت نکند، امکان بازاریابی هم‌زمان بازاریاب در یک حوزه مشترک برای دو کارفرما وجود ندارد. 

 • آیا بازاریاب تعهدی در قبال فروش کالا یا خدمت مورد قرارداد نیز دارد؟

در قراردادهای بازاریابی اصولا بازاریاب تعهدی در خصوص میزان فروش ندارد. مگر آنکه طرفین قرارداد، توافقی در این راستا کرده باشند. در قرارداد بازاریابی انحصاری پیشنهاد می شود حداقل فروش برای بازاریاب تعیین گردد.

 • آیا نحوه پرداخت به بازاریاب، فقط باید به صورت پورسانتی باشد؟

خیر، دو طرف می‌توانند بر نحوه پرداخت توافق کنند. مثلا بخشی از حق الزحمه به صورت پورسانت و بخشی ثابت باشد یا اینکه تمام آن پورسانت باشد.

مشاهده بیشتر
قرارداد بازاریابی
قرارداد بازاریابی
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۱۵۰۰۰۰ تومان
مدارک و شرایط قرارداد بازاریابی
مشخصات کارفرما, مشخصات بازاریاب, کالا یا خدمت موضوع بازاریابی, مدت زمان قرارداد و زمان بندی انجام کار, مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن, تعهدات و شرایط خاص انجام پروژه, مالکیت داده های کسب و کار, محدوده جغرافیایی بازاریابی

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام