متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد پیمانکاری
قرارداد پیمانکاری
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  رایگان
قرارداد پیمانکاری

قرارداد پیمانکاری یک قرارداد همه فن حریف برای برون‌سپاری پروژه‌ها در مشاغل مختلف است. اگر می‌خواهید انجام تمام یا بخشی از پروژه‌ای را به شخص یا اشخاص دیگری واگذار نمایید، می توانید از قرارداد پیمانکاری استفاده کنید. دامنه این قرارداد بسیار وسیع است و در هر حوزه‌ای قابل استفاده است. قراردادهای پیمانکاری فقط در زمینه ساخت و ساز کاربرد ندارند بلکه از طراحی سایت تا نگهداری فضای سبز، از کسب و کارهای نوپا مانند استارتاپ‌ها تا شرکت‌ها و اشخاص حقیقی را شامل می‌شوند.

قرارداد پیمانکاری در پروژه‌های دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در قراردادهای پیمانکاری دولتی، تشریفات و مقررات خاصی (شرایط عمومی پیمان) باید رعایت شود؛ ولی در قراردادهای پیمانکاری بخش خصوصی الزامی به رعایت این مقررات وجود ندارد و پیمانکار و کارفرما می‌توانند با توافق یکدیگر مفاد قرارداد را تعیین کنند.

قراردادهای پیمانکاری مشمول مقررات و حمایت های قانون کار نیستند. در واقع کارفرما الزامی به بیمه کردن پیمانکار ندارد و بر خلاف کارگر، مزایایی مانند سنوات و عیدی به پیمانکار تعلق نمی‌گیرد. در مقابل نیز پیمانکار موظف به رعایت مفاد قانون کار نیست. بنابراین موضوعاتی مانند مرخصی، حق ماموریت، ساعت کاری، اضافه کار و . . . در این گونه قراردادها جایی ندارد. علاوه بر این، در قراردادهای پیمانکاری هزینه انجام کار بر عهده پیمانکار است و کارفرما موظف به فراهم کردن امکانات لازم برای انجام کار نیست.

در قراردادهای پیمانکاری تعیین دقیق موضوع پروژه و شرایط انجام کار، اهمیت زیادی دارد؛ چرا که پیمانکار در نحوه انجام کار آزادی عمل دارد و صرفا باید خروجی کار را طبق برنامه زمان بندی به کارفرما تحویل دهد، مگر آن که در قرارداد خلاف آن توافق شده باشد. بنابراین اگر موضوع پروژه مبهم باشد یا قرارداد برنامه زمان بندی دقیقی نداشته باشد، پیشبرد پروژه با مشکل مواجه خواهد شد.

 

هزینه دریافت قرارداد پیمانکاری

نوع قرارداد

هزینه

نمونه قرارداد پیمانکاری

رایگان

تنظیم قرارداد پیمانکاری

۵۰۰.۰۰۰ تومان

 

سوالات متداول قرارداد پیمانکاری

 • هزینه و مدت دریافت قرارداد پیمانکاری چقدر است؟

تنظیم اختصاصی قرارداد پیمانکاری در ثبت‌یار با هزینه ۵۰۰.۰۰۰ تومان در ۲ روز کاری انجام می‌شود. همچنین نمونه قرارداد پیمانکاری نیز به صورت رایگان در روز سفارش در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 • قرارداد پیمانکاری دولتی چه تفاوتی با قرارداد پیمانکاری خصوصی دارد؟

در قرارداد پیمانکاری دولتی، کارفرما دولتی و پیمانکار معمولا شرکت خصوصی است و قواعد خاصی که شرایط عمومی پیمان نامیده می‌شود بر آن حاکم می‌شود. در قرارداد پیمانکاری خصوصی دو طرف خصوصی هستند و می‌توانند حقیقی یا حقوقی باشند و الزامی به رعایت شرایط عمومی پیمان ندارند.

 • آیا در قرارداد پیمانکاری الزام به بیمه کردن پیمانکار وجود دارد؟

خیر، قرارداد پیمانکاری مشمول قانون کار نیست و در نتیجه قواعد آن مانند بیمه کردن کارگر الزامی نبوده و طرفین می‌توانند برای بیمه پیمانکار با یکدیگر توافق کنند.

 • آیا قرارداد پیمانکاری به صورت یک جانبه قابل فسخ است؟

خیر، این قرارداد از جمله قراردادهایی‌‌ست که به صورت یکجانبه نمی‌توان آن را به هم زد اما طرفین می‌توانند بر فسخ یکجانبه توافق کنند.

مشاهده بیشتر
قرارداد پیمانکاری
قرارداد پیمانکاری
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  رایگان
مدارک و شرایط قرارداد پیمانکاری
مشخصات کارفرما , مشخصات پیمانکار, موضوع , مدت زمان قرارداد و زمان‌بندی انجام کار, مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن, تعهدات و شرایط خاص انجام پروژه

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام