متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد










قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

با توجه به رقابت میان کسب و کارهای مختلف، یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای معرفی محصول و خدمات، تبلیغات است. استفاده از انواع فضاهای تبلیغاتی از جمله موثرترین روش‌های تبلیغاتی‌ست که ابزار مناسبی برای جذب مشتری به شمار می‌رود. با این توصیف، کسب و کارهای زیادی به فضای تبلیغاتی نیاز دارند و اشخاصی هم این فضاها را ایجاد می‌کنند که می‌توانند آن را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار دهند. قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی امکان مکتوب کردن توافقات را برای دو طرف به وجود می‌آورد.

فضای تبلیغاتی بسیار گسترده است و فضاهای مختلف شهری تا بنرهای آنلاین را شامل می‌شود. برای مثال انواع بیلبوردهای شهری، فضاهای تبلیغاتی مترو، بدنه اتوبوس‌ها، تابلوهای چند وجهی در خیابان‌ها، کیوسک‌های روزنامه فروشی، آسانسورهای مراکز تجاری، سبدهای خرید تا فضاهای آنلاین و بنرهای تبلیغاتی که به صورت ثابت یا برای مدت مشخص در فضای وبسایت و اپلیکیشن‌ها نمایش داده می‌شوند، از جمله انواع فضاهای تبلیغاتی برای اجاره هستند.

با توجه به این تنوع، توافقات و شرایط قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی متفاوت است. اولین موردی که در این قرارداد مورد توجه است، نوع فضای تبلیغاتی‌ست. برای مثال بیلبوردهای مختلف با توجه به نما، متراژ، موقعیت نصب تابلو (از نظر منطقه جغرافیایی، ارتباط موضوع تبلیغ با محل نصب آن) و همچنین نوع بیلبورد (جنس، چند وجهی و گردان بودن) مورد نظر قرار می‌گیرند که از لحاظ مبلغ قراردادی نیز متفاوت هستند.

اگر فضای تبلیغاتی مجازی و در وبسایت یا اپلیکیشن‌ها مورد نظر باشد، لازم است در قرارداد مشخصاتی مانند ابعاد بنر تبلیغاتی، جایگاه در صفحه و همچنین زمان نمایش آن (مثلا برای یک مدت ثابت یک ماهه یا به صورت متغیر در قالب یک بنر چند ثانیه‌ای) تعیین شود.

اگر محصولی که برای آن تبلیغات انجام می‌شود، نیاز به اخذ مجوز از ارگان یا نهاد خاصی داشته باشد، دریافت آن به عهده اجاره‌کننده است. بنابراین پس از ارائه مجوز‌های لازم می‌تواند فضای تبلیغاتی خود را اجاره کند.

فضای تبلیغات محیطی در سطح شهر توسط شهرداری به متقاضیان اجاره داده می‌شود. اجاره فضاهای تبلیغاتی خصوصی نیز مانند ساختمان‌ها، مراکز تجاری و مجموعه‌های تفریحی و ورزشی توسط مالکان آن صورت می‌گیرد. فضای تبلیغاتی در مراکز تجاری نیز به صورت مشاع است. در نتیجه ممکن است، دارای چندین مالک باشد که همه آن‌ها باید برای اجاره دادن آن فضا حضور داشته باشند. برای هماهنگی بیشتر معمولا در این موارد، اجاره فضای تبلیغاتی مراکز تجاری توسط هیئت مدیره مجموعه انجام می‌شود که اختیار اجاره از سوی مالکان به آن‌ها واگذار شده است.   

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی نیز یک نوع قرارداد اجاره است. در نتیجه تمامی مواردی که در این قراردادها رعایت می‌شود، در رابطه با اجاره فضای تبلیغاتی هم کاربرد دارد. برای مثال شخصی که فضای تبلیغاتی را اجاره می‌دهد، باید مالک آن فضا باشد. اگر فضای تبلیغاتی را اجاره کرده است و می‌خواهد آن را به اشخاص دیگر اجاره دهد، نباید از سوی مالک اصلی منع شده باشد. 

یکی دیگر از مواردی که در قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی مانند سایر قراردادها اهمیت دارد،‌ تعیین خسارت است. برای مثال پرداخت خسارت تاخیر در پرداخت اجاره‌بها به‌عهده مستاجر است.

همچنین با توجه به اینکه مدت در قرارداد اجاره اهمیت زیادی دارد و تعیین نکردن آن در قرارداد باعث باطل شدن اجاره می‌شود، در قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی نیز مدت نصب بیلبورد و فضای مورد نظر باید در قرارداد تعیین شود.

این قرارداد با عناوین دیگری مانند قرارداد اجاره بیلبورد، قرارداد تبلیغاتی و قرارداد تبلیغات در فضای مجازی نیز شناخته می‌شود.

مشاهده بیشتر
قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

مراحل قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش

۲) پرداخت هزینه

۳) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

- مشخصات موجر

- مشخصات مستاجر

- مدت زمان قرارداد

- تعداد بیلبوردها و فضاهای مورد نظر

- میزان اجاره بها

ریز هزینه‌های قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

نوع خدمت هزینه خدمت (تومان)
نمونه قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی ۶۰٬۰۰۰
تنظیم اختصاصی قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی ۵۲۵٬۰۰۰

 


ورود / ثبت‌نام