متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

یکی از اصلی ترین دغدغه‌های صاحبان کسب و کارها، صاحبان حرف و مشاغل، استارتاپ‌ها و...، محل فعالیت مناسب است. چرا که با افزایش هزینه‌های خرید و اجاره ملک، این اشخاص با چالش‌های زیادی مواجه شده‌اند. همچنین برخی فریلنسرها به دنبال محیط اشتراکی برای تعامل بیشتر با افراد دیگر به منظور رشد و توسعه خود هستند. یک راه‌حل مناسب برای همه این اشخاص استفاده از فضای کار اشتراکی‌ست که می‌تواند فضای مناسب فعالیت آن‌ها را با هزینه کمتر تامین کند. از سوی دیگر فضای تعاملی و امکانات بیشتری را در اختیار آن‌ها قرار دهد. از این رو دارندگان فضای کار به صورت اشتراکی می‌توانند با تنظیم قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی، فضای مناسب را در اختیار این اشخاص قرار دهند و توافقات و جزئیات امکانات و فضای مورد نظر را مشخص کنند.

اجاره فضای کار اشتراکی به دو شکل انجام می‌شود. در حالت اول ممکن است به صورت اجاره بخشی از دفتر کار مانند یک اتاق اضافه از یک واحد باشد. در این حالت، مالک دفتر کار یا مستاجر، بخشی از فضای اضافی خود را به شخص یا شرکت دیگر اجاره می‌دهد. در حالت دوم یک مجموعه‌ با فضا و میزهای متعدد که برای اجاره به اشخاص مختلف طراحی شده، فضای خود را در قالب قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی اجاره می‌دهد. نمونه پرکاربرد این مورد فضاهایی هستند که پارک‌های علم و فناوری در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهند. 

یک نوع دیگر نیز شتاب‌دهنده‌ها هستند که فضایی را در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهند و از آن‌ها حمایت‌های دیگری مانند مشارکت در پروژه نیز به عمل می‌آورند. در واقع شتاب دهنده فضای کار را به استارتاپ اجاره نمی‌دهد. در نتیجه قرارداد آن‌ها از نوع فضای کار اشتراکی نیست بلکه در اختیار قرار دادن فضای کار بخشی از قرارداد شتاب‌دهنده به شمار می‌رود. با این توصیف نباید با قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی اشتباه گرفته شود.

در قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی، طرف اول قرارداد، فضای مشخصی را با امکانات توافق شده مانند اینترنت، سالن غذاخوری، اتاق استراحت، اتاق جلسه و...  در اختیار طرف دوم قرار می‌دهد. بنابراین از جمله موارد مهم این قرارداد، امکاناتی‌ست که در اختیار مستاجر قرار می‌گیرد. همچنین اشاره به این نکته ضروری‌ست که کدام بخش از این امکانات رایگان و کدام یک مستلزم پرداخت حق اشتراک یا هزینه جداگانه است.

اصولا در قرارداد اجاره، مستاجر می‌تواند ملک را به شخص دیگری اجاره دهد. به دلیل اینکه فضای کار اشتراکی نیز در قالب اجاره واگذار می‌شود. اگر هویت مستاجر برای مالک اهمیت داشته باشد، می‌تواند این حق را از او سلب کند. در این صورت باید در قرارداد این نکته قید شود که مستاجر حق اجاره  فضای مورد نظر را به شخص دیگری ندارد. 

همچنین در صورتی‌که شخصی به عنوان نماینده طرفین، قرارداد را امضا کند، باید اسناد نمایندگی ارائه کرده و سمت او در قرارداد ذکر شود؛ در غیر این صورت کسی که قرارداد را امضا کرده است، طرف قرارداد خواهد بود.

از جمله موارد دیگری که باید در قرارداد اجاره فضای اشتراکی پیش‌بینی شود، تعیین خسارت است. به این معنا که در صورت آسیب به امکانات فضای کار یا عدم پرداخت اجاره‌بها باید خسارت پرداخته شود.

قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی از قواعد کلی قرارداد اجاره پیروی می‌کند. همچنین تنظیم این قرارداد در دفاتر معاملات املاک اعتبار بیشتری برای قرارداد شما ایجاد نمی کند. در نتیجه شما می‌توانید این قراردادها را با در نظر گرفتن چالش‌ها و ریسک‌های قراردادی، خودتان تنظیم کنید.

قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی با عناوین دیگری مانند قرارداد فضای کار مشترک و همچنین قرارداد کو ورکینگ نیز شناخته می‌شود.

مشاهده بیشتر
قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

مراحل قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش

۲) پرداخت هزینه

۳) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

- مشخصات موجر

- مشخصات مستاجر

- مدت زمان قرارداد

- امکانات فضای مورد اجاره

- میزان اجاره بها و نحوه پرداخت آن

ریز هزینه‌های قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی

نوع خدمت هزینه خدمت (تومان)
نمونه قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی ۶۰٬۰۰۰
تنظیم اختصاصی قرارداد اجاره فضای کار اشتراکی ۴۵۰٬۰۰۰

 


ورود / ثبت‌نام