متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد تولید محتوا

قرارداد تولید محتوا

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

قرارداد تولید محتوا

صاحبان کسب و کار از جمله شرکت‌ها و استارتاپ‌ها، مشاغل و اصناف مختلف، حتی اشخاص حقیقی با استفاده از قرارداد تولید محتوا می‌توانند سفارش تامین محتوای رسانه‌های خود از جمله سایت، شبکه‌های اجتماعی، بنرهای تبلیغاتی، اپلیکیشن، نرم افزار و... خود را به کارشناسان تولید محتوای حقیقی یا حقوقی بسپارند.

همکاری با کارشناس تولید محتوا می‌تواند در قالب قرارداد کار یا قرارداد پیمانکاری باشد. اگر کارفرما، کارشناس تولید محتوا را استخدام کند، قرارداد از نوع قرارداد کار است و مزایایی مانند بیمه، عیدی، مرخصی و … به او تعلق می‌گیرد. ولی اگر کارفرما به کارشناس تولید محتوا در قالب پروژه، سفارش کار بدهد، قرارداد از نوع پیمانکاری‌ست و شامل مزایای قرارداد کار نمی‌شود. قرارداد تامین محتوا نیز یک نوع قرارداد پیمانکاری‌ست.

یکی از مهم‌ترین نکات در قرارداد تولید محتوا، تعیین نوع محتوا (متنی، تصویری، صوتی) و برخی جزئیات آن است. مواردی مانند تعداد کلمات (در محتوای متنی) یا مدت زمان (در محتوای تصویری/صوتی) نیز باید مشخص شود.

تعیین مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت یکی دیگر از موارد مهمی‌ست که در قرارداد باید به آن اشاره شود. ممکن است تعیین قیمت بر اساس هر کلمه در محتوای متنی و هر دقیقه در محتوای تصویری یا صوتی در نظر گرفته شود. همچنین ممکن است، توافق شود که درصدی از درآمد حاصل از فروش محتوا به کارشناس تعلق گیرد.

به علاوه، زمان تحویل محتوا و بررسی و تایید آن در زمانبندی مورد توجه قرار می‌گیرد؛ تا تعداد دفعاتی که محتوا قابلیت ویرایش دارد، مشخص شود.

در این مورد یکی از توافقات مندرج در قرارداد می‌تواند تایید محتوای نهایی توسط کارفرما باشد. از طرف دیگر کارفرما موظف است اطلاعات کافی در مورد محتوای مورد نظر (حتی لحن و نوع نگارش محتوا) را به کارشناس ارائه دهد.

از دیگر موارد مهم در قرارداد تولید محتوا، مشخص کردن تعهدات کارشناس تولید محتواست. برای مثال کارشناس، فقط موظف به تامین محتواست یا بارگذاری و انتشار آن را هم به‌عهده دارد. 

توجه به حق تالیف و منحصر به‌فرد بودن محتوا نیز اهمیت زیادی دارد و کارشناس تولید محتوا نمی‌تواند محتوای اشخاص دیگر را کپی کند. به علاوه مالکیت محتوای تولید شده نیز باید مشخص شود. معمولا مالکیت مادی برای کارفرما و مالکیت معنوی متعلق به کارشناس تولید محتواست. 

همچنین کارشناس باید محتوای اختصاصی برای کارفرما تولید کند. با این توضیح که محتوایی که قبلا تولید کرده و در جای دیگری منتشر شده را ارائه ندهد. همچنین تعهد دهد که این  محتوا را در جای دیگری نیز استفاده نکند. به همین دلیل باید حق استفاده‌های بعدی از محتوا نیز مشخص شود که برای کدام یک از طرفین است.

با توجه به اینکه بخشی از اطلاعات کارفرما برای انجام کار، در اختیار کارشناس قرار می‌گیرد، برای حفظ اطلاعات در برابر کسب و کارهای مشابه بهتر است، حفظ محرمانگی و منع رقابت در قرارداد پیش‌بینی شود.

قرارداد تولید محتوا می‌تواند به عنوان یک قرارداد مستقل تنظیم شود یا اینکه تولید محتوا در ضمن قراردادهای دیگری مانند قرارداد تولید پادکست، قرارداد موشن گرافی، قرارداد پست‌ شبکه‌های اجتماعی و… انجام شود.

این قرارداد با عنوان قرارداد تامین محتوا نیز شناخته می‌شود.

مشاهده بیشتر
قرارداد تولید محتوا

قرارداد تولید محتوا

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

مراحل قرارداد تولید محتوا

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش

۲) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد تولید محتوا

- مشخصات کارفرما

- مشخصات کارشناس تولید محتوا

- مدت زمان اجرای قرارداد

- نوع محتوا ( متنی، تصویری یا صوتی)

ریز هزینه‌های قرارداد تولید محتوا

عنوان خدمت هزینه خدمت (تومان)
نمونه قرارداد تولید محتوا ۶۰٬۰۰۰
تنظیم اختصاصی قرارداد تولید محتوا ۶۷۵٬۰۰۰

 


ورود / ثبت‌نام