متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد حق‌الوکاله

قرارداد حق‌الوکاله

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

قرارداد حق‌الوکاله

شرکت در دعاوی و دفاع از حقوق افراد از جمله مواردی‌ست که نیازمند داشتن تخصص و دانش حقوقی‌ست. بنابراین، استفاده از دانش وکلا و کارشناسان حقوقی همواره به عنوان یکی از نیازهای جامعه مطرح بوده است.کارآموزان وکالت و افرادی که می‌خواهند انجام یک کار حقوقی را به وکلا بسپارند، می‌توانند با انعقاد این قرارداد، میزان تعهدات وکیل و موکل را به صورت دقیق و با جزئیات مشخص کنند.

قرارداد حق‌الوکاله مجزا از وکالتنامه (قرارداد وکالت) است. وکالتنامه همان مدرکی است که وکیل با آن می‌تواند به عنوان نماینده، امور حقوقی موکل را انجام دهد. در وکالتنامه، مشخصات طرفین و حدود اختیارات وکیل ذکر شده است. در قرارداد حق الوکاله، تمامی موارد به صورت جزئی و کامل درج می‌شوند. برای مثال علاوه بر بیان مشخصات کامل وکیل و موکل، میزان حق الوکاله و نحوه پرداخت آن، شماره و تاریخ چک (در صورتی که پرداخت به صورت اقساطی باشد)، نحوه پرداخت حق الوکاله در صورت عزل یا استعفا وکیل و تعیین تکلیف درباره خسارات وارده، مشخص شده است.

در قرارداد حق الوکاله باید دقیق مشخص شود که وکیل در کدامیک از مراحل دعوا، نماینده شخص موکل محسوب می‌شود. به عنوان مثال، اگر در قرارداد حق الوکاله تصریح شده باشد که وکیل تنها در مرحله تجدیدنظر، حق شرکت در دعاوی و دفاع از شخص را برعهده دارد؛ با این قرارداد، وکیل فقط می‌تواند در مرحله تجدیدنظر شرکت کند و در سایر مراحل نماینده محسوب نمی‌شود.

بر اساس قرارداد حق الوکاله، موکل باید در موعد مشخص شده، تمامی اسناد و مدارک لازم را در اختیار وکیل قرار دهد و هر گونه خسارتی که به سبب دیرکرد در تحویل اسناد یا عدم صحت مدارک به وجود آید، بر عهده موکل است. 

با امضای قرارداد حق الوکاله، وکیل ملزم به اجرای مفاد قرارداد وکالت می‌شود. اما بدین معنا نیست که وکیل تضمینی برای گرفتن رای و پیروز شدن در دعاوی دارد. بنابراین با امضا این قرارداد، وکیل هیچ گونه تعهد یا تضمینی نسبت به نتیجه دعوا و اموری که خارج از اختیار او بوده، ندارد. طرفین قرارداد حق الوکاله نمی‌توانند توافقی بر خلاف این انجام دهند.

ممکن است که وکیل برای انجام مورد وکالت ناچار به سفر باشد یا برای پیشبرد کارها هزینه‌هایی مانند حق‌الزحمه کارشناس رسمی دادگستری، هزینه اوراق، هزینه ابطال تمبر مالیاتی، هزینه اقامت در شهر یا استان دیگر یا هزینه ثبت دادخواست را متقبل شود. در قرارداد حق الوکاله باید راجع به این مسائل به صورت مجزا تعیین تکلیف شود. 

قرارداد حق الوکاله با نام قرارداد تکمیلی وکالت هم شناخته می‌شود.

 

مشاهده بیشتر
قرارداد حق‌الوکاله

قرارداد حق‌الوکاله

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

مراحل قرارداد حق‌الوکاله

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش

۲) پرداخت هزینه

۳) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد حق‌الوکاله

- مشخصات وکیل

- مشخصات موکل

- موضوع وکالت

- مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن

- تعهدات و شرایط خاص انجام وکالت

ریز هزینه‌های قرارداد حق‌الوکاله

نوع خدمت هزینه خدمت (تومان)
نمونه قرارداد حق الوکاله ۶۰٬۰۰۰
تنظیم اختصاصی قرارداد حق الوکاله ۵۲۵٬۰۰۰

 


ورود / ثبت‌نام