متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد










قرارداد مشارکت در ساخت

قرارداد مشارکت در ساخت

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۸۰،۰۰۰ تومان

قرارداد مشارکت در ساخت

اگر مالک یک زمین یا ساختمان هستید و می‌خواهید برای ساخت و ساز یا نوسازی آن اقدام کنید، یا یک سازنده هستید و به دنبال شروع پروژه‌ای ساختمانی؛ استفاده از نمونه قرارداد مشارکت در ساخت یا تنظیم اختصاصی آن، بهترین تضمین برای شروع شراکت شماست.

از آنجایی که پروژه‌های ساختمانی و امور مربوط به ساخت و ساز ملک پیچیدگی‌های قانونی، اجرایی، فنی، اداری، مالی و... فراوانی دارد، قطعا قرارداد مشارکت در ساخت آن نیز باید با توجه به تمامی این ملاحظات تنظیم شود.

البته یکی از مشکلات اساسی در حال حاضر این است که نمونه قراردادهای متعددی در اینترنت وجود دارند که با چند کلیک ساده می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. اما همه آن‌ها قابل اعتماد نیستند و ایرادات حقوقی بسیاری دارند. همه نکات قراردادی را ندارند و توسط وکلا و کارشناسان قراردادی آماده نشده‌اند.

اگر می‌خواهید که گرفتار راهروی دادگاه‌ها و طرح دعوا و دردسرهای آن نشوید، نمونه قرارداد خود را هوشمندانه و با دقت انتخاب کنید. قراردادهای ثبت‌یار از ویژگی‌هایی برخوردار هستند که می‌توانند شروع یک توافق مطمئن را برای شما تضمین کنند:

- آماده‌سازی نمونه قراردادها توسط وکلای متخصص قراردادی

- ارائه هر دو نوع «نمونه قرارداد» و «تنظیم اختصاصی» با توجه به نیاز مشتری

- نگارش حقوقی و دقیق نمونه قراردادها برای به حداقل رساندن اختلافات

- در نظر گرفتن پشتیبانی رایگان ۱۰ روزه در تنظیم اختصاصی قرارداد

- امکان دانلود فایل دستورالعمل تکمیل قرارداد به همراه فایل اصلی نمونه قرارداد

- معرفی ثبت‌یار به عنوان «داور» در تمامی نمونه قراردادها، به منظور حل و فصل اختلافات احتمالی

اما در تنظیم هر نوع قرارداد، نکات حقوقی و تخصصی زیادی وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها در جامع بودن قرارداد موثر است و می‌تواند توافق شما را با اطمینان بیشتری پیش ببرد. 

نکات تخصصی نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ثبت‌یار

وکلای متخصص ثبت‌یار، بند بند نمونه قرارداد جامع مشارکت در ساخت را با در نظر گرفتن دغدغه‌های شما نگاشته‌اند تا اختلافات بعدی به حداقل میزان ممکن برسد. در ادامه به بررسی حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت و ساز و نکات خاص آن می‌پردازیم: 

- یکی از انواع دعاوی که حجم انبوهی از پرونده‌های مراجع قضایی را تشکیل می‌دهد، دعوای الزام به تنظیم سند در قرارداد مشارکت در ساخت است. ما برای رفع این مشکل، انتقال مالکیت به سازنده را در نمونه قرارداد مشارکت در ساخت به صورت مرحله‌ای در نظر گرفته‌ایم، تا متناسب با پیشرفت پروژه، حقوق هر دو طرف قرارداد (سازنده و مالک) حفظ شود. این مراحل عبارت‌اند از:

۱) پس از پایان مرحله سفت کاری

۲) پس از تحویل ملک قابل سکونت

۳) پس از دریافت صورت مجلس تفکیکی

 همچنین در مورد حق یا عدم حق سازنده بر انتقال سهم خود به شخص دیگر(حق پیش فروش) تا پیش از پایان کار تعیین تکلیف شده است. 

- از مهم‌ترین چالش‌ها در قرارداد حقوقی مشارکت در ساخت، نحوه تقسیم ملک و تعیین نسبت سهم مالک و سازنده است. معمولا هر یک از طرفین به دنبال دریافت بهترین و مرغوب‌ترین واحدها هستند. به همین دلیل لازم است که برای پیشگیری از اختلافات احتمالی، واحدهای ساختمان به صورت دقیق در قرارداد مشارکت در ساخت تقسیم شوند. و همچنین سهم هر یک از طرفین نسبت به مشاعات و پارکینگ‌ و انباری و… مشخص شود. بنابراین از آنجایی که کل پروژه ساخت و ساز برای دستیابی هر دو طرف به سود است، وکلای ثبت‌یار نحوه محاسبه و تقسیم سود و همچنین نحوه تقسیم آپارتمان‌ها و سایر امکانات ساختمان بین مالک و سازنده را به صورت دقیق در نمونه قرارداد مشارکت در ساخت تعیین کرده‌اند.

- یکی دیگر از نکات کاربردی و مهم که در نمونه قرارداد رسمی مشارکت در ساخت ثبت یار مورد توجه گرفته است، فازبندی پروژه است. به این منظور که مدت زمان انجام کار باید مشخص شود. برای مثال تاریخ دقیق خاکبرداری،‌ تاریخ دقیق اسکلت‌بندی،‌ تاریخ دقیق و روز سفت‌کاری و نازک کاری و تاریخ دقیق اخذ پایان کار و صورتجلسه تفکیکی. مزیت این روش به این صورت است که اگر در هر مرحله‌ای، یکی از طرفین به تعهداتش پایبند نبود، طرف مقابل بتواند از راه‌هایی همچون فسخ به قرارداد پایان دهد یا خسارت تاخیر دریافت کند. اگر برنامه زمانبندی پیش بینی نکنید تا پایان مدت قرارداد نمی‌توانید مدعی تخلف سازنده در خصوص مدت زمان اجرا شوید و ناچار باید تا پایان زمان اجرای قرارداد صبر کرده و بعد از آن اقدامات قضایی را شروع کنید. 

- مشخص کردن دقیق تعهدات مالک و سازنده، یکی دیگر از مفاد مهم در نمونه قرارداد مشارکت در ساخت و ساز و آپارتمان است. نکته مهم اینکه فقط نوشتن تعهدات کافی نیست بلکه ضمانت اجراهای تخلف از آن‌ها هم باید مشخص شود. وکلای ثبت‌یار، تمامی موارد لازم را پیش‌بینی کرده و تعهدات و تضامین را نیز به طور کاملا شفاف در نظر گرفته‌اند. به عنوان نمونه، سازنده موظف است در بازه‌‌های زمانی یک ماهه یا دو ماهه در قالب صورتجلسه یا گزارش رسمی، مراحل تکمیل کار را به اطلاع مالک برساند. برای پیشگیری و جبران آسیب‌هایی که ممکن است به خاطر تخلف سازنده به مالک وارد شود، مقرر شده که از وی ضمانت مالی مناسب و معتبر دریافت شود.

- حق الزحمه و هزینه‌ های قرارداد مشارکت در ساخت بر‌عهده چه کسی است؟ این سوال، یکی از چالش‌های اساسی طرفین برای شروع مشارکت است که در نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ثبت‌یار به صورت دقیق پاسخ داده شده است. بدهی‌های ملک از قبیل عوارض پرداخت نشده شهرداری، مالیات و… از جمله مواردی است که سازنده هیچ تعهدی نسبت به پرداخت آن‌ها ندارد. در مقابل، هزینه‌های شروع پروژه مانند هزینه مهندسی، معماری، بنایی، کارگری، ترسیم نقشه‌ها، تامین مصالح، حفاظت از جان کارگران، رعایت مسائل ایمنی، هزینه‌های حوادث غیرمترقبه، حفاظت و خسارت‌های احتمالی ساختمان‌های مجاور، بیمه ساختمان‌های مجاور و… همگی از جمله تکالیف سازنده است که لازم است در قرارداد ذکر شوند. موارد دیگر مانند مسئولیت هزینه‌های نصب انشعابات و… نیز با توجه به توافق طرفین، در قرارداد تعیین می‌شود. 

مشاهده بیشتر
قرارداد مشارکت در ساخت

قرارداد مشارکت در ساخت

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۸۰،۰۰۰ تومان

مراحل قرارداد مشارکت در ساخت

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش در سامانه ثبت‌یار

۲) مشاهده پیش فاکتور و پرداخت هزینه

۳) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد مشارکت در ساخت

- مشخصات شرکا و ملک

- مدت زمان قرارداد

- مصالح ساختمانی و تجهیزات مورد‌نظر طرفین قرارداد

- آورده هر یک از شرکا و نحوه تقویم (ارزش‌گذاری) آورده‌های غیرنقدی

- زمان و نحوه تقسیم سود و زیان

- تعهدات شرکا (حدود وظایف و اختیارات شرکا)

 

ریز هزینه‌های قرارداد مشارکت در ساخت

عنوان خدمت هزینه خدمت (تومان)
نمونه قرارداد مشارکت در ساخت ۸۰,۰۰۰
تنظیم اختصاصی قرارداد مشارکت در ساخت ۱,۲۰۰,۰۰۰

ورود / ثبت‌نام