متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد مشاوره

قرارداد مشاوره

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

قرارداد مشاوره

اگر شما نیز در کسب و کار خود با حوزه‌هایی مرتبط هستید که دانش و اطلاعات کافی از آن ندارید، می‌توانید با استفاده از قرارداد مشاوره از کمک افراد متخصص بهره‌مند شوید. این قرارداد بین کارفرما و مشاور منعقد می‌شود و کارفرما از دانش تخصصی افرادی به عنوان مشاور بهره‌مند شده و به بهبود و توسعه کسب‌وکار خود کمک می‌کند. ممکن است این تصور وجود داشته باشد که مشاوران فقط اشخاص حقیقی هستند. هرچند که در اکثر موارد همین‌طور است، اما شرکت‌ها و اشخاص حقوقی نیز می‌توانند به عنوان مشاور با کارفرما همکاری کرده و قرارداد مشاوره تنظیم کنند. به ویژه در پروژه‌های بزرگ مهندسی و صنعتی که معمولا مشاور پروژه یک شرکت است.

قرارداد مشاوره با موضوعات مختلفی تنظیم می‌شود. مثلا مشاوره کسب و کار، سرمایه‌گذاری، مالی، بازاریابی و فروش، حقوقی، رسانه‌ای و ... . به عبارت دیگر کارفرما می‌تواند در حوزه‌های مورد نیاز خود مشاور داشته باشد. در هر کدام  از حوزه‌های مشاوره باید اقتضائات و شرایط تخصصی آن حوزه در نظر گرفته شود؛ برای مثال در قرارداد مشاوره بازاریابی و فروش باید مسائلی مانند نوع محصول یا خدمت، تعریف مشتریان بالقوه، گستره جغرافیایی فروش و مدل تجاری مورد توجه قرار گیرد؛ در حالی که در قرارداد مشاوره حقوقی، باید به مسائلی مانند استفاده از پروانه وکالت، حدود اختیارات و مسئولیت وکیل و . . . اشاره کرد. با این حال برخی موارد مشترک در تمامی قراردادهای مشاوره وجود دارند:

مبلغ قرارداد مشاوره ممکن است به صورت پروژه ای یا ساعتی تعیین شود. طبق قانون، به قراردادهای مشاوره ۱۰ % مالیات تکلیفی تعلق می‌گیرد. این مالیات باید توسط کارفرما از حق‌المشاوره کسر شده و باقی آن به مشاور پرداخت شود. پس لازم است هنگام تعیین مبلغ قرارداد، به این موضوع توجه شود. 

در قراردادهای مشاوره، معمولا اطلاعات مهم و محرمانه‌ای از سوی کارفرما به مشاور داده می‌شود. به همین دلیل تعریف اطلاعات محرمانه، مسئولیت مشاور در نگهداری اطلاعات و ضمانت اجرای افشای اطلاعات بسیار مهم است.

ممکن است در ضمن قرارداد مشاوره، مشاور مدارک و مستنداتی را برای کارفرما تولید یا گردآوری کند که بسیار ارزشمند باشد. در این صورت باید در رابطه با مالکیت مادی و معنوی این اسناد و اختیار مشاور برای استفاده از این مستندات، در قرارداد توافق شود.

مشاور، کارگر کارفرما نیست. یعنی مقررات قانون کار، بر قرارداد مشاوره حاکم نبوده و روابط بین مشاور و کارفرما مطابق توافقات طرفین در این قرارداد تعیین می‌شود. بنابراین، کارفرما ملزم به بیمه کردن مشاور نیست و شرایطی مانند در نظر گرفتن عیدی، سنوات و مرخصی گرفتن در قرارداد مشاوره جایی ندارد.

 

قرارداد مشاوره pdf

برای دریافت فایل pdf قرارداد مشاوره یا تنظیم اختصاصی آن کافی است پس از کلیک بر روی «ثبت سفارش»، وارد سامانه شوید. در سامانه آنلاین ثبت‌ یار، پس از ثبت‌نام، به آسانی می‌توانید فایل pdf قرارداد مشاوره را دریافت کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تنظیم اختصاصی قرارداد خود را به وکلای ثبت یار بسپارید و از ۱۰ روز پشتیبانی رایگان هم بهره‌مند شوید. در صورت هرگونه ابهام و سوال با ما تماس بگیرید. 

 

 

مشاهده بیشتر
قرارداد مشاوره

قرارداد مشاوره

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۶۰،۰۰۰ تومان

مراحل قرارداد مشاوره

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش

۲) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد مشاوره

- تعیین مشخصات کارفرما

- تعیین مشخصات مشاور

- تعیین حوزه مشاوره

- تعیین مدت زمان قرارداد و زمان بندی انجام کار

- تعیین مبلغ و نحوه پرداخت

- تعیین تعهدات و شرایط خاص مشاوره

ریز هزینه‌های قرارداد مشاوره

عنوان خدمت هزینه خدمت (تومان)
نمونه قرارداد مشاوره pdf ۶۰٬۰۰۰
تنظیم اختصاصی قرارداد مشاوره ۵۲۵٬۰۰۰

 

سوالات متداول قرارداد مشاوره

مدت اعتبار کارت بازرگانی چقدر است؟

- ۱۲ + ۲

کارت بازرگانی و کارت عضویت پس از صدور برای یک سال اعتبار دارد و با انقضای این مدت می‌توان دوباره کارت را تمدید کرد.

 


ورود / ثبت‌نام