متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد پیش فروش ساختمان

قرارداد پیش فروش ساختمان

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۸۰،۰۰۰ تومان

قرارداد پیش فروش ساختمان

قرارداد پیش فروش ساختمان یا ملک، یکی از قراردادهای مهم در حوزه ساختمانی محسوب می‌شود. امروزه به دلیل بالا رفتن قیمت آپارتمان، کاهش توان خرید و امکان پرداخت اقساطی، افراد تمایل بیشتری برای پیش خرید ساختمان نشان می‌دهند. در این قرارداد یکی از طرفین (پیش فروشنده) تعهد می‌کند تا بنایی را مطابق موارد تعهد شده، در موعد مقرر و به ازای دریافت مبلغی مشخص، به طرف دیگر (پیش خریدار) تحویل دهد. شرکت‌های ساختمانی، سرمایه‌گذاران و مالکان، می‌توانند با تنظیم قرارداد پیش فروش ملک، بخشی از هزینه‌های ساخت بنا را از پیش خریداران، دریافت کنند. 

از موارد مهم در تنظیم قرارداد پیش فروش، توجه به نکات عمومی و اختصاصی این قرارداد است. تعیین مشخصات ملک و نشانی کامل آن، بیان امکانات و شرایط موضوع قرارداد، تعیین تکلیف درباره تعداد اقساط و نحوه پرداخت آن‌ها، از شرایط عمومی این قرارداد محسوب می‌شوند. از شرایط اختصاصی قرارداد نیز می‌توان به تعیین زمان تحویل قطعی ملک و تنظیم سند رسمی انتقال، تعیین تعهدات طرفین در صورت تغییر قیمت مصالح و تعیین تعهدات پیش فروشنده به مراجع قانونی اشاره کرد.

در قرارداد پیش فروش ساختمان باید زمان تحویل قطعی موضوع قرارداد مشخص شود. در صورتی که پیش فروشنده نتواند ساختمان را در زمان مقرر شده تحویل دهد، خسارتی را به صورت روزانه یا ماهانه به  طرف دیگر می‌پردازد. قانون پیش فروش آپارتمان یکی از قوانین مهمی است که در هنگام تنظیم قرارداد پیش فروش باید رعایت شود. به عبارت دیگر، در برخی از موارد نمی‌توان توافقی بر خلاف این قانون انجام داد. به عنوان مثال  اقساط پرداختی معمولا با توافق دو طرف قرارداد تعیین می شود اما بر اساس قانون باید حداقل ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد، همزمان با تنظیم سند قطعی پرداخت شود.

بر خلاف شر‌کت‌های انبوه ساز، دفاتر مشاورین املاک مجوز تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان را ندارند. تخلف مشاوران املاک از این قانون، می‌تواند سبب تعلیق یا ابطال پروانه آن‌ها شود. علاوه بر این، تنظیم قرارداد پیش فروش توسط افراد حرفه‌ای و حقوق‌دان می‌تواند تضمینی برای اجرای حق و حقوق شما در آینده باشد. قرارداد پیش فروش ساختمان با عناوین دیگری همچون قرارداد ساختمان، قرارداد پیش فروش ملک و قرارداد پیش فروش آپارتمان هم شناخته می‌شود. این قرارداد تنها پیش نویس است و شما باید برای ثبت آن به دفاتر اسناد رسمی مراجعه نمایید.

مشاهده بیشتر
قرارداد پیش فروش ساختمان

قرارداد پیش فروش ساختمان

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۸۰،۰۰۰ تومان

مراحل قرارداد پیش فروش ساختمان

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش

۲) پرداخت هزینه

۳) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد پیش فروش ساختمان

- مشخصات پیش فروشنده

- مشخصات پیش خریدار

- زمان بندی پروژه و تاریخ تحویل ساختمان به پیش خریدار

- موضوع قرارداد با جزئیات و مصالح مورد استفاده

- مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت اقساط آن

- تعهدات و شرایط خاص انجام پروژه

ریز هزینه‌های قرارداد پیش فروش ساختمان

نوع خدمت هزینه خدمت (تومان)
نمونه قرارداد پیش فروش ساختمان ۸۰٬۰۰۰
تنظیم اختصاصی قرارداد پیش فروش ساختمان ۶۷۵٬۰۰۰

 


ورود / ثبت‌نام