متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


قرارداد کار

قرارداد کار

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  رایگان

قرارداد کار

قرارداد کار  یکی از عوامل ایجاد حس اطمینان و اعتماد بین کارگر (کارمند) و کارفرماست. با وجود قرارداد کار، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که چه در جایگاه کارفرما و چه در جایگاه کارگر حق و حقوقمان از بین نخواهد رفت. قرارداد کار می‌تواند به صورت شفاهی یا کتبی تنظیم شود، اما تنظیم قرارداد کتبی به دلیل قدرت اثباتی که دارد، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لازم است بدانید که تنظیم قرارداد کار می‌تواند برای هریک از طرفین قرارداد (کارگر/ کارمند و کارفرما) مفید واقع شود؛ اما عدم تنظیم آن می‌تواند صدماتی را به کارفرما وارد کند؛ زیرا هیأت‌های تشخیص اداره کار بر اساس شواهد و قرائن(مثل شهادت) وجود قرارداد کار را احراز می‌کنند و بار اثبات پرداخت حقوق و مزایا را بر عهده کارفرما قرار می‌دهند. بنابراین کارفرما ممکن است مجبور شود که مجددا حقوق و مزایا را پرداخت کند. 

بنابراین برخلاف تصور رایج، تنظیم قرارداد کتبی بسیار بهتر از اتکا به قراردادهای شفاهی است. باید توجه داشته باشید که کارفرما می‌تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد ولی کارگر/ کارمند حتما باید شخص حقیقی باشد. مهم‌ترین نکته در تنظیم قرارداد کار، رعایت الزامات قانون کار از جمله بیمه و پرداخت حداقل حقوق است؛ بنابراین، شما نمی‌توانید مزایای کمتر از قانون کار، برای کارگران در نظر بگیرید.
به خاطر داشته باشید که در مدت زمان اجرای قرارداد آزمایشی، کارگران مشمول قانون کار بوده و از تمامی مزایای این قانون بهره‌مند هستند. یعنی اگر قراردادی تنها برای ۱ روز به صورت آزمایشی تنظیم شود، رعایت تمامی مقررات کار در آن الزامی است. به عنوان مثال در دوره آزمایشی نیز باید برای کارگر/کارمند، حقوق تعیین شود و در صورت قطع همکاری توسط کارفرما در دوره آزمایشی، وی ملزم به پرداخت حقوق کامل این دوره به کارگر است. در صورت قطع همکاری توسط کارگر نیز، وی  فقط حق دریافت حقوق مدتی را دارد که در شرکت کار کرده است.

شما پس از دریافت این فایل و تکمیل اطلاعات خواسته شده در نمونه قرارداد کار، می‌توانید قراردادی مناسب را برای خود تنظیم کنید.

مشاهده بیشتر
قرارداد کار

قرارداد کار

 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  رایگان

مراحل قرارداد کار

timeline timeline
 • مراحل بالا مربوط به تنظیم اختصاصی قرارداد هستند.

 

مراحل دریافت نمونه قرارداد:

۱)‌ ثبت سفارش

۲) دریافت نمونه قرارداد

مدارک و شرایط قرارداد کار

- مشخصات طرفین قرارداد

- مدت زمان قرارداد

- میزان حقوق (نمی‌تواند کمتر از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار باشد)

- تمام وقت یا پاره وقت

- نحوه پرداخت حقوق

- ساعات کار روزانه

ریز هزینه‌های قرارداد کار

عنوان خدمت هزینه (تومان)
نمونه قرارداد کار رایگان
تنظیم اختصاصی قرارداد کار ۳۰۰٬۰۰۰

 


ورود / ثبت‌نام