متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


ثبت شرکت بامسئولیت محدود

ثبت شرکت بامسئولیت محدود

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۲،۵۲۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

ثبت شرکت بامسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود یکی از پرطرفدارترین شرکت‌ها برای ثبت هستند و مزایای زیادی را در اختیار شرکا قرار می‌دهند. یکی از مهم‌ترین مزایای این شرکت‌ها، تشریفات و مقررات قانونی محدود‌تر نسبت به سایر شرکت‌های تجاری‌ست. به همین دلیل این نوع شرکت به راحتی قابل تاسیس است. در شرکت‌های با مسئولیت محدود، اصل بر این است که شرکا یکدیگر را می‌شناسند و به همدیگر اعتماد دارند. لذا نحوه اداره این شرکت‌ها عمدتا به توافق شرکا واگذار شده است. اگر شما به شرکای خود اعتماد کامل دارید و در آینده نمی‌خواهید از افراد غیر از شرکای شرکت، سرمایه‌گذار جذب کنید، این نوع شرکت برای شما مناسب است. 

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود سخت‌گیری کمتری نسبت به سایر شرکت‌ها در نظر گرفته شده است. این نوع شرکت با حضور حداقل۲ شریک و سرمایه ۱۰۰ هزار تومان قابل ثبت است. از طرف دیگر، الزامی به انتخاب بازرس در این شرکت وجود ندارد؛ اما اگر تعداد شرکای شما بیشتر از ۱۲ نفر باشد، باید هیئتی به نام هیات نظار تشکیل شود که این افراد همان وظایف و اختیارات بازرس در شرکت را بر عهده دارند. این در حالی‌ است که اگر تعداد شرکای شما کمتر از ۱۲ نفر باشد، نیازی به تشکیل هیات نظار ندارید. 

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود می‌توانید ۵ نام را به ترتیب اولویت انتخاب کرده تا توسط کارشناسان اداره ثبت مورد تایید قرار بگیرد.  اگر نام انتخابی شما از اسامی نیازمند دریافت مجوز باشد باید پیش از ثبت شرکت برای دریافت مجوز از ارگان مربوطه اقدام کنید. کارشناسان ما می‌توانند با استعلام رایگان اسامی شرکت‌های ثبت شده، شما را در فرایند تعیین نام راهنمایی کنند.

در شرکت‌های با مسئولیت محدود برخلاف شرکت‌های سهامی خاص، سرمایه شرکت به قطعات سهام تقسیم نمی‌شود؛ یعنی چیزی به عنوان برگه سهام در این شرکت‌ها وجود ندارد. بلکه هر یک از شرکا به نسبت سرمایه خود در شرکت، صاحب سهم الشرکه می‌شود.برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود لازم است یک محل فعالیت اداری معرفی نمایید.با توجه به تغییر فرایند تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در تهران، روند دریافت کد اقتصادی و کد کارگاهی بیمه هم با درخواست ثبت به جریان می‌افتد.

سرمایه شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند به صورت نقد یا غیرنقد باشد. سرمایه غیر نقدی باید پیش از ثبت شرکت توسط تمامی شرکا ارزش‌گذاری شود. در این شرکت‌ها، مسئولیت هر شریک تنها به میزان سهم‌الشرکه او در شرکت است. در شرکت‌های سهامی خاص یکی از مدارک ثبت شرکت، ارائه فیش واریز سرمایه و گواهی بانکی مبنی بر واریز سرمایه به حساب شرکت است؛ اما در شرکت‌های با مسئولیت محدود صرف اقرار مدیرعامل شرکت به دریافت مبلغ سرمایه کافی است. یعنی الزامی به ارائه مدارک بانکی به اداره ثبت شرکت‌ها وجود ندارد.

شرکت با مسئولیت محدود تنها شرکتی است که می‌تواند هیات مدیره نداشته باشد. در این حالت شما در شرکت تنها یک نفر مدیر انتخاب می‌کنید که تمامی اختیارات و وظایف هیات مدیره بر عهده او قرار دارد و نفر دوم تنها شریک است و سمتی در هیات مدیره شرکت ندارد.  شرکت تک مدیره تنها در قالب شرکت با مسئولیت محدود قابل ثبت است.

برخلاف فرآیند نسبتا ساده‌ای که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد، نقل و انتقال در این شرکت‌ها با سخت‌گیری همراه است. برای نقل و انتقال سهم‌الشرکه در شرکت‌های با مسئولیت محدود، باید علاوه بر تنظیم صورتجلسه در اداره ثبت شرکت‌ها، این نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی نیز ثبت شود. 

کارمندان رسمی دولت نمی‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره در شرکت‌های با مسئولیت محدود انتخاب شوند. در این شرکت‌ها اعضای هیات مدیره می‌توانند خارج از شرکا انتخاب شوند. یعنی افراد بدون اینکه سهم الشرکه‌ای در شرکت داشته باشند، می‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره یا مدیرعامل در شرکت فعالیت کنند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود علاوه بر اداره ثبت شرکت‌ها در شهرهای بزرگ شامل اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد از طریق خدمات پنجره واحد شروع کسب و کار نیز انجام می‌شود. اما در تهران فقط از طریق خدمات پنجره واحد امکان‌پذیر است.

مشاهده بیشتر
ثبت شرکت بامسئولیت محدود

ثبت شرکت بامسئولیت محدود

 • calendar مدت زمان :
  ۱۴ روز
 • calendar مبلغ :
  ۲،۵۲۰،۰۰۰ تومان

ثبت سفارش

کاربر گرامی، برای دریافت این خدمت، لطفا نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

مراحل ثبت شرکت بامسئولیت محدود

timeline timeline

۱)‌ تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک

۲)‌ ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۳)‌ اخذ تاییدیه نام شرکت توسط کارشناسان ثبت‌یار 

۴)‌ دانلود نسخه الکترونیکی مدارک شرکت

۵) پرینت و امضای مدارک

۶) تحویل نسخه امضا شده مدارک به پیک ثبت‌یار

۷) پست مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها توسط واحد مراسلات ثبت‌یار 

۸) ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکت‌ها 

۹) پرداخت هزینه روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار

۱۰) دریافت روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار تاسیس از طریق پست

مدارک و شرایط ثبت شرکت بامسئولیت محدود

- معرفی دفتر کار دارای کد پستی مستقل با کاربری اداری یا تجاری

- تصویر شناسنامه و کارت ملی شرکا و اعضای هیات مدیره

- اخذ مجوز لازم با توجه به موضوع فعالیت (در صورت نیاز)

- آگهی تاسیس و نامه نمایندگی (در صورتی که شخص حقوقی باشد)

- ارسال نام‌های پیشنهادی

ریز هزینه‌های ثبت شرکت بامسئولیت محدود

برای شهر تهران:

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

اخذ تاییدیه نام

۴۵٬۰۰۰

پست مدارک

۳۵٬۰۰۰

پیک 

۱۰۰٬۰۰۰

تایید نام و پوشه

۱۵٬۰۰۰

حق الثبت

۵۵٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۲۰۰٬۰۰۰

هزینه امضای دفاتر و مراجعه به دفاتر پست

۶۵۰٬۰۰۰

هزینه اجماع خدمات پنجره واحد کسب و کارها

۴۰۰٬۰۰۰

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۲۰۰٬۰۰۰

پیش ثبت نام کد کارگاهی

۲۰۰٬۰۰۰

پیش ثبت نام کد اقتصادی

۲۵۰٬۰۰۰

پست دفاتر پلمپ ۲۰٬۰۰۰
ثبت اظهارنامه دفاتر پلمپ در سامانه ۲۰۰٬۰۰۰
دفاتر ۵۰ برگ روزنامه و کل ۱۵۰٬۰۰۰

جمع کل

۲٬۵۲۰٬۰۰۰

 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.
 • در صورت تمایل می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۱٬۷۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌های فوق افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۴٬۲۷۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

 

برای سایر شهرها:

عنوان خدمت

هزینه (تومان)

اخذ تاییدیه نام

۴۵٬۰۰۰

تنظیم اساسنامه و مدارک ثبتی

۲۰۰٬۰۰۰

ورود اطلاعات

۲۰۰٬۰۰۰

جمع کل

۴۴۵٬۰۰۰

 • در صورتی که تعداد سهامداران شرکت بیش از ۴ نفر باشد به ازای هر نفر ۱۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ورود اطلاعات افزوده خواهد شد.
 • هزینه آگهی روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار بر عهده مشتری بوده و پس از پایان کار بر اساس اعلام نهادهای مربوطه، به مشتری ابلاغ خواهد شد.
 • از آنجایی که در حال حاضر ثبت‌یار در سایر شهرهای کشور وکیل ندارد٬ کلیه مراجعات به اداره ثبت شرکت‌های شهرستان و دفاتر پستی بر عهده مشتری خواهد بود. 

سوالات متداول ثبت شرکت بامسئولیت محدود

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

- ۶ + ۲۲

مدت زمان ثبت شرکت بامسئولیت محدود ۱۴ روز کاری‌ است.

آیا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، اعضای هیات مدیره و سهامداران باید مدرک تحصیلی یا کارت پایان خدمت ارائه کنند؟

- ۱ + ۱۱

خیر، برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، نیازی به ارائه مدرک تحصیلی یا کارت پایان خدمت نیست.

آیا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، تعیین محل فعالیت الزامی است؟

- ۰ + ۶

بله، برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود، باید محلی که دارای کاربری اداری است را معرفی کنید. به خاطر داشته باشید که برای هر کد پستی تنها یک شرکت قابل ثبت است.

آیا اعضای هیات مدیره شرکت با مسئولیت محدود می‌توانند در شرکتی دیگر به عنوان اعضای هیات مدیره فعالیت کنند؟

- ۱ + ۴

بله. اعضای هیات مدیره می‌توانند در سایر شرکت‌ها به عنوان اعضای هیات مدیره فعالیت کنند اما یک نفر نمی‌تواند به عنوان مدیرعامل در ۲ شرکت فعالیت کند.

آیا کارمندان رسمی دولت می ‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره در شرکت‌های با مسئولیت محدود عضو شوند؟

- ۱ + ۶

خیر، کارمندان رسمی دولت تا زمانی که در سمت دولتی خود مشغول‌ باشند نمی‌توانند در سمت اعضای هیات مدیره شرکت‌های با مسئولیت محدود فعالیت کنند.

آیا امکان تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص امکان پذیر است؟

- ۱ + ۸

بله، با توجه به متن قانون و بخشنامه اداره ثبت شرکت‌ها، شرکتهای با مسئولیت محدود با توافق شرکا، تنظیم صورتجلسات و اصلاح اساسنامه می‌توانند به شرکت سهامی خاص تبدیل شوند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

- ۰ + ۳

شرکت با مسئولیت محدود با حداقل سرمایه ۱۰۰٬۰۰۰ تومان قابل ثبت است.

مسئولیت شرکا در شرکت با مسئولیت محدود نسبت به بدهی شرکت به چه میزان است؟

- ۰ + ۲

میزان بدهی هر فرد در شرکت با مسئولیت محدود کاملا وابسته به میزان سرمایه‌ای‌ است که دارد. اگر در ابتدای ایجاد شرکت نیز همه افراد سهم خود را پرداخت کرده باشند، هیچ مسئولیتی برای اعضا وجود نخواهد داشت.

آیا اعضای هیئت مدیره می‌توانند جزء شرکا یا سهامداران نباشند؟

- ۲ + ۵

در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره حتما باید سهامدار باشند. فقط مدیرعامل می‌تواند خارج از شرکا باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود می‌توان مدیران را از خارج از شرکا انتخاب کرد.

آیا سرمایه شرکت حتما باید نقدی باشد؟

- ۰ + ۴

در شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌توان کل سرمایه را غیر نقدی قرار داد. اما در شرکت‌های سهامی خاص باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه، بصورت نقدی تعهد شود.

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت بامسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟

- ۸ + ۳۵

برای انجام واردات و صادرات ثبت شرکت در قالب سهامی خاص بهتر است.

کدام قالب شرکت برای ثبت مناسب‌تر است؟

- ۴ + ۱۲

انتخاب نوع شرکت بستگی به موضوع فعالیت و سلیقه موسسین دارد. هر کس بر اساس شرایط مربوط به خود باید بهترین انتخاب را انجام دهد. از مهم‌ترین مواردی که می‌توان بر اساس آن‌ها تصمیم‌گیری کرد، عبارتند از:

- تعداد شرکا

- علاقه به وجود یا عدم وجود بازرس

- چگونگی مسئولیت شرکا نسبت به بدهی‌های شرکت

- مقدار سرمایه اولیه ثبتی

- تشریفات اداره کردن شرکت (هرچه تشریفات بیشتر باشد، نشان دهنده اعتبار قانونی شرکت و به زبان ساده‌تر قانونمند بودن آن است)

- مدت تصدی مدیران

- مقدار سرمایه تعهدی

- پیچیدگی‌های ورود و خروج شرکا و نقل و انتقالات

- پیش‌بینی برای جذب سرمایه گذار

- میزان شناخت و اعتماد شرکا نسبت به یکدیگر

هزینه ثبت شرکت بامسئولیت محدود چقدر است؟

- ۰ + ۱۷

هزینه ثبت شرکت بامسئولیت محدود ۲٬۵۲۰٬۰۰۰ تومان است. این هزینه برای شهر تهران است و از طریق پنجره فیزیکی واحد کسب و کار انجام می‌شود بنابراین شامل پیش ثبت‌نام کد اقتصادی و کد کارگاهی و پلمپ دفاتر تجاری شرکت نیز است.

در صورت تمایل می‌توانید دریافت کد کارگاهی و کد اقتصادی را به صورت کامل انجام داده و مراجعات به این سازمان‌ها را بر عهده ثبت‌یار قرار دهید. در این صورت ۱٬۷۵۰٬۰۰۰ تومان به هزینه‌ ثبت شرکت افزوده شده و مبلغ نهایی برابر ۴٬۲۷۰٬۰۰۰ تومان خواهد شد.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سایر شهرهای کشور ۴۴۵٬۰۰۰ تومان است. مراجعات حضوری به اداره ثبت شرکت‌های شهر مورد نظر بر عهده شما خواهد بود.

مشاهده بیشتر

ورود / ثبت‌نام