متاسفانه نتیجه‌ای یافت نشد


پلمپ دفاتر
پلمپ دفاتر
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۳۲۰۰۰۰ تومان
پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر یکی از الزامات قانونی صاحبان کسب و کار است. کلیه شرکت‌ها، موسسات غیرتجاری، صاحبان اصناف و اشخاص حقیقی که ملزم به تسلیم اظهارنامه مالیاتی هستند، باید دفاتر مالیاتی خود را به صورت پلمب شده دریافت کنند. در صورت عدم دریافت این دفاتر، امکان تسلیم اظهارنامه مالیاتی وجود ندارد. همچنین داشتن این دفاتر پیش‌نیاز دریافت کارت بازرگانی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی است. 

دفاتر مالیاتی که باید پلمپ شوند شامل دو دفتر هستند: دفتر روزنامه و دفتر کل. نحوه تکمیل این دو دفتر به این شکل است که صورت معاملات روزانه، به ترتیب و با جزئیات در دفتر روزنامه و صورت کلی معاملات هفتگی در دفتر کل نوشته می‌شود. تاجران می‌توانند با توجه به میزان و حجم فعالیت خود، دفترهای ۵۰ برگ، ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ را تهیه کنند.

اگر چه پلمپ دفاتر توسط اداره مالیات انجام می‌شود ولی درخواست آن باید به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه شود. اداره ثبت، درخواست را به اداره مالیات ارجاع می‌دهد و اداره مالیات دفاتر را از طریق پست به آدرس ثبت شده متقاضیان ارسال می‌کند.

آخرین مهلت درخواست پلمپ دفاتر هر سال، پیش از اتمام آن سال است. البته برای جلوگیری از بروز مشکلات مالیاتی، بهتر است دفاتر را پیش از شروع سال مالی پلمب کنید. لازم به ذکر است درخواست پلمپ برای سال‌های گذشته امکان ندارد. بنابراین توصیه می‌شود متقاضیان دریافت دفاتر پلمب، درخواست خود را در زمان مناسب ارسال کنند. 

برخلاف تصور عموم افراد، پلمپ دفاتر برای شرکت‌ها و واحدهای صنفی که هیچ فعالیتی ندارند نیز الزامی است. در نتیجه عدم انجام آن، جریمه‌های مالیاتی را برای افراد و شرکت‌های تجاری در پی دارد.

 

هزینه پلمپ دفاتر 

نوع دفتر

هزینه

۵۰ برگ

۳۲۰،۰۰۰ تومان

۱۰۰ برگ

۳۵۵.۰۰۰ تومان

۲۰۰ برگ

۴۰۰.۰۰۰ تومان

 

سوالات متداول پلمپ دفاتر 

 • درخواست پلمپ دفاتر ۱۴۰۰ را تا چه مدتی می‌توان ثبت کرد؟

پلمپ دفاتر برای هر سال را می‌توان در دو سال انجام داد یعنی زمان ثبت درخواست پلمپ دفاتر ۱۴۰۰، از فروردین سال ۹۹ تا اسفند ماه ۱۴۰۰ است.

 • آیا شرکت‌های غیرفعال نیز ملزم به پلمپ دفاتر هستند؟

بله، این شرکت‌ها نیز مانند سایر شرکت‌ها باید دفاتر خود را پلمب کنند و در پایان سال مالی به صورت سفید ارائه دهند. 

 • اگر دفاتر سال‌های گذشته را دریافت نکرده باشیم، چه می‌شود؟

تهیه سالانه دفاتر پلمب یکی از الزامات قانونی‌ست. در صورتی که شرکتی به صورت سالانه دفاتر خود را پلمب نکند، امکان دریافت دفاتر سال‌های قبل برای او وجود ندارد و ممکن است مشمول جریمه مالیاتی شود.

مشاهده بیشتر
پلمپ دفاتر
پلمپ دفاتر
 • calendar مدت زمان :
  ۱ روز
 • calendar مبلغ :
  ۳۲۰۰۰۰ تومان
مدارک و شرایط پلمپ دفاتر
روزنامه تاسیس شرکت, روزنامه آخرین تغییرات مدیران (در صورت وجود), روزنامه آخرین تغییر آدرس شرکت (در صورت وجود), روزنامه تغییر نام شرکت (در صورت وجود), مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره, مشخص کردن سال مالی جهت دریافت دفتر, مشخص کردن نوع دفتر (۵۰ برگ، ۱۰۰ برگ یا ۲۰۰ برگ)

ورود به ثبت‌یار ثبت‌نام