مجله ثبت‌یار | مرجع نکات ثبتی و قراردادی

تصویر پلمپ دفاتر سال 1401 همراه با آموزش تصویری

پلمپ دفاتر سال 1401 همراه با آموزش تصویری

مقالات پلمپ دفاتر ۱۳ دقیقه 4.46   از ۵

پلمپ دفاتر یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شرکت‌ها و تاجران با شروع فعالیت تجاری خود باید آن را انجام دهند. این دفاتر برای ثبت حساب و کتاب‌های مالی و همچنین امور مالیاتی کاربرد دارند. پلمپ دفاتر برای شرکت‌ها، موسسات و تاجران اجباری است. در نتیجه این اشخاص موظف هستند هر سال، دفاتر خود را پیش از پایان سال مالی پلمپ کنند، حتی اگر در طول سال هیچ فعالیتی نداشته یا میزان فعالیت آن‌ها محدود باشد. در غیر این صورت، مشمول جریمه‌های مالیاتی خواهند شد. پس اگر شما هم در قالب شرکت یا تاجر فعالیت می‌کنید قبل از اتمام سال، درخواست پلمپ دفاتر تجاری و قانونی را بدهید.

درج آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی

تغییرات شرکت‌ها و ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها همیشه در نگاه اول پیچیده به نظر می‌رسد. چون مراحل و فرایندهای متنوعی دارد. یکی از این مراحل درج آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی است. این مرحله در کدام قسمت فرایند تغییرات انجام می‌شود؟ در ادامه این مطلب بخوانید.

نحوه نوشتن صورتجلسه + دانلود رایگان فرم خام صورتجلسه

صورتجلسه، نوشته‌ای است که پس از جلسه تنظیم می‌شود تا مشخص شود در جلسه چه مذاکراتی صورت گرفته و چه تصمیماتی اتخاذ شده است. صورتجلسه به‌طور معمول شامل تاریخ و محل برگزاری جلسه، مشخصات اعضای شرکت‌کننده و غایبان، تصمیمات اتخاذ شده و دیگر اطلاعات ضروری مرتبط با موضوع جلسه است. نحوه نوشتن صورتجلسه چه برای جلسات رسمی و چه غیر رسمی از چارچوب اداری و سازمانی خاصی برخوردار است، زیرا ضمن مکتوب شدن تصمیمات، باعث می‌شود تا همه افراد نسبت به آنچه مطرح شده است تعهد بیشتری را حس کنند.

تغییرات شرکت سهامی خاص با راهنمایی ثبت تغییرات (مدارک و شرایط)

۶ دقیقه 5   از ۵

تغییرات در شرکت سهامی خاص دارای تشریفاتی است که لازم است قبل از اقدام، با شرایط و مراحل و نکات خاص آن آشنا باشید. برای ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ابتدا باید جلسه (هیات مدیره یا مجمع) تشکیل دهید و پس از رای‌گیری، صورتجلسه تنظیم کرده و آن را در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. با مطالعه راهنمای ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص می‌توانید تغییرات شرکت را ثبت کنید و نگران رد شدن صورتجلسه آن نباشید. همچنین برای پیشگیری از هرگونه مشکلات احتمالی، می‌توانید ثبت تغییرات شرکت خود را به کارشناسان ثبت یار بسپارید.

تغییرات شرکت با مسئولیت محدود (مراحل، مدارک و قوانین)

۹ دقیقه 5   از ۵

تغییر نام شرکت، تغییر آدرس، انتخاب مدیران، کاهش یا افزایش سرمایه، انحلال و... از جمله تغییراتی هستند که ممکن است پس از ثبت، در یک شرکت اتفاق بیفتند. مراحل و مدارک هر یک از این تغییرات در مورد شرکت با مسئولیت محدود چیست؟ این مطلب را دنبال کنید تا با تغییرات شرکت با مسئولیت محدود آشنا شوید.

تصویر درج آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی

ثبت آگهی در روزنامه رسمی روزنامه رسمی سازمانی‌ست که زیر نظر قوه قضائیه اداره می‌شود و نباید آن را با روزنامه‌های کثیرالانتشاری که از دکه‌های روزنامه فروشی خریداری می‌شوند اشتباه گرفت. روزنامه رسمی وظایف متعددی دارد، از جمله چاپ و انتشار قوانین و مقررات کشور،‌ چاپ و انتشار آگهی‌های رسمی شرکت‌ها و موسسات و… . یکی از تکالیف شرکت‌ها و موسسات طبق قوانین، این است که ثبت شرکت‌ها و تغییرات‌شان باید در روزنامه رسمی آگهی شود. به همین دلیل شرکت‌ها…

social network

ثبت‌یار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

جدیدترین نظرات
28 آبان 1401
سلام با اینکه در صورتجلسه افزایش سرمایه سمت شخص رو سهامدار تعیین میکنم در صفحه ای که تغییرات سهام باید آورده بشه بازم اسم شخص دیده نمیشه دلیلش چیه؟
مشاهده پاسخ
27 آبان 1401
سلام وقتتون بخیر یک سوال داشتم از خدمتتون اعضای هیات مدیره همون اعضای قبلی هستند و صرفا سمت اعضا تغییر کرده آیا لازمه که دو صورت جلسه تنظیم بشه؟؟
مشاهده پاسخ
26 آبان 1401
سلام وقتتون بخیر قصد داریم برای یک شرکت سهامی خاص آگهی تغییرات بزنیم و یک فرد رو به اعضای هیئت مدیره اضافه کنیم ، قسمت صورتجلسه و افزودن تصمیمات باید چه گزینه ای رو انتخاب کنیم؟ و اینکه آدرس شرکت رو هم میخوایم تغییر بدیم ؛ امکانش هست ۲ تا صورتجلسه همزمان تشکیل بدیم؟
مشاهده پاسخ
20 آبان 1401
سلام و درود .برای نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص بعداز وارد کردن اسامی و گام بعدی مشخصات سهامداران و افراد جدید نشان نمیدهد لطفا راهنمایی بفرمایید
مشاهده پاسخ