فهرست عناوین

اگر از مدیران شرکت یا برند هستید، یا قصد ایجاد شرکت و ثبت برندی را دارید، با روزنامه رسمی و کثیرالانتشار سروکار خواهید داشت. پس از انجام فرایند اداری ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها و تاسیس شرکت، باید آگهی ثبت شرکت خود را در روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه رسمی منتشر کنید. هم‌چنین آگهی تغییرات شرکت نیز باید در روزنامه‌های مذکور منتشر شود. به همین دلیل آشنایی با هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار و نحوه محاسبه آن ضروری و مفید خواهد بود.

تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

روزنامه رسمی و کثیرالانتشار با هم متفاوت اند. در این قسمت، تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار را بررسی می‌کنیم.

روزنامه رسمی

روزنامه رسمی سازمانی است وابسته به قوه قضائیه، و مرجعی‌ست که تمامی آگهی‌های قانونی کشور در آن منتشر می‌شود. برخلاف آنچه تصور می‌شود روزنامه رسمی از دکه‌های روزنامه فروشی قابل تهیه نیست.

برخی از مطالبی که در روزنامه رسمی منتشر می‌شود از قرار زیر اند:

  1. انتشار متن کامل قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود.
  2. انتشار آگهی ثبت شرکت‌ها و موسسات تجاری و آگهی تغییرات آن‌ها
  3. انتشار آگهی ثبت علامت تجاری و تمدید آن
  4. انتشار آگهی ثبت طرح صنعتی و اختراعات

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت سایر خدمات روزنامه رسمی، از جمله جست‌وجو در آگهی‌ها و دریافت متن کامل قوانین و مقررات می‌توانید به سایت روزنامه رسمی به نشانی rrk.ir مراجعه کنید.

همچنین در صورت وجود مشکل در استفاده از سایت روزنامه رسمی می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما ثبت شرکت در روزنامه رسمی را برای شما انجام می‌دهند.

روزنامه کثیرالانتشار

روزنامه کثیرالانتشار تعریف قانونی و ملاک مشخص حقوقی ندارد و برای تشخیص آن از حیث تیراژ نیز مبنایی معین نشده است. عرفاً روزنامه‌های پرفروش هر کشور را روزنامه کثیرالانتشار آن کشور می‌نامند.

برخی از آگهی‌های قانونی باید در روزنامه کثیرالانتشار نیز منتشر شوند.

در بدو تاسیس شرکت یک روزنامه کثیرالانتشار به همین منظور انتخاب می‌شود. نام این روزنامه در اظهارنامه ثبت شرکت و همچنین آگهی صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت نیز درج می‌شود.

اگر روزنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید از نوع پر هزینه است می‌توانید آن را تغییر دهید. برای این کار کافی‌ست نسبت به تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت اقدام کنید. متخصصان ثبت‌یار می‌توانند شما را در این امر راهنمایی کنند. برای سهولت و دقت بیشتر  کار می‌توانید تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت خود را به کارشناسان ثبت‌یار بسپارید.‌

هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

پس از تاسیس شرکت، آخرین مرحله، درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار است. برای انتشار این آگهی باید هزینه آن را بپردازید. اما این هزینه چقدر است و چگونه باید پرداخت شود؟ در ادامه با جزئیات این مساله آشنا می‌شویم.

شاخص‌ تعیین قیمت روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار، تعداد کاراکتر و به ازای آن تعداد کادری است که آگهی از روزنامه اشغال می‌کند.

روزنامه‌های کثیرالانتشار، خود به دو گروه کم هزینه و پر هزینه طبقه بندی می‌شوند. طبیعتا روزنامه‌های کم هزینه، هزینه‌های کمتری را به شما تحمیل می‌کنند. اگر در ابتدا، با این مساله آشنا نبوده‌اید و روزنامه کثیرالانتشار پرهزینه را انتخاب کرده‌اید، نگران نباشید. شما می‌توانید روزنامه خود را تغییر دهید. برای این تغییر نیاز به تنظیم صورتجلسه تغییرات است. کارشناسان ما در ثبت‌یار شما را در تنظیم صورتجلسه تغییرات خود همراهی می‌کنند.

در پایین، جدول هزینه روزنامه رسمی و گروه کم هزینه روزنامه کثیرالانتشار به ازای تعداد کادر آورده شده است.

 تعداد کادر اشغالی از روزنامهقیمت روزنامه‌های کثیرالانتشار دسته کم هزینه (ریال)قیمت روزنامه کثیرالانتشار دسته پر هزینه (ریال)قیمت روزنامه رسمی (ریال)
یک کادر872,5002,072,500888,620
دو کادر1,472,5003,872,5001,488,620
سه کادر2,072,5002,088,620
چهار کادر2,672,5002,688,620
پنج کادر3,272,5003,288,620
شش کادر3,872,5003,888,620


توصیه ثبت‌یار:
حتما برای پرداخت هزینه مربوط به آگهی‌های خود، به سایت‌های اصلی این نهادها که در پایین ذکر شده مراجعه کنید تا هزینه اضافی بابت حق الزحمه پرداخت ننمایید.
سامانه پرداخت روزنامه کثیرالانتشار : در منوی سمت راست، روی پیگیری روزنامه کثیرالانتشار کلیک کرده، شماره مکانیزه آگهی را وارد نموده و مراحل را به نوبت طی کنید و هزینه را پرداخت نمایید.
سامانه روزنامه رسمی : برای پرداخت روزنامه رسمی ابتدا باید در سامانه روزنامه رسمی ثبت نام کنید. سپس با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شده و در قسمت پرداخت هزینه آگهی، با وارد نمودن شماره مکانیزه آگهی خود نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اقدام نمایید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰

روزنامه کثیرالانتشار را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

روزنامه کثیرالانتشار را می‌توان از دکه‌های روزنامه فروشی تهیه کرد.

روزنامه رسمی و کثیرالانتشار چه کاربردی دارند؟

تغییرات شرکت‌ها و همچنین ثبت آن‌ها باید در روزنامه کثیرالانتشار منتشرشوند.