مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


مدارک مورد نیاز برای اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

مدارک مورد نیاز برای اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

پیش از مطالعه مدارک مورد نیاز برای اخذ کارت بازرگانی, می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات حقوقی کارت بازرگانی چیست و شرایط دریافت کارت بازرگانی نیز دیدن نمایید.

اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص 

ورود و صدور کالا برای کلیه ی تجار آزاد نیست و بازرگانانی می‌توانند مبادرت به ورود و صدور کالا کنند که دارای کارت بازرگانی باشند.

صدور کارت بازرگانی موکول به آنست که اصولاَ بازرگان، موسسه‌ی خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده و دارای دفاتر پلمپ شده‌ی تجارتی باشد و عضویت اتاق بازرگانی محل خود را نیز قبول کرده باشد. در مورد شرکت‌های تجارتی، کارت بازرگانی بنام مسئول شرکت صادر می‌شود.

بازرگانانی که تقاضای صدور کارت بازرگانی می‌نمایند باید طبق فرم‌های مربوطه از طرف اتاق بازرگانی اطلاعات مربوط به تجارت خود را به اتاق بازرگانی بدهند و از طرف دو نفر از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شوند. صدور کارت بازرگانی برای بازرگانان و شرکت‌های خارجی منوط به معامله‌ی متقابله است، یعنی در صورتی به بازرگان خارجی کارت بازرگانی داده می‌شود که کشور آن‌ها نیز به بازرگانان ایرانی اجازه ی فعالیت بازرگانی بدهد.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی

کارت بازرگانی به هر ۲ صورت حقیقی و حقوقی قابل اخذ می‌باشد. مدارک مورد نیاز صدور کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی عبارتند از:
-اصل اظهارنامه‌ی ثبت نام در دفاتر بازرگانی و اصل گواهی پلمپ دفاتر از اداره ثبت شرکت‌ها (با امضای مدیر عامل یا رئیس هیات مدیره) 
-اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از زمان صدور آن ۶ ماه نگذشته باشد.
-اصل مفاصاحساب مالیاتی موضوع ماده ی ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم؛ مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی
-کد اقتصادی
-گواهی گمرک اعمال ماده ی ۷ عدم مبادرت به قاچاق
-خرید تمبر به مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ ریال بحساب دارائی واحد قبض که فرم توسط اتاق ارائه می‌شود.
-ارائه کپی و اصل تقاضانامه‌ی ثبت شرکت‌های داخلی و شرکت‌های رسمی که ممهور به مهر اداره‌ی ثبت شرکت‌ها باشد.( شرکت‌های با مسئولیت محدود )
-ارائه کپی و اصل اظهارنامه‌ی ثبت شرکت‌های سهامی خاص یا عام که ممهور به مهر اداره ی ثبت شرکت‌ها باشد.(شرکت‌های سهامی عام و خاص)
-کپی و اصل اساسنامه‌ی شرکت
-کپی و اصل روزنامه‌ی رسمی در مورد تاسیس و کلیه‌ی تغییرات شرکت که در موضوع شرکت صادرات و واردات قید شده باشد.
-اصل و فتوکپی کارت پایان خدمت
-اصل و فتوکپی کارت ملی
-شناسه ملی شرکت (شش قطعه عکس ۴ در ۶ و فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه)
-اصل و فتوکپی و مدرک تحصیلی
-اصل و فتوکپی سند مالکیت ششدانگ (در صورت اجاره بودن محل،اجاره نامه‌ی کد دار می‌بایست بنام شرکت و در سربرگ شورای اصناف و پرینت کد رهگیری و منطبق با بند ۱-۱-۴ دستورالعمل صدور و تمدید کارت بازرگانی متناسب با رشته‌ی فعالیت و کسب و کار تجاری باشد) 
-تایید فرم (الف )مربوط به حساب جاری متقاضی
-تایید فرم (د) مربوط به تایید امضاء متقاضی توسط  دفترخانه
-اصل وکالتنامه‌ی رسمی در صورت داشتن وکیل

البته راه ساده‌تر برای طی کردن مراحل صدور کارت بازرگانی به صورت اینترنتی و بدور از دوندگی، ثبت نام در این سایت و یا تماس با شماره تلفن ۷۴۳۱۸۷۰۰-۰۲۱ می‌باشد.

بیشتر بدانید
مسئولیت سهام‌داران شرکت

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.82/5 (11)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *