مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


کد فراگیر چیست؟

کد فراگیر چیست؟

کد فراگیر چیست؟

یکی از مسائلی که اشخاص حقیقی و حقوقی حاضر در کشور ما با آن مواجه هستند، بحث دریافت کد فراگیر است. کد فراگیر برای اشخاص خارجی حقیقی و حقوقی فعال در کشور در حکم کد ملی اشخاص ایرانیست و افراد خارجی برای اموری مانند مالیات و بیمه، افتتاح حساب بانکی، ثبت شرکت، پلمپ دفاتر، ثبت برند، اخذ کد اقتصادی و مواردی نظیر آن، الزاما نیازمند دریافت کد فراگیر هستند.

نکات مهم پیرامون کد فراگیر 

-برای اخذ نمایندگی شرکت خارجی و یا شراکت یک شرکت خارجی (جوینت ونچر) با یک شرکت ایرانی، اخذ این کد اجباری میباشد .

-هر شخص (حقیقی و یا حقوقی) باید به صورت انفرادی ثبت نام نمایند. (منظور از انفرادی ثبت نام نمودن این است هر شخص (چه حقیقی و چه حقوقی) باید یک به یک و هر کدام جدا ثبت نام نمایند)

-اخذ کد فراگیر با ارائه تصویر پاسپورت متقاضی قابل انجام می باشد و تنها پس از تآیید کد فراگیر امکان ثبت شرکت و ادامه روند ثبت شرکت برای متقاضیان غیر ایرانی وجود دارد.

اتباع خارجی که کارت آمایش دارند برای ثبت‌نام شماره اقتصادی، نیازی به دریافت کد این کد نداشته و می‌توانند از عدد ۸ رقمی شماره اختصاصی به عنوان کد فراگیر استفاده کنند.

-در صورتی که در هنگام ثبت نام در سامانه، عمدا یا سهوا اطلاعات اشتباهی را وارد نموده و منجر به صدور کد بشود، برای تغییر و اصلاح کد فراگیر راه پیچیده ای در پیش خواهید داشت . پس پیشنهاد میکنیم که از افراد و یا موسسات معتبر و متخصص در این قبال مشاوره گرفته و کار را به کاردان بسپارید.


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.71/5 (7)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *