مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


سه شرط جدید برای صدور کارت بازرگانی

سه شرط جدید برای صدور کارت بازرگانی
card

پیش از این در مجله ثبت یار، در مورد کارت بازرگانی، کاربردهای آن و مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی را بیان نمودیم. اما طی روزهای اخیر، هیات دولت مصوبه ای مهم در این باره منتشر کرد که ثبت یار آن را بررسی می کند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم ، هیات دولت در جلسه خود در تاریخ سیزدهم تیرماه امسال، که مورخ بیست و یکم تیرماه جاری طی مصوبه ای قانونی منتشر و در دسترس عموم قرار گرفت، شرایط جدیدی را برای صدور کارت بازرگانی که پیش از این دارای شرایط مخصوص به خود بود، مقرر نمود. بر این اساس سه تغییر مهم و عمده در این شرایط به وجود آمد که اجمالا به بررسی آن می پردازیم : 

 1. با مصوبه جدید هیات دولت کلیه اشخاص دارنده کارت بازرگانی در سال اول تجارت خود تنها مجاز به واردات ۵۰۰هزار دلار کالا بوده و در سال دوم این رقم به ۲ میلیون دلار افزایش می‌یابد. این مساله مطابق مصوبه اخیر هیات وزیران دارای برخی استثنائات خواهد بود.
 2. بر اساس این مصوبه داشتن محل کسب با موقعیت اداری اعم از ملکی یا استیجاری به نام شرکت یا یکی از سهام‌داران عمده برای اشخاص حقوقی (شرکت‌ها) و دارای کد رهگیری و همچنین دارا بودن محل کسب با همان مشخصات قبلی برای متقاضی حقیقی دریافت کارت بازرگانی الزام آور خواهد بود.
 3.  یکی از تغییرات مهم در شرایط کارت بازرگانی که به دلیل برخی سو استفاده‌های قبلی صورت پذیرفته است، ممنوعیت ارائه کارت به دیگر افراد برای استفاده جهت واردات کالا ممنوع خواهد بود. در صورت نقض این شرط اتاق بازرگانی ایران و تهران و همچنین وزارت صنعت و معدن می‌تواند نسبت به ابطال یا تعلیق کارت بازرگانی شخص متخلف اقدام نماید.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.86/5 (22)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام من علاقه شدید به تجارت را دارم آیا میشود با سرمایه کم کم هم شروع کرد …یا اینکه باید سرمایه کلان داشته باشم

 • نویسنده ثبت یار

  سلام دوست عزیز.
  اتفاقا داشتن سرمایه کلان در ابتدای تجارت ضروری نیست و توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید با سرمایه اندک خود، کسب‌وکارتان را راه بیندازید. درصورتی که از آن جواب گرفتید و توانستید کار خود را گسترش بدهید، کم کم سرمایه خود را نیز می‌توانید افزایش دهید.
  اصولا این که از ابتدا سرمایه کلان خود را وارد تجارت کنید ریسک بالایی می‌طلبد. زیرا در صورتی که تجارت شما شکست بخورد سرمایه زیادی را از دست داده‌اید. اما اگر با سرمایه اندک و کافی وارد تجارت شوید می‌توانید شرایط را تجربه کرده و در صورت موفقیت سرمایه خود را نیز افزایش دهید.

 • عالی

 • مطلبتون بسیار مفید بود

 • قیمت کارت چقدره؟