فهرست عناوین

برند یا علامت تجاری در تمامی مشاغل اعم از شرکت‌های بزرگ، کسب و کارهای خانگی و اینترنتی و حتی مشاغل کوچک نقش انکار‌ناشدنی دارد. در این مطلب، قصد داریم علاوه بر آشنایی شما با مفهوم برند و کاربرد آن، به بررسی اصطلاحات متداول در فرآیند ثبت علامت تجاری بپردازیم.


برند چیست؟

برند یک مفهوم آشنا برای همه ماست که روزانه در محصولات مختلفی با آن سروکار داریم. در تعریف قانونی برند، سه مفهوم نام تجاری، علامت تجاری یا نشان تجاری وجود دارد. اگر شما بخواهید برند خود را ثبت کنید، باید نسبت به ثبت یکی از موارد فوق یا همه آن‌ها اقدام کنید. بنابراین یک شرکت می‌تواند صرفا به ثبت علامت تجاری اقدام کند یا هم‌زمان دارای نام، علامت یا نشان تجاری باشد.
طبق قانون «ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری»، علامت، نشانی است که می‌تواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز کند. نام تجاری نیز، اسم یا عنوانی است که معرف و مشخص‌کننده یک شخص حقیقی یا حقوقی است.


علامت تجاری چه مزایایی دارد؟

ثبت علامت تجاری، در درجه اول به شناخته شدن محصول و خدمات شما کمک می‌کند، ضمن اینکه جنبه رسمی و قانونی نیز به آن می‌بخشد. همچنین با ثبت علامت تجاری می‌توانید در صورت موفقیت محصول یا خدمت در بازار، انحصار تولید کالا یا عرضه خدمت را به دست بگیرید. در واقع اگر شخص دیگری نسبت به تولید محصول مشابه شما اقدام کند، می‌توانید از لحاظ قانونی از این اقدام جلوگیری کنید.

توصیه ثبت‌یاری: برند پس از به ثبت رسیدن، یک دارایی معنوی برای شما محسوب می‌شود که از لحاظ مادی نیز قابل مبادله است یعنی می‌توانید آن را انتقال دهید یا امتیازش را واگذار کنید. از این‌رو با ثبت برند در قالب نام یا علامت تجاری، نه تنها از مزایای آن برخوردار می‌شوید، بلکه این برند، یکی از دارایی‌های شما نیز به شمار می‌رود.

ثبت علامت تجاری به شما این امکان را می‌دهد که آن را به‌صورت جزئی یا کلی به دیگری انتقال دهید. بنابراین علامت تجاری یا همان برند از نظر مادی نیز دارای ارزش است.  

این موارد و سایر مزایای دیگر از جمله کاربردهایی است که ثبت برند را برای تمامی مشاغل به یک اقدام مهم تبدیل می‌کند اما پیش از ثبت برند، لازم است با چند اصطلاح متداول در فرآیند ثبت علامت تجاری آشنایی داشته باشید.


با چند اصطلاح در فرآیند ثبت علامت تجاری آشنا شوید

آشنایی با برخی اصطلاحات مورد‌نیاز در فرآیند ثبت علامت تجاری، می‌تواند پیمودن این مسیر را برای شما ساده‌تر کند:

۱- طبقه‌بندی علامت تجاری

تمامی علائم تجاری با توجه به موضوع خود در یک طبقه‌بندی خاص قرار می‌گیرند. در نتیجه پیش از ثبت علامت تجاری باید توجه کنید که موضوع فعالیت شما در کدام یک از طبقات علامت تجاری قرار می‌گیرد و با توجه به آن نسبت به ثبت علامت، اقدام کنید. به عنوان مثال اگر در حوزه مواد دارویی و بهداشتی فعالیت دارید، در طبقه ۵ یا چنانچه موضوع فعالیت شما تهیه و توزیع مواد غذایی است، با‌توجه به نوع آن در یکی از طبقات ۲۹ تا ۳۲ قرار می‌گیرید. 

۲- نام تجاری، علامت یا نشان تجاری

نکته دیگری که در ثبت علامت باید مورد‌نظر قرار دهید این است که می‌خواهید نسبت به ثبت کدام‌یک از نام یا علامت(نشان) تجاری اقدام کنید؟ نام تجاری اسمی است که بر اساس آن، فعالیت تجاری انجام می‌دهید ولی علامت یا نشان تجاری(لوگو)، نوعی نشان گرافیکی مانند سه خط مشهور آدیداس است که روی محصولات درج می‌شود.

۳- ثبت برند لاتین

در صورتی که تصمیم گرفته‌اید برند لاتین ثبت کنید، توجه داشته باشید که حتما کارت بازرگانی خود را دریافت کرده باشید. همچنین در هنگام انتخاب برند لاتین علاوه بر بررسی عدم مشابهت یا تکراری نبودن برند در زبان فارسی، باید عدم مشابهت آن را در برند غیرفارسی نیز از طریق سامانه مرکز مالکیت معنوی بررسی کنید.

۴- ثبت علامت تجاری بین‌المللی

در صورتی‌که به فعالیت بین‌المللی اشتغال دارید، باید نسبت به ثبت برند بین‌المللی اقدام کنید. ثبت برند بین‌المللی شرایطی متفاوتی از ثبت برند داخلی دارد. به این منظور، ابتدا باید برند را در کشور خود ثبت و گواهی ثبت برند را از اداره مالکیت معنوی دریافت کنید. سپس این مدارک از طریق اداره به سازمان جهانی مالکیت معنوی ارسال می‌شود. این سازمان در هر منطقه، نمایندگی‌هایی دارد که ثبت برند بین‌المللی را انجام می‌دهد. بنابراین تفاوت این نوع برند با برند لاتین در این است که شما برای دریافت برند بین‌المللی حتما باید در داخل و خارج از کشور، فعالیت بین‌المللی داشته باشید.

۵- نقل و انتقال برند

برند را می‌توان از دو راه اختیاری و قهری به اشخاص دیگر انتقال داد. در روش اختیاری، شخص مالکیت برند خود را به صورت کلی یا اجاره به شخص دیگری منتقل می‌کند. ولی در حالت قهری، نقل و انتقال به صورت خود به خود صورت می‌گیرد مانند انتقال مالکیت برند به ورثه در صورت فوت مالک برند.
برای نقل و انتقال برند باید ابتدا به دفتر اسناد رسمی مراجعه و اسناد مربوطه را امضا کند. سپس اظهارنامه تنظیم و برای نقل و انتقال به اداره مالکیت معنوی ارسال می‌شود.

۶- علامت‌های تجاری غیر قابل ثبت

هنگام ثبت علامت تجاری باید نسبت به مواردی که مانعی برای ثبت به‌شمار می‌روند، آگاهی کافی داشته باشید. در واقع به موجب قانون، ثبت برخی از علامت‌ها ممنوع است. در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم:

  • نتواند کالا یا خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را متمایز کند
  • خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد
  • عین یا تقلید نشان نظامی‌، پرچم‌ یا سایر نشان‌های مملکتی، نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمان‌های بین‌المللی باشد مگر آنکه توسط مقام صلاحیت‌دار اجازه استفاده از آن صادر شود.
  • به طرز گمراه کننده‌ای شبیه یا عین ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به موسسه دیگری در ایران معروف است.
  • عین علامتی باشد که قبلا به نام مالک دیگری ثبت شده و یا تاریخ تقاضای ثبت آن مقدم باشد.

ثبت علامت تجاری با ثبت‌یار

ثبت علامت تجاری می‌تواند به کسب و کار شما اعتبار و رسمیت ببخشد، به همین دلیل است که جایگاه ویژه‌ای در تمامی مشاغل پیدا کرده است. فرایند ثبت علامت تجاری دارای پیچیدگی‌های خاصی است. همچنین ممکن است فرصت کافی برای پیمودن این فرآیند را نداشته باشید. بنابراین لازم است تا با نکات فنی و تخصصی آشنا باشید یا کار را به کارشناسان بسپارید. ثبت‌یار آماده همراهی شما در طول مسیر ثبت علامت تجاری است.

مدت اعتبار علامت تجاری چقدر است؟

علامت تجاری به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

هزینه و مدت زمان لازم برای ثبت علامت تجاری چقدر است؟

مدت زمان لازم برای ثبت علامت تجاری، ۱۲۰ روز است و هزینه آن برای اشخاص حقیقی، ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان و برای اشخاص حقوقی، ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان است.

آیا دریافت کارت بازرگانی برای ثبت علامت تجاری الزامی است؟

داشتن کارت بازرگانی در صورتی الزامی است که در علامت از حروف لاتین استفاده شود.