پس از ثبت شرکت
ثبت شرکت

پس از ثبت شرکت رعایت چه نکاتی ضروریست؟

ثبت شرکت به تنهایی برای انجام امور تجاری و کسب‌وکار افراد کافی نیست. پس از ثبت شرکت ، انجام اقداماتی الزامی است تا کسب و کار صورت قانونی پیدا کند. بنابراین آگاهی از این اقدامات ضروری است. در این نوشتار به این اقدامات خواهیم پرداخت.

ثبت آنلاین و فوری شرکت

اقدامات پس از ثبت شرکت

  •  حتما نام پلمپ دفاتر را شنیده‌اید. آیا پلمپ دفاتر برای تمام شرکت­‌ها اجباری است؟ اگر شرکت هیچ فعالیتی نداشته باشد باز هم باید پلمپ دفاتر را انجام دهد؟ در پاسخ باید گفت پلمپ دفاتر برای شرکت­‌ها اجباری است حتی اگر فعالیتی نداشته باشند. در صورت عدم فعالیت، دفاتر باید سفید تحویل داده شود.
  • یکی دیگر از اقداماتی که پس ثبت شرکت الزامی است، دریافت کد اقتصادی است. شرکت‌­ها پس از ثبت، دو ماه فرصت دارند تا کد اقتصادی خود را دریافت کنند. پس از تعیین حوزه مالیاتی که براساس اقامتگاه قانونی شرکت تعیین می­‌شود، می­‌توان کد اقتصادی دریافت کرد. کد اقتصادی برای ارائه اظهارنامه مالیاتی و دریافت کارت بازرگانی الزامی است.
  • شرکت­‌ها در صورت استخدام اشخاص حتما باید کد کارگاهی خود را دریافت کنند تا بوسیله این کد بتوانند کارکنان خود را بیمه کنند. کارفرمایان کارگاه­‌های مشمول قانون باید ظرف مدت ١۵ روز از تاریخ تاسیس به منظور بیمه کردن کارکنان خود به نزدیک‌ترین شعبه تامین احتماعی واقع در محدوده عملکرد کارگاه مراجعه کنند و مدرکی را که نشان‌گر کارفرما بودن آنها می‌باشد، به شعبه تحویل داده و کد کارگاه دریافت نمایند. مدارکی که می‌تواند ملاک کارفرمایی شخص باشد:

 – جواز کسب صنفی معتبر(دائم یا موقت) یا هرگونه اجازه کار از مراجع ذیصلاح

 – پروانه تاسیس یا بهره‌برداری

 – اسناد مالکیت یا اسناد اجاره و یا صلح‌نامه کارگاه (اعم از رسمی یا عادی)

 – تایید اتحادیه یا مجمع امورصنفی مربوطه مبنی بر کارفرمایی و بهره‌برداری کارگاه

  • اگر شرکت تحت اسم مخصوصی به فعالیت می‌­پردازد و یا محصولی با نام خاصی تولید می­‌کند یا خدماتی تحت نام خاصی ارائه می‌­دهد، برای حفظ حقوق خود و جلوگیری از استفاده­‌ی دیگران، باید اسم تجاری یا برند خود را در اداره مالکیت معنوی به ثبت برساند. ثبت برند مزایای زیادی دارد:

 – تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.

 – شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.

 – ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.

 – اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.

  •  – جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.

 – ممکن است دارائی ازرشمند کسب‌وکار باشند.

 – شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.

 – ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.

  • معمولا شرکت برای شروع فعالیت، نیاز به افرادی خواهد داشت که امور جاری آن را انجام دهند. بسته به نوع فعالیت شرکت، تخصص کارکنان نیز متفاوت خواهد بود. تهیه قراردادهایی حرفه­‌ای که رابطه کارگر و کارفرما را تشریح کند و برای طرفین واضح باشد، برای شرکت‌­ها ضروری است.
  • از دیگر امور مهمی که باید پس از ثبت شرکت انجام داد، تنظیم آیین نامه های داخلی شرکت و تنظیم روابط بین شرکا یا سهامداران است. ابهام در حقوق و وظایف منجر به بروز مشکل در اداره شرکت و اختلال در امور آن می‌­شود.

کارشناسان ما در ثبت­‌یار آماده ارائه مشاوره در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند، کارت بازرگانی، تنظیم قراردادهای مربوط به شرکت و کارکنان آن و سایر امور ثبتی هستند.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

4.86/5 (14)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

برای دوستان خود بفرستید ...
Share on Google+
Google+
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *