فهرست عناوین

نحوه ثبت شرکت خدماتی نظافتی

برای ثبت شرکت خدماتی نظافتی باید سه گام را طی کنید:

۱- انتخاب دقیق موضوع فعالیت

۲- انتخاب نوع شرکت 

۳- ثبت شرکت

فرآیندهای ثبتی دارای پیچیدگی‌های متعددی هستند که در صورت عدم آشنایی با نکات فنی و تخصصی آن، ممکن است علاوه بر صرف زمان زیاد با مشکلاتی نیز در مسیر ثبت شرکت مواجه شوید. در ادامه مطلب، گام به گام مراحل ثبت شرکت خدماتی نظافتی را پیش می‌بریم.

ضمن اینکه می‌توانید برای ثبت شرکت خدماتی از کارشناسان حقوقی و ثبتی کمک بگیرید تا شرکت شما در کمترین زمان و به آسانی به ثبت برسد. ثبت‌یار، خدمات ثبت شرکت را به صورت غیرحضوری و آنلاین ارائه می‌دهند و آماده همراهی شما در این مسیر هستند. کافی است درخواست خود را در سامانه ثبت‌یار ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.


شرایط تاسیس شرکت خدماتی نظافتی

شرکت خدماتی نظافتی را می‌توانید به آسانی و بدون نیاز به هیچ‌گونه شرایط اختصاصی ثبت کنید. بنابراین برای تاسیس این نوع شرکت نیازی به اخذ مجوز و ارائه مدرک تحصیلی نیز ندارید. فقط باید شرایط عمومی لازم برای ثبت شرکت‌ها مانند حداقل سرمایه، تعداد شرکا و… را داشته باشید تا شرکت شما به ثبت برسد.


مراحل ثبت شرکت نظافتی

۱- تعیین موضوع فعالیت شرکت

برای ثبت شرکت خدماتی نظافتی حتما باید در قدم اول، موضوع و محدوده فعالیت خود را به صورت دقیق مشخص کنید. از جمله نمونه موضوع فعالیت این شرکت‌ها عبارت‌اند از:

  •  انجام امور نظافتی منازل
  • نظافت سازمان‌ها و اداره‌های دولتی و خصوصی 
  • نظافت نمای ساختمان‌ها
  • انجام امور نظافتی کارخانه‌ها و شرکت‌ها
  • ارائه خدمات نظافت شهری

۲- انتخاب نوع شرکت

پس از انتخاب موضوع فعالیت شرکت، نوبت به ثبت شرکت می‌رسد. برای ثبت شرکت ابتدا باید یکی از انواع شرکت‌های تجاری که در قانون تجارت پیش‌بینی شده است را به عنوان نوع شرکت انتخاب کنید. شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود، از مناسب‌ترین انواع شرکت‌های تجاری برای ثبت شرکت خدماتی نظافتی هستند.

ثبت در قالب سهامی خاص

برای ثبت شرکت خدماتی در قالب سهامی خاص باید شرایطی را مورد توجه قرار دهید، مانند اینکه حداقل تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص، ۳ نفر است و باید حداقل یک میلیون ریال سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص داشته باشید.

ثبت در قالب مسئولیت محدود

اگر تصمیم گرفته‌اید که شرکت خدماتی نظافتی خود را در قالب با مسئولیت محدود ثبت کنید، باید حداقل ۲ نفر شریک باشید. همچنین برای ثبت شرکت مسئولیت محدود، حداقل یک میلیون ریال سرمایه اولیه لازم است.

۳- ثبت شرکت

در این مرحله با توجه به نوع شرکت انتخابی، باید اقدامات مربوط به ثبت را انجام دهید. برای ثبت شرکت خدماتی نظافتی از دو راه می‌توانید اقدام کنید:

الف) سامانه اداره ثبت شرکت‌ها

تمامی فرآیند ثبت از طریق سامانه آنلاین اداره ثبت شرکت‌ها، به صورت غیر‌حضوری انجام می‌شود. در‌ نتیجه نیازی به مراجعه حضوری ندارید. بنابراین مراحل ثبت را گام به گام در سامانه انجام دهید. در نهایت نیز پس از تکمیل مراحل، به اداره مراجعه و پیش‌نویس آگهی را دریافت کنید.

ب) پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار

در این روش شما باید برای انجام مراحل ثبت شرکت خدماتی نظافتی، به صورت حضوری مراجعه کنید. از مزایای این روش، ثبت شرکت در مدت زمان کوتاه‌تر و دریافت تمامی خدمات به صورت یکجا است. بنابراین می‌توانید صفر تا صد ثبت و حتی خدمات مرتبط با آن مثل امور مالیاتی و بیمه‌ را یک‌جا دریافت کنید و نیازی به مراجعه به ادارات مختلف نخواهید داشت.
نکته مهم اینکه ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران فقط از طریق پنجره واحد امکان‌پذیر است.


هزینه ثبت شرکت خدماتی نظافتی

یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان ثبت شرکت، اطلاع از هزینه‌هاست. همانطور که گفته شد، اغلب شرکت‌های خدماتی نظافتی در قالب سهامی خاص و با مسئولیت محدود به ثبت می‌رسند. ثبت‌یار علاوه بر ثبت شرکت شما، تمامی هزینه‌های ثبت شرکت را به صورت شفاف ارائه نموده است. برای کسب اطلاع از به‌روز‌رسانی‌های هزینه ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود می‌توانید به صفحه ثبت شرکت مراجعه کنید.


ثبت همه نوع شرکت با ثبت‌یار

برای ثبت شرکت خدماتی نظافتی از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها خودتان می‌توانید مراحل تاسیس را گام به گام پیش رفته و ورود اطلاعات را انجام دهید یا در روش پنجره واحد فیزیکی کسب و کار به صورت حضوری مراجعه کنید. ولی ممکن است در گام‌های مختلف با ایراد مواجه شوید که در این صورت باید اطلاعات یا تجربه کافی برای رفع ایراد را داشته باشید. در غیر این صورت علاوه بر طولانی شدن فرآیند، ممکن است موفق به اتمام ثبت نشوید. در این موارد مراجعه به کارشناسان ثبت، منطقی‌ترین تصمیم است که از ابتدا مراحل ثبت را انجام دهند تا بدون ایراد و در کمترین زمان ممکن شرکت شما را به ثبت برسانند. ثبت‌یار به عنوان مرجع حقوقی کسب و کارها، مراحل ثبت شرکت خدماتی نظافتی را به صورت آنلاین و با هزینه شفاف انجام می‌دهد. همچنین ثبت‌یار مواعد قانونی کسب و کار شما را هم یادآوری می‌کند. بنابراین نگران فراموش کردن امور حقوقی کسب و کار خود و جریمه‌ها نیز نباشید.

شماره تماس واحد پشتیبانی:

۰۲۱ – ۷۴۳۱۸۷۰۰

سوالات متداول

در فرایند ثبت شرکت خدماتی نظافتی ممکن است سوالاتی برای شما مطرح شود. در این قسمت به برخی از مهم‌ترین سوالات پاسخ داده‌ایم:

آیا ثبت شرکت خدماتی نظافتی نیاز به مجوز دارد؟

خیر، برای تاسیس شرکت خدمات نظافتی، نیاز به مجوز ندارید.

چگونه شرکت خدماتی نظافتی ثبت کنیم؟

برای ثبت شرکت نظافتی باید یکی از انواع شرکت‌های تجاری مانند سهامی خاص و با مسئولیت محدود را ثبت کنید.