فهرست عناوین

نحوه تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص 

برای تغییر موضوع یا الحاق موضوع جدید به فعالیت شرکت باید گام به گام مراحل زیر را طی کنید:

۱) تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده 

در اولین گام باید مجمع عمومی فوق‌العاده تشکیل دهید و در مورد تغییر موضوع فعالیت شرکت یا الحاق به موضوع تصمیم‌گیری کنید. در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده باید تمامی سهامداران یا حداقل دارندگان بیش از نصف سرمایه حاضر باشند تا بتوانید در مورد تغییر موضوع تصمیم‌گیری کنید.

۲) رای‌گیری و تنظیم صورتجلسه تغییر یا الحاق به موضوع

تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص با رای دارندگان دو سوم سهام شرکت که در جلسه حضور دارند، تصویب می‌شود. پس از رای‌گیری، منشی جلسه باید متن صورتجلسه را تنظیم و برای اعضا جلسه قرائت کند. این صورتجلسه باید به امضای حاضرین جلسه برسد.

ثبت‌یار، خدمات تغییرات شرکت از جمله تغییر موضوع فعالیت و تنظیم صورتجلسه را توسط کارشناسان متخصص و به صورت آنلاین ارائه می‌دهد. کافی است وارد سامانه ثبت‌یار شوید و درخواست خود را در بخش تغییرات شرکت ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

۳) دریافت مجوزهای لازم

یکی از نکات مهمی که برای تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص یا الحاق به آن باید توجه داشته باشید، دریافت مجوز است. برای فعالیت در برخی موضوعات باید از مراجع خاصی مجوز دریافت کنید. پس حتما قبل از اینکه برای ثبت صورتجلسه در اداره ثبت شرکت‌ها اقدام کنید، بررسی کنید که آیا موضوع فعالیت انتخابی، نیازمند دریافت مجوز هست یا خیر. اگر مجوزی بود حتما آن را دریافت کنید. 

۴) ثبت صورتجلسه در اداره ثبت شرکت‌ها

در گام بعد باید برای ثبت صورتجلسه در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها اقدام کنید. به این منظور به سامانه اداره مراجعه کنید و ورود اطلاعات انجام دهید. در نهایت، رسید نهایی را از سامانه دریافت کنید و صورتجلسه را به همراه مدارک لازم در پوشه تغییرات قرار داده و اطلاعات پوشه را تکمیل کنید. سپس رسید اینترنتی دارای بارکد را روی آن بچسبانید و پس از قرار دادن در پاکت پستی برای اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کنید.

مدارکی که باید برای تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص و ثبت صورتجلسه به اداره ارسال کنید عبارت‌اند از:

  • اصل صورتجلسه
  • وکالتنامه (اگر شخصی به وکالت از سهامدار در جلسه شرکت کرده باشد)
  • نامه نمایندگی (اگر یکی از سهامداران، شخص حقوقی باشد)
  • اصل مجوز (اگر موضوع فعالیت نیازمند اخذ مجوز باشد)

ما در ثبت‌یار، نمونه صورتجلسه تغییر موضوع شرکت سهامی خاص را با در نظر گرفتن تمامی نکات و قوانین و رویه‌های ثبتی برای شما آماده کرده‌ایم تا نگران ایجاد مشکل در فرایند ثبت صورتجلسه خود نباشید. در لینک زیر می‌توانید این نمونه صورتجلسه را دانلود کنید.

۵) صدور آگهی تغییر موضوع در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

در گام آخر و پس از ثبت صورتجلسه تغییر موضوع، آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار برای اطلاع عموم مردم منتشر می‌شود. 


تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص با ثبت‌یار

در فرایند تغییرات شرکت از جمله تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص، چالش‌ها و نکات خاصی وجود دارد. مثلا ممکن است در گام‌های مختلف ثبت صورتجلسه در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها با ایراد مواجه شوید که در این صورت باید اطلاعات یا تجربه کافی برای رفع ایراد را داشته باشید. در غیر این صورت علاوه بر طولانی شدن فرآیند، ممکن است موفق به تغییر یا الحاق موضوع نشوید. برای اینکه وقت و انرژی خود را بیهوده تلف نکنید و به راحتی تغییرات خود را ثبت کنید، پیشنهاد می‌شود که از کارشناسان ثبتی و حقوقی یا شرکت‌ها و موسسات معتبر ثبتی کمک بگیرید. ثبت‌یار به عنوان سامانه آنلاین ارائه خدمات حقوقی کسب و کارها، آماده همراهی شما برای ثبت صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص است. تمامی خدمات ثبت‌یار به صورت غیرحضوری و با هزینه شفاف ارائه می‌شوند.

شماره تماس واحد پشتیبانی:

۰۲۱ – ۷۴۳۱۸۷۰۰

سوالات متداول

در فرایند تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص ممکن است سوالاتی برای شما مطرح شود. در این قسمت به برخی از مهم‌ترین سوالات پاسخ داده‌ایم:

تصمیم‌گیری و تصویب تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص با کدامیک از مجامع شرکت است؟

صورتجلسه تغییر یا الحاق موضوع شرکت سهامی خاص باید در مجمع عمومی فوق‌العاده تنظیم و تصویب شود.

آیا تغییر موضوع فعالیت شرکت، باید در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد؟

بله، تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص از جمله تغییراتی است که باید در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد.