فهرست عناوین

استعلام تغییرات شرکت و پیگیری صورتجلسه تغییرات + آموزش تصویری

هر شرکتی پس از ثبت، ممکن است تصمیمات مختلفی بگیرد یا تغییراتی را در مجموعه خود اعمال کند. تمامی این اقدامات و تصمیمات نیاز به ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها ندارند، اما بخشی از تغییرات شرکت مانند تغییر آدرس، انتخاب یا تغییر مدیران و بازرسان، افزایش سرمایه و… باید به ثبت برسند. 

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها امکان‌پذیر است و آگهی آن برای اطلاع عموم در روزنامه رسمی نیز منتشر می‌شود. 

ثبت‌یار، خدمات تغییرات شرکت و تنظیم صورتجلسه را توسط کارشناسان متخصص و به صورت آنلاین ارائه می‌دهد. همچنین در طول این فرایند، کارشناسان ثبت یار از وضعیت صورتجلسه شما استعلام نیز می‌گیرند. کافی است درخواست خود را ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

پس از ثبت درخواست و ورود اطلاعات در سامانه، یک کد پیگیری به شما داده می‌شود. با استفاده از این کد پیگیری می‌توانید از وضعیت ثبت صورتجلسه تغییرات خود آگاه شوید. پیگیری و استعلام تغییرات شرکت نیز از همان سایت اداره ثبت شرکت‌ها که ورود اطلاعات را انجام داده‌اید امکان‌پذیر است. بنابراین بدون مراجعه حضوری به اداره می‌توانید از وضعیت پرونده خود مطلع شوید. 


استعلام تغییرات شرکت در روزنامه رسمی

بعد از اتمام فرایند ثبت یا تغییرات، شرکت‌ها موظف هستند که صورتجلسه تغییرات آن را در سایت روزنامه رسمی منتشر کنند. این الزام به این دلیل است که هر کسی قصد داشت با شما همکاری یا از خدمات شما استفاده کند، در سریع‌ترین زمان ممکن بتواند به تمامی این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

استعلام و پیگیری تغییرات شرکت از طریق این سایت زمانی انجام می‌شود که آگهی تغییرات شرکت منتشر شده است. بنابراین همه اشخاص می‌توانند کلیه تغییرات شرکت‌ها را در این سایت مشاهده کنند و لزوما مورد استفاده شرکت یا نمایندگان آن نیست.


آموزش تصویری نحوه پیگیری و استعلام تغییرات شرکت 

برای پیگیری ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت خود در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها یا دسترسی به آگهی تغییرات شرکت‌ها در روزنامه رسمی، باید گام‌های زیر را طی کنید: 

۱) سامانه اداره ثبت شرکت‌ها

گام اول: برای پیگیری صورتجلسه تغییرات اداره ثبت شرکتها، در گام اول باید به سامانه ثبت شرکت‌ها به آدرس irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید. پس از ورود به سامانه، بر روی گزینه «پیگیری درخواست» کلیک کنید و وارد گام بعد شوید.

گام دوم: در این گام، نوع درخواست خود، یعنی «صورتجلسه تغییرات» را انتخاب کنید. سپس «شماره پیگیری» و «تصویر امنیتی» را وارد کرده و «بازیابی درخواست» را کلیک کنید.

اگر کد پیگیری خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید گزینه «شماره پیگیری خود را فراموش کرده‌ام» را انتخاب کرده و اقدام به بازیابی کد پیگیری خود کنید.

گام سوم: در این مرحله می‌توانید وضعیت ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت خود را مشاهده کنید.

۲) سایت روزنامه رسمی

گام اول: برای پیگیری و استعلام تغییرات شرکت، به سایت روزنامه رسمی به آدرس اینترنتی www.rrk.ir مراجعه کنید.

گام دوم: در گام بعد، گزینه «آگهی‌های قانونی» را انتخاب کنید و وارد مرحله بعد شوید. 

گام سوم: در این گام برای مشاهده آگهی تغییرات شرکت، وارد کردن یکی از موارد نام شرکت، شماره ثبت شرکت، شناسه ملی شرکت و… کافی است. بعد از وارد کردن این اطلاعات، بر روی گزینه جستجو کلیک کنید.

گام چهارم: در این مرحله می‌توانید آگهی تغییرات شرکت مورد‌نظر خود را مشاهده کنید. به این منظور بر روی گزینه «مشاهده جزئیات آگهی» کلیک کنید.

گام پنجم: برای مشاهده متن آگهی تغییرات شرکت، کد امنیتی را وارد کنید. 

در این قسمت می‌توانید آگهی تغییرات را مطالعه و دانلود کنید.

ثبت تغییرات و انواع صورتجلسه‌های شرکت با ثبت‌ یار

در فرایند ثبت تغییرات شرکت، چالش‌ها و نکات خاصی وجود دارد. ممکن است در گام‌های مختلف ثبت صورتجلسه در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها با ایراد مواجه شوید یا نتوانید کد پیگیری را دریافت کنید. در این صورت باید اطلاعات یا تجربه کافی برای رفع ایراد را داشته باشید. در غیر این صورت علاوه بر طولانی شدن فرآیند، ممکن است موفق به ثبت صورتجلسه و استعلام وضعیت آن نشوید. برای اینکه وقت و انرژی خود را بیهوده تلف نکنید و به راحتی تغییرات خود را ثبت کرده و در هر مرحله برای استعلام تغییرات شرکت اقدام کنید، پیشنهاد می‌شود که از کارشناسان ثبتی و حقوقی کمک بگیرید. ثبت‌یار به عنوان سامانه آنلاین ارائه خدمات حقوقی کسب و کارها، آماده همراهی شما برای ثبت تغییرات شرکت است. تمامی خدمات ثبت‌یار به صورت غیرحضوری و با هزینه شفاف ارائه می‌شوند.

شماره تماس واحد پشتیبانی:

۰۲۱ – ۷۴۳۱۸۷۰۰

سوالات متداول

در فرایند استعلام تغییرات شرکت ممکن است سوالاتی برای شما مطرح شود. در این قسمت به برخی از مهم‌ترین سوالات پاسخ داده‌ایم:

نحوه پیگیری و استعلام تغییرات شرکت به چه صورت است؟

با مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت‌ها و سایت روزنامه رسمی می‌توانید برای پیگیری ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت اقدام کنید.

کد پیگیری تغییرات شرکت را چگونه دریافت کنیم؟

پس از ثبت صورتجلسه تغییرات در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها، کد پیگیری توسط سامانه به شما داده می‌شود. برای استعلام از طریق روزنامه رسمی، کد پیگیری نیاز ندارید. همه اشخاص می‌توانند صورتجلسه تغییرات شرکت‌ها را در سایت روزنامه رسمی مشاهده کنند.