طبقه بندی علائم
ثبت علامت

ثبت علامت در طبقه چهارم طبقه بندی علائم تجاری

اگر تصمیم دارید که برند مخصوص خودتان را ثبت کنید، آیا حوزه فعالیت خود را مشخص کرده‌اید؟ هر موضوع فعالیتی در طبقه‌بندی بین‌المللی، طبقه مخصوص خودش را دارد. یکی از اطلاعات ضروری هنگام ثبت برند، انتخاب طبقه، از طبقه بندی علائم تجاری است. آیا می‌دانید طبقات مناسب فعالیت شما کدام‌ها هستند؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا به راحتی طبقات موردنظر خود را شناسایی و برند خود را در آن ثبت کنید.

ثبت آنلاین و فوری شرکت

طبقه بندی علائم تجاری

برای این‌که ثبت علایم تجاری، آسان‌تر و منظم‌تر صورت بگیرد، طبقه بندی علائم تجاری ایجاد شده‌است.  حدود ۴۵ طبقه وجود دارد که محصولات و خدمات مختلف را دسته‌بندی کرده‌است. شما به راحتی می‌توانید با انتخاب طبقۀ مورد نظر، حیطۀ فعالیت خود را مشخص کنید. و از این راه به راحتی مجوزهای مربوطه را بگیرید و فعالیت خود را آغاز کنید. برای آگاهی بیشتر می‌توانید به مطلب «طبقه بندی علائم تجاری چیست؟» مراجعه کنید.

 

طبقه چهارم از طبقه بندی علائم تجاری

 

چهارمین طبقه از طبقه بندی علائم تجاری، در بخش ضمائم آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاریاین طور آمده است:

روغن‌ها و گریس‌های صنعتی؛ روان‌کننده‌ها، ترکیبات گردگیری، مرطوب کردن و جذب رطوبت؛ انواع سوخت (شامل سوخت موتور) و مواد روشنایی؛ انواع شمع و فتیله چراغ.

  • برای تولید روغن‌ها و گریس‌های صنعتی و ثبت برندی در آن زمینه فعالیت، علاوه بر طبقه دوم علائم تجاری، می‌توانید طبقه چهارم را نیز انتخاب کنید.
  • اگر برندی که می‌خواهید ثبت کنید در حوزه تولیدات روان‌کننده‌ها، مانند روغن‌های روان‌کننده لولای در است، می‌توانید طبقه چهارم را انتخاب کنید. هم‌چنین است برای تولید ترکیبات گردگیری، مرطوب‌کننده‌ها و جذب رطوبت.
  • برای تولید انواع سوخت‌ها مانند بنزین و گازوئیل و سایر سوخت‌ها، انتخاب طبقه چهارم طبقه بندی علائم مناسب به نظر می‌رسد.
  • ساخت شمع‌ها و انواع فتیله‌های چراغ نیز در طبقه چهارم از طبقه بندی تجاری بین‌المللی قرار می‌گیرد.

 

متخصصان ما در ثبت‌یار، آماده کمک‌رسانی به شما درحوزه ثبت برند و علامت تجاری هستند.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

 

4.67/5 (6)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

برای دوستان خود بفرستید ...
Share on Google+
Google+
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *