مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


ثبت علامت در طبقه پنجم علائم تجاری

ثبت علامت در طبقه پنجم علائم تجاری

در هر حوزۀ فعالیتی که می‌خواهید برند ثبت کنید، باید طبقۀ آن را بدانید و علامت و نشان تجاری خود را در آن طبقه ثبت کنید. یکی از اطلاعات ضروری هنگام ثبت برند، طبقه بندی علایم تجاری است. آیا می‌دانید انتخاب کدام طبقات برای کسب‌وکار شما مناسب است؟ این مطلب پیش روی شماست، تا شما را با طبقه پنجم از طبقه بندی علایم تجاری آشنا کند.

طبقه بندی علایم تجاری

برای این‌که ثبت علایم تجاری، آسان‌تر و منظم‌تر صورت بگیرد، طبقه بندی علائم تجاری ایجاد شده‌است. حدود ۴۵ طبقه وجود دارد که محصولات و خدمات مختلف را دسته‌بندی کرده‌ است. شما به راحتی می‌توانید با انتخاب طبقۀ مورد نظر، حیطۀ فعالیت خود را مشخص کنید. و از این راه به راحتی مجوزهای مربوطه را بگیرید و فعالیت خود را آغاز کنید. برای آگاهی بیشتر می‌توانید به مطلب «طبقه بندی علایم تجاری چیست؟» مراجعه کنید.

طبقه پنجم از طبقه بندی علایم تجاری

درباره پنجمین طبقه از طبقه بندی علایم تجاری، در بخش ضمائم آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاریاین طور آمده است:

      مواد داروئی و بیطاری؛ مواد بهداشتی برای مصارف پزشکی؛ مواد رژیمی برای مصارف پزشکی، غذای کودکان؛ انواع گچ شکسته‌بندی، لوازم زخم‌بندی؛ مواد پرکردن دندان، موم دندانسازی؛ ضدعفونی‌کننده‌ها؛ مواد نابودکننده حشرات موذی؛ قارچ کش، مواد دفع نباتات هرزه.

  • اگر می‌خواهید برای تولیدات مواد دارویی خود، برند ثبت کنید، باید طبقه پنجم را استفاده کنید. متوجه باشید که تولید مواد دارویی نیاز به اخذ مجوز دارد. شما می‌توانید این مجوز را از وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو تهیه کنید.
  • اگر در خط تولید تجهیزات پزشکی و مواد بهداشتی هستید که در امور پزشکی استفاده می‌شود، انتخاب طبقه پنجم از طبقه بندی علایم تجاری مناسب به نظر می‌رسد. هم‌چنین برای تولیدات مواد بهداشتی پزشکی نیز، نیاز به اخذ مجوز دارید.
  • اگر مواد رژیمی یا غذای کودکان مانند شیرخشک و سرلاک و امثالهم تولید می‌کنید، حوزه فعالیت شما مربوط به طبقه پنجم می‌شود. حتما در این خصوص برای اخذ مجوزهای لازم به سازمانغذا و دارو مراجعه کنید.
  • هنگامی که یکی از اعضای بدن، در حد شکستگی آسیب می‌بیند، باید گچ گرفته شود. درصورتی که حوزه فعالیت شما در زمینه تولیدات این گچ‌ها و یا لوازم زخم‌بندی مانند باند و گازاستریل و… است، می‌توانید طبقه پنجم از طبقه بندی علایم تجاری را انتخاب کنید.

  • مواد مخصوص پر کردن دندان و موم دندان‌سازی نیز در طبقه پنجم قرار می‌گیرند.
  • برای تولید انواع ضدعفونی‌کننده‌ها مانند بتادین، الکل پزشکی و … باید پنجمین طبقه از طبقه بندی علایم تجاری را انتخاب کنید.
  • سم‌ها، اسپری‌ها، گازها یا مایعاتی که از آن‌ها برای نابود کردن حشرات موذی استفاده می‌شود نیز در این طبقه قرار می‌گیرند.
  • هم‌چنین در طبقه پنجم می‌توانید تولید انواع قارچ‌کش‌ها را تحت برند مخصوص خود ثبت کنید. و هم‌چنین موادی تولید کنید که برای دفع آفات و علف‌ها و گیاهان هرزه استفاده می‌شوند. برای این منظور، حتما سازمان‌های مربوطه را بررسی کنید که اگر نیازمند اخذ مجوز است، آن را کسب کنید.

کارشناسان ثبت برند ثبت‌یار آماده کمک‌رسانی به شما در زمینه ثبت برند وطبقه بندی علامت تجاری هستند.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (4)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *