طبقه بندی علامت
ثبت علامت

ثبت برند مواد فلزی و آلیاژهای آن

برای ثبت برند یکی از اطلاعات ضروری، انتخاب طبقه از طبقه بندی علامت های تجاری است. آیا می‌دانید طبقه مناسب برای ثبت برند شما چه طبقه‌ای است؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا طبقات مورد نظر خود را شناسایی کنید. و هرچه سریع‌تر بتوانید برند مورد نظر خود را ثبت کنید و کسب و کار خود را آغاز کنید. برای آشنایی با طبقه ششم از طبقه بندی علامت‌های تجاری، این مطلب را بخوانید.

ثبت آنلاین و فوری شرکت

طبقه بندی علامت تجاری

برای این‌که ثبت علامت تجاری، آسان‌تر و منظم‌تر صورت بگیرد، طبقه بندی علامت های تجاری ایجاد شده‌است.  حدود ۴۵ طبقه وجود دارد که محصولات و خدمات مختلف را دسته‌بندی کرده‌است. شما به راحتی می‌توانید با انتخاب طبقۀ مورد نظر، حیطۀ فعالیت خود را مشخص کنید. و از این راه به راحتی مجوزهای مربوطه را بگیرید و فعالیت خود را آغاز کنید. برای آگاهی بیشتر می‌توانید به مطلب «طبقه بندی علائم تجاری چیست؟» مراجعه کنید.

طبقه ششم از طبقه بندی علامت تجاری

ششمین طبقه از طبقه بندی علامت تجاری، در بخش ضمائم آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری این طور آمده است:

فلزات عادی و آلیاژهای آن‌ها؛ مواد ساختمانی فلزی؛ ساختمان‌های فلزی قابل حمل؛ مواد فلزی خطوط راه‌آهن؛ کابل و سیم‌های غیربرقی از جنس فلزات عادی؛ آهن‌آلات، اقلام کوچک فلزی؛ لوله و مجراهای فلزی؛ گاوصندوق؛ اجناس ساخته شده از فلزات عادی که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند؛ سنگ‌های معدنی فلزات.

  • اگر حوزه فعالیت شما مواد ساختمانی فلزی است و می‌خواهید برند مخصوص خودتان را در این طبقه ثبت کنید، طبقه ششم را انتخاب کنید. مثلا برای ساخت تیرآهن‌های ساختمان.
  • برای تولید مواد فلزی خطوط راه‌آهن، مانند ریل‌ها، می‌توانید طبقه ششم از طبقه بندی علامت را انتخاب کنید.
  • اگر کابل و سیم‌های غیربرقی که از جنس فلزات هستند تولید می‌کنید، طبقه ششم برای ثبت برند شما مناسب است.
  • تولید آهن‌آلات و اقلام کوچک فلزی نیز در طبقه ششم طبقه بندی علامت ها قرار می‌گیرند.
  • اگر کارگاه یا شرکتی دارید که گاوصندوق تولید می‌کنید و می‌خواهید آن را تحت برندی ثبت کنید، طبقه ششم علائم تجاری برای شما مناسب به نظر می‌رسد.
  • اگر اجناسی تولید می‌کنید که از فلزات عادی ساخته شده‌اند و طبقه‌ی دیگری به آن‌ها اختصاص ندارد، می‌توانید طبقه ششم را انتخاب کنید. ولی برای مثال اگر ظروف آشپزخانه فلزی تولید می‌کنید باید طبقه ۲۱ را انتخاب کنید.

کارشناسان ثبت برند ثبت‌یار آماده کمک‌رسانی به شما در زمینه ثبت برند وطبقه بندی علامت تجاری هستند.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

4.6/5 (5)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

برای دوستان خود بفرستید ...
Share on Google+
Google+
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *