فهرست عناوین

اگر شرکتی به ثبت رسانده‌اید، حتما با سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران آشنا هستید. یکی از مراحل ثبت شرکت ، نشر آگهی تاسیس شرکت، در روزنامه رسمی است. در این مطلب با قسمت‌های مختلف سایت روزنامه رسمی آشنا می‌شویم.

 

در مراحل ثبت شرکت ، روزنامه رسمی چیست؟

صفحه اصلی روزنامه رسمی / مراحل ثبت شرکت

برخلاف برخی تصورات رایج، شاید دانستن ابن نکته برای شما جالب باشد که روزنامه رسمی نام یک روزنامه خاص با کارکرد خاص است و به هر روزنامه‌ای که قانونی چاپ و پخش شده، روزنامه رسمی گفته نمی‌شود.

روزنامه رسمی که بر اساس یک ماده واحده قانونی تشکیل شده است، خود یک شرکت سهامی خاص است و ارگانی ست زیر مجموعه قوه قضاییه و وابسته به آن. کار عمده روزنامه رسمی عبارت است از انتشار قوانین و مقررات رسمی کشور، برخی آگهی‌های مربوط به شرکت‌ها و همچنین ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علامت‌های تجاری.

چطور از سایت روزنامه رسمی استفاده کنیم؟

این سایت قسمت‌های مختلفی دارد که در این مطلب با قسمت‌های مختلف آن آشنا می‌شویم:

داشبورد سایت روزنامه رسمی/ مراحل ثبت شرکت

 

  1. سایت دستور

این سایت که از توابع سایت روزنامه رسمی محسوب می‌شود، قوانین و مقررات جامعی را گردآوری کرده است. در هر مرحله از مراحل ثبت شرکت خود که هستید، با مراجعه به این سایت می‌توانید مقررات مربوط به آن مرحله را بخوانید.

سایت دستور روزنامه رسمی/ مراحل ثبت شرکت

  1. قوانین و مقررات

در این بخش آئین‌نامه‌های مربوط به مراحل ثبت شرکت و دستورالعمل‌ها و تصویب‌نامه‌ها قابل دسترسی هستند.

 

 

  1. اشتراک نسخه کاغذی

اگر مایل هستید نسخه کاغذی روزنامه رسمی برای شما ارسال شود، می‌توانید در این قسمت ثبت‌نام کنید تا از مشترکین دریافت نسخه کاغذی روزنامه رسمی محسوب شوید.

  1. سرویس‌های روزنامه رسمی

در این بخش می‌توانید از خدمات پیامکی و ایمیلی روزنامه رسمی بهره‌مند شوید.

خدمات روزنامه رسمی / مراحل ثبت شرکت

  1. جست‌وجو در آگهی‌ها

این بخش یکی از پرکاربردترین بخش‌های سایت روزنامه رسمی است. در این قسمت می‌توانید با وارد کردن یکی از اطلاعات لازم، تمامی آگهی‌های مربوط به شرکت موردنظر را ملاحظه کنید.

مثلا با وارد کردن نام یا شناسه ملی شرکت، می‌توانید به آگهی‌های آن دسترسی داشته باشید.

جستجو در روزنامه رسمی / مراحل ثبت شرکت

  1. پرداخت هزینه آگهی

یکی از مراحل ثبت شرکت آگهی کردن در روزنامه رسمی است. به همین منظور می‌توانید هزینه آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی را در این قسمت پرداخت کنید.

  1. عضویت در سایت

برای انجام راحت تر این فعالیت‌ها و دسترسی به قسمت سرویس‌ها و اشتراک نسخه کاغذی و هم‌چنین پرداخت هزینه، خوب است در سایت روزنامه رسمی ثبت‌نام کنید.

  1. انتشارات روزنامه رسمی کشور

در این قسمت از سایت روزنامه رسمی، می‌توانید مجموعه‌های مختلفی از قوانین و مقررات را که به صورت کتب در این انتشارات چاپ شده‌اند تهیه کنید. هم‌چنین امکان خرید آنلاین نیز در این قسمت از سایت وجود دارد.

انتشارات روزنامه رسمی / مراحل ثبت شرکت

 

در خصوص ثبت شرکت،ثبت تغییرات و مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ثبت‌­یار تماس بگیرید.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱