مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


صورت جلسه شرکت نسبی

صورت جلسه شرکت نسبی

پس از ثبت شرکت نسبی برای انجام امور تجاری خود و انجام امور ثبتی در اداره ثبت شرکت‌ها، شرکت شما دارای شخصیت حقوقی می‌گردد. برای انجام هرگونه تغییر در شرکت نسبی یا برای هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص امور این شرکت نیاز به تنظیم صورت‌جلسه پیدا می‌کنید. با ما همراه باشد تا در این مطلب شمارا با فرایند تنظیم صورت جلسه شرکت نسبی آشنا کنیم.

شرکت نسبی

یکی دیگر از انواع شرکت‌هایی که ضمانت شرکا در آن باید رعایت شود شرکت نسبی است. طبق قانون تجارت شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجارتی اسم مخصوصی بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته‌شده است.

صورت‌جلسه درواقع نوشته‌ای است که رویدادهای جلسه در آن به‌طور کامل توضیح داده می‌شود و تصمیمات گرفته‌شده در آن درج می‌گردد. پس از تنظیم صورت‌جلسه باید تمامی اعضا آن را امضا نمایند و برای آگاهی عموم در اداره ثبت شرکت‌ها برای ایجاد تغییرات لازم درج گردد.

صورت‌جلسه بر اساس ارکان تصمیم‌گیرنده و بر اساس موضوع به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. در چارت زیر انواع صورت‌جلسه‌هایی که در شرکت نسبی باید تنظیم شود بیان می‌شود.

صورت جلسه شرکت نسبی

انواع صورت جلسه شرکت نسبی

صورت جلسه شرکت نسبی بر اساس ارکان تصمیم‌گیری شرکت، به سه دسته‌ی مجمع عمومی عادی، فوق‌العاده و هیئت‌مدیره تقسیم می‌گردد که هرکدام از آن‌ها دارای زیرمجموعه موضوعی است. ما در این قسمت به توضیح مختصری از صورت‌جلسات موضوعی پرداخته و سپس نکات تنظیم هر یک از این صورت‌جلسه‌ها را بیان می‌کنیم.

  • صورت‌جلسه مجمع عمومی عادی

مجمع عمومی عادی سالی یک‌بار مطابق اساسنامه شرکت به دعوت هیئت‌مدیره تشکیل می‌شود. در این مجمع در خصوص ترازنامه مالی شرکت تصمیم‌گیری می‌شود. علاوه بر بررسی ترازنامه شرکت، مجمع عمومی عادی، موظف به انتخاب اعضای هیئت‌مدیره در جلسه‌ی خود می‌باشد. ثبت ترازنامه مالی شرکت و اعلام اعضای هیئت‌مدیره به اداره ثبت شرکت‌ها مستلزم تنظیم صورت‌جلسه می‌باشد؛ بنابراین پس از اتمام جلسه و تصویب امور فوق، صورت جلسه شرکت نسبی تنظیم می‌گردد و به امضای شرکا می‌رسد.

  • صورت‌جلسه هیئت‌مدیره

صورت جلسه هیئت مدیره، یک نوع صورت جلسه شرکت نسبی محسوب می‌شود. شرایط هیئت‌مدیره در شرکت نسبی در قانون تجارت معین نشده است؛ اما هیئت‌مدیره کی از ارکان تصمیم‌گیری دز شرکت نسبی است. مدیر شرکت نسبی می‌تواند شخص حقیقی و حقوقی باشد. اختیار اعضای هیئت‌مدیره بر اساس اساسنامه یا شرکت‌نامه تعیین می‌شود. محدودیت‌هایی که در اساسنامه تعیین می‌گردد فقط در بین شرکا دارای اعتبار است و هیئت‌مدیره بر این مبنا نمی‌تواند از مسئولیت خود را معاف کند. دو تصمیمی که بر عهده هیئت‌مدیره گذاشته‌شده است در مورد دارندگان امضای مجاز و عملی کردن تغییر محل در شرکت نسبی است. یکی از وظایف مهم هیئت‌مدیره شرکت نسبی انتخاب دارندگان امضای مجاز برای معامله با افراد ثالث و امضای اسناد تعهدآور می‌باشد. پس از انتخاب هیئت‌مدیره توسط مجمع عمومی عادی، هیئت‌مدیره باید نسبت به انتخاب اعضا دارای امضا مجاز اقدام کند. تمام این تصمیمات در قالب صورت‌جلسه هیئت‌مدیره تنظیم می‌شود.

  • صورت جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده

تغییرات اساسی در شرکت‌ها ازجمله شرکت نسبی، بر عهده مجمع عمومی فوق‌العاده می‌باشد. مجمع عمومی فوق‌العاده موظف به بررسی تغییرات شرکت ازجمله تغییرات اساسنامه است. بعد از طرح تغییر اساسنامه در مجمع عمومی فوق‌العاده، نسبت به آن رأی‌گیری می‌شود. بعد از رأی‌گیری و در صورت تصویب تغییرات، اقدام به تنظیم صورت‌جلسه می‌شود. صورت‌جلسه‌ی تنظیمی به امضا اعضای هیئت‌مدیره می‌رسد. بعد تنظیم صورت‌جلسه و امضا برای ثبت تغییرات، به اداره ثبت شرکت ارسال می‌شود.

کارشناسان ما در مجموعه ثبت یار آماده ارائه مشاوره به شما در تنظیم صورت‌جلسه شرکت نسبی هستند. با ما تماس بگیرید.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.88/5 (8)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *