مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


ثبت آنلاین و سریع شرکت!

ثبت آنلاین و سریع شرکت!

با گسترش اینترنت و فضای آنلاین امروزه در تمام ادارات و سازمان‌ها، شیوه سنتی کنار گذاشته‌شده است. تمام امور اداری ازجمله ثبت شرکت‌ها از طریق اینترنت و به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد. ثبت شرکت آنلاین این امکان را فراهم می‌آورد که از بوروکراسی اداری رهایی پیدا کنیم و در مصرف وقت صرفه‌جویی صورت بگیرد. بدین ترتیب ثبت شرکت آنلاین و بر پایه اینترنت منجر به سهولت کارها شده است.

ثبت شرکت چیست؟

درگذشته عملیات ثبت شرکت به‌صورت سنتی و با مراجعه به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها صورت می‌گرفت. در این روش سنتی وقت و هزینه زیادی باید صرف می‌شد. به‌منظور سهولت کار، اداره ثبت شرکت‌ها اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای برای ثبت شرکت‌ها کرده است. قبل از مراجعه به سایت برای انجام فرآیند ثبت، باید مستندات و اطلاعاتی که لازم است به‌عنوان اطلاعات در سیستم وارد شود را فراهم کنید.

قبل از اقدام به ثبت شرکت باید نام شرکت انتخاب شود. نشانی شرکت،سرمایه برای ثبت شرکت، معرفی شرکا، مشخص نمودن سهام شرکا و معرفی شعبه‌های شرکت ازجمله دیگر کارهایی است که قبل از رجوع به سایت می‌بایست راجع به آن‌ها تصمیم‌گیری نهایی شده باشد.

در سایت،اساسنامه در شرکت‌ها را نیز باید ارائه دهید. شرکت‌نامه‌ها و اساسنامه‌ها، برگه‌های پیش فرضی دارند که فقط باید آن‌ها را پرکنید و درنهایت اگر خواستید می‌توانید قوانین مخصوص شرکت خودتان را نیز به آن اضافه کنید؛ بنابراین قبل از مراجعه به سایت باید نسبت به تنظیم اساسنامه اقدام نمایید.

مراحل ثبت شرکت آنلاین

برای ثبت شرکت آنلاین پس از ورود به سامانه ثبت شرکت ها به قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت مراجعه کنید. فرمی پیش روی شما ظاهر می‌شود که باید مرحله‌به‌مرحله آن را تکمیل کنید.

مراحل ثبت شرکت آنلاین عبارت است از:

  1. اطلاعات متقاضی

اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این برگه‌ها باید بنویسید. اولین کاری که باید انجام داد این است که تعداد اعضای شرکت و سهامداران آن با توجه به نوع فعالیت شرکت مشخص شود. تکمیل فرم نام و نوع شخص حقوقی، اطلاعات دیگری است که باید در اطلاعات متقاضی وارد شود. بعد از انتخاب نام شرکت اطلاعات دیگری که باید داده شود مربوط به موضوع فعالیت شرکت است.برای آشنایی با نحوه انتخاب نام شرکت به مطلب مربوطه مراجعه کنید. اینکه زمینه فعالیت شرکت علمی است، آموزشی یا پژوهشی و یا تجاری.

  1. مشخصات شرکت یا مؤسسه

در مرحله‌ی بعدی مشخصات شرکت را باید اضافه کرد. کد پستی و شماره تلفن، شماره دورنگار، پست الکترونیک، نشانی تارنما باید وارد شود. نشانی مرکز اصلی باید تایپ شود تا مرسولات پستی را بتوان به آن آدرس ارسال نمود.

  1.  مشخصات سهام و سهامداران

نوع سرمایه شخص حقوقی باید در این مرحله تعیین شود. ارزش ریالی هر سهم نیز باید مشخص شود که هر سهم باید چقدر باشد. پس باید در مرحله بعد مشخصات اعضای اصلی شرکت را وارد نمود و سهام هرکدام از اعضا و سهامداران را در قسمت مشخص نمود

  1. تعیین شعب

فرم دیگری وجود دارد مبنی بر اینکه اگر قرار است شرکت شعبه‌هایی داشته باشد باید این قسمت نیز پر گردد، در این فرم مشخصات آن شعبه‌ها وارد می‌شود.

  1. تعیین سال مالی

سال مالی شرکت در این مرحله وارد می‌شود.

  1. واردکردن فرم صورت‌جلسه

در این مرحله، فرم مربوط به‌صورت جلسه را در سایت باید پر نمود.

  1. بارگذاری مدارک

اطلاعاتی که در سامانه تکمیل می‌کنید باید تائید گردد. بعدازآن تصویر برابر با اصل از اساسنامه را در سایت اداره ثبت شرکت‌ها بارگذاری کنید.

فرایند ثبت شرکت آنلاین

پس از ثبت اطلاعات، رایانه تائید پذیرش را به متقاضی نشان می‌دهد که متقاضی باید پس از بازبینی نهایی بر روی آن کلیک نماید. سپس باید منتظر بمانید تا کارشناس مربوطه اطلاعات شمارا مورد ارزیابی قرار دهد. در صورت عدم نقص در اطلاعات واردشده اداره ثبت شرکت‌ها از شما می‌خواهد که مدارک را برایشان ارسال کنید. شایان‌ذکر است برای پیگیری کلیه مراحل ثبت شرکت دیگر به‌مانند گذشته نیازی به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت‌ها نمی‌باشد و تنها از طریق کد پیگیری که در هنگام ثبت شرکت به شما داده می‌شود می‌توانید کلیه‌ی مراحل ثبت شرکت خود را پیگیری و رصد کنید. لذا می‌بایست کد رهگیری را تا آخرین مرحله ثبت شرکت نزد خود نگاه‌دارید.

مشاورین ما در مجموعه ثبت یار آماده ارائه مشاوره درزمینهٔ ثبت شرکت‌ها می‌باشند. هم‌چنین شما می‌توانید برای صرفه‌جویی در زمان خود ثبت شرکت خود را به مشاورین ما بسپارید ما در کنار شما هستیم. با ما تماس بگیرید.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (5)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *