مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


ثبت اینترنتی شرکت چیست؟

ثبت اینترنتی شرکت چیست؟

درگذشته کلیه عملیات ثبت صرفاً به‌طور سنتی از طریق حضوری و به شکل دفتری رایج و متعارف بود اما امروزه به‌منظور پیشگیری از اتلاف هزینه و زمان متقاضیان؛ با راه‌اندازی سامانه ثبت شرکت‌ها، قسمت عمده‌ای از مراجعات ارباب‌رجوع به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه انجام می‌گیرد و ثبت اینترنتی شرکت رونق فراوانی یافته است. امروزه به‌راحتی و بر بستر اینترنت می‌توان به ثبت اینترنتی شرکت پرداخت و در این حین از مشاوره برای ثبت اینترنتی شرکت نیز می‌توانید استفاده نمایید. برای این که ببینید ثبت شرکت چیست به مطلب مربوطه مراجعه کنید. مشاوران ما در مجموعه ثبت یار آماده ارائه خدمات و مشاوره درزمینهٔ ثبت شرکت به شما هستند.

ثبت اینترنتی شرکت

با گسترش اینترنت، ثبت شرکت اینترنتی دیگر امر مشکل و زمان بری نیست. این روزها ثبت کردن یک شرکت مانند گذشته سخت نیست و با توجه به الکترونیکی شدن روند کارها و ایجاد مؤسسات ثبتی، ثبت شرکت با کمترین هزینه هم ازنظر مالی و هم ازنظر زمانی امکان‌پذیر می‌باشد. در مجموعه ثبت یار شما می‌توانید بر پایه اینترنت و بدون حضور در شرکت با کمترین هزینه و با صرف کم‌ترین وقت اقدام به ثبت اینترنتی شرکت خودنمایید. در صورت تمایل می‌توانید با گرفتن وقت حضوری برای مشاوره به شرکت ما بیایید و از مشاوره حضوری استفاده نمایید. ما در این مطلب شیوه‌ی ثبت اینترنتی شرکت را برای شما توضیح می‌دهیم.

اولین قدم برای ثبت شرکت پیدا کردن شریک مناسب است؛ زیرا حداقل تعداد شرکا برای ثبت شرکت‌ با مسئولیت محدود ۲ نفر و شرکت‌ سهامی خاص و عام ۳ نفر است. ازآنجایی‌که مسئولیت و حق رأی سهامداران با توجه به سرمایه‌ی اولیه‌شان تعیین می‌شود پس بهتر است فردی را انتخاب کنید که به او اعتماد کامل دارید و هدفتان از راه‌اندازی کسب‌و‌کار یکسان باشد. بعد از تصمیم‌گیری برای شراکت باید نوع شرکت را مشخص نمایید. بعد از مشخص شدن نوع شرکت باید شرایط لازم برای ثبت شرکت اینترنتی را فراهم کنید. در ادامه حداقل شرایط لازم برای هر شرکت را بیان می‌کنیم:

۱)شرکت سهامی

در تعریف شرکت سهامی باید گفت که شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم‌شده و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. در شرکت سهامی تعداد شرکا نباید از سه نفر کمتر باشد. شرکت سهامی به دو نوع تقسیم می‌شود. شرکت‌هایی که مؤسسین آن‌ها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تأمین می‌کنند. این‌گونه شرکت‌ها شرکت سهامی عام نامیده می‌شوند. شرکت‌هایی که تمام سرمایه آن‌ها در موقع تأسیس منحصراً توسط مؤسسین تأمین گردیده است. این‌گونه شرکت‌ها شرکت سهامی خاص نامیده می‌شود.

شرکت از زمانی تشکیل می‌شود که ۲ یا چند نفر قصد تشکیل آن را داشته باشند. بنابراین قصد و نیت ایشان ملاک ثبت اینترنتی شرکت است. تمامی افراد حقیقی و اشخاص می‌توانند توانایی‌های خود مانند سرمایه و دارایی، تخصص و ارتباطات را در کنار یکدیگر قرار داده و جهت دستیابی به سود و منفعت به‌کارگیرند.

۲)شرکت با مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود چیست؟ شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل‌شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم‌شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است در اسم شرکت باید عبارت شرکت تضامنی (با مسئولیت محدود) قید شود.

۳)شرکت تضامنی

شرکت تضامنی چیست؟ شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. در ثبت شرکت اگر دارایی شرکت برای تأدیه تمام قروض کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.

۴) شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط غیر سهامی شرکتی است که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می‌شود. شریک با مسئولیت محدود کسی است که مسئولیت او فقط تا میزان سرمایه‌ای است که در شرکت گذارده و یا بایستی بگذارد. در اسم شرکت باید عبارت (شرکت مختلط) و لااقل اسم یکی از شرکا ضامن قید شود.

۵) شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی شرکتی است که در تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌شود. شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آن‌ها به‌صورت سهام یا قطعات سهام متساوی درآمده و مسئولیت آن‌ها تا میزان همان سرمایه‌ای است که در شرکت دارند.

۶) شرکت نسبی

شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته است. ثبت شرکت نسبی به صورت ثبت اینترنتی شرکت نیز انجام می‌گیرد.

۷)شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرکت تعاونی چیست؟ شرکت تعاونی تولید شرکتی است که بین عده‌ای از ارباب حرف تشکیل می‌شود و شرکا، مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیا یا اجناس به کار می‌برند.

قبل از مراجعه به سایت برای ثبت اینترنتی شرکت باید در خصوص نشانی شرکت، سرمایه‌ی شرکت، معرفی شرکا، مشخص نمودن سهام شرکا و معرفی شعبه‌های شرکت تصمیم‌گیری نهایی شده باشد.

پس از طی مراحل اینترنتی منتظر تائید کارشناسان اداره ثبت شرکت باید بمانید و در صورت تائید نسبت به چاپ آگهی تأسیس اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که در تمام مراحل ثبت شرکت، مشاوران ما در مجموعه ثبت یار با دقت و حوصله آماده ارائه مشاوره به شما می‌باشند. ما در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه آماده انجام ثبت شرکت شما هستیم.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.75/5 (4)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *