مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


ماجراهای جالب شرکت میهن! میهن چگونه میهن شد؟

ماجراهای جالب شرکت میهن! میهن چگونه میهن شد؟

برخی از برندهای محبوب در کشور، فراز و نشیب بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند تا به این محبوبیت و مرغوبیت برسند. در این مطلب و سایر مطالب مشابه قصد داریم داستان برخی از این برندها و شرکت‌ها را بررسی کنیم. در این مطلب داستان و برخی نکات حقوقی مربوط به شرکت میهن را که در قالب سهامی خاص به ثبت رسیده، با هم می‌خوانیم. ثبت شرکت سهامی خاص پیش از این در مجله ثبت یار شرح داده شده است.

شرکت میهن

شرکت لبنیات میهن در سال ۱۳۵۴ در قالب «شرکت سهامی خاص» تاسیس شد. دفتر مرکزی آن در اسلام‌شهر است و بنیان‌گذار آن ایوب پایداری است که برادرش نیز با او همکار شد. این شرکت انواع و اقسام لبنیات را تولید می‌کند. از جمله:  شیر، ماست، کره، پنیر، خامه، دوغ، بستنی، آبمیوه.

جالب است بدانید که او از نوجوانی کار فروش بستنی را به وسیله چرخ دستی آغاز کرد. اما اکنون شرکت میهن به یکی از ۱۰۰ برند برتر کشور، و بزرگ‌ترین تولیدکننده لبنیات و بستنی در کشور تبدیل شده است.

شرکت میهن
شرکت میهن

جدایی دوبرادر

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات میهن، جدایی برادر ایوب پایداری از این شرکت بود. آن دو از نوجوانی همراه یک‌دیگر به فروش بستنی می‌پرداختند و در واقع می‌شود گفت که بزرگ‌ترین حامیان یکدیگر بودند.

اما پس از مدتی، فرامرز پایداری از شرکت میهن جدا شد. او هم‌اکنون شرکت دومینو را راه‌اندازی کرده است. تشابه لوگوی این دو شرکت نیز جالب توجه است.

ایوب پایداری در مصاحبه‌ای گفته است:« اگر میهن ۳ سال پیش دچار انشعاب نمی شد و خانواده پایداری ها به دو شرکت میهن و دومینو تقسیم نمی شدند، قطعا امروز میهن به سهم ۹۰ درصدی بازار بستنی دست می یافت

شرکت میهن و ثبت برند

برند شرکت میهن در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.

هم‌چنین جالب است بدانید که شرکت میهن برخی از محصولات خود را نیز به عنوان برند ثبت کرده است. از جمله بستنی پریما دبل میکس بری، پنیر سفید میهن، شیر موکا و… . لیست این برندهای ثبت شده را می‌توانید در سایت مرکز مالکیت معنوی جست‌وجو کنید.

شرکت میهن
شرکت میهن

شرکت میهن و ثبت طرح صنعتی

شرکت میهن علاوه بر این که در اداره ثبت شرکت‌ها به عنوان یک شرکت سهامی خاص ثبت شده است، برند خود را نیز ثبت کرده است. در مطالب قبلی درباره مزایا ثبت شرکت و مزایا ثبت برند بحث کرده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آن مطالب رجوع کنید. هم‌چنین در بند قبلی گفتیم شرکت میهن سایر برندهای خود را نیز ثبت کرده است.

اما نکته جالب دیگر این‌جاست که طرح مخصوص بر روی ماشین های حمل و نقل مواد غذایی لبنی و بستنی میهن نیز به عنوان طرح صنعتی ثبت شده است. در مطلبی جداگانه به طرح صنعتی و ثبت طرح صنعتی پرداخته‌ایم.

درباره برند میهن

نکته جالب دیگری که درباره شرکت میهن می‌توان به آن اشاره کرد این‌جاست. نشریه فوربز، یکی از معتبرترین نشریات اقتصادی دنیا، در سال ۲۰۱۷، پانزده برند برتر بستنی دنیا را معرفی کرد. بستنی‌های میهن در این فهرست رتبه دهم را کسب کرده‌اند. درواقع مطابق این رتبه‌بندی شرکت میهن جزء ۱۰ برند برتر دنیا در تولید بستنی قرار دارد.

شرکت میهن
شرکت میهن

متنی که در این نشریه در خصوص میهن نوشته شده‌است از قرار زیر است:

میهن، از یک چرخِ بستنی فروشی ساده شروع شد

ایوب پایداری سفرِ بستنی‌سازی را در سال ۱۹۷۴ در ایران آغاز کرد. پس از این سفرِ بیش از ۴۰ ساله، اکنون میهن به عنوان یک گروه غذایی بسیار بزرگ با ۱۰هزار نیرو شناخته می‌شود. ‌کارخانجات میهن بیش از ۳۵۰هزار مترمربع سالن تولید دارند.

میهن بیشترین سهم بازار فروش بستنی در خاورمیانه را دارد و دارای محصولات و طعم‌های بسیاری‌ است. این شرکت همچنین محصولات مختلف و متنوعی مثل شیر ساده، شیر طعم دار، پنیر، خامه، کره و دیگر محصولات لبنی را تولید می‌کند.

بستنی میهن به‌واسطه محصولات و طعم‌هایش، به عنوان یکی از برترین شرکت‌های بستنی‌سازی جهان شناخته می‌شود.

متخصصان ثبت یار فعالیت‌های مربوط به ثبت برند، ثبت شرکت و ثبت مالکیت معنوی شما را انجام می‌دهند.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

 


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.83/5 (6)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *