خرید شرکت
ثبت شرکت

چگونه بدون دردسر یک شرکت بخریم؟

آیا برای کسب و کار خود و توسعه فعالیت‌هایتان نیاز به یک شرکت دارید؟ اگر کارتان فوری است و نمی‌خواهید ۳۰ یا ۴۰ روز منتظر بمانید، اگر می‌خواهید شرکت شما شرایط ویژ‌ای داشته باشد مثلا این‌که به دنبال مجوز نروید، می‌توانید شرکت بخرید! برای آشنایی با جزئیات خرید شرکت ادامه مطلب را بخوانید.

ثبت آنلاین و فوری شرکت

خرید شرکت

ممکن است برای کسب‌وکار خود نیاز فوری به شرکت داشته باشید. یکی از راه‌های مدیرشدن در یک شرکت، خرید شرکت است. برخی شرکت‌ها نمی‌خواهند فعالیت خود را ادامه دهند و به جای انحلال آن اقدام به فروش شرکت می‌کنند. ما این شرکت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا با خرید شرکت از مزایای آن بهره‌مند شوید.

با خرید شرکت اعضای هیئت مدیره شما و کارکنان شرکت جایگزین اعضای شرکت قبلی می‌شوند. حتی می‌توانید نام شرکت و موضوع آن را تغییر دهید. برای انجام این تغییرات می‌توانید تنظیم صورت جلسه تغییرات خود را به ما بسپارید تا به سادگی خرید شرکت شما بدون دردسر انجام شود.

مزایای خرید شرکت

فوریت

گاهی اوقات ممکن است انجام فعالیت شما فوریت داشته باشد و بخواهید فورا صاحب یک شرکت شوید. در حالت عادی ثبت شرکت از ابتدا تا انتها حداقل ۳۰ تا۴۰ روز زمان می‌برد، اگر می‌خواهید هرچه زودتر صاحب شرکت شوید، شرکت بخرید.

شرایط ویژه

گاهی ممکن است برای انجام فعالیت خود یا بستن قرارداد، لازم باشد شرکت شما شرایط ویژه‌ای داشته باشد. مثلا طرف قرارداد بگوید با شرکت‌هایی قرارداد می‌بندیم که حداقل ۵ سال سابقه فعالیت داشته باشند و با شرکت‌های نوپا قرارداد نمی‌بندیم. اگر شما بخواهید از صفر به دنبال ثبت شرکت بروید، ممکن است مزایای انعقاد این گونه قراردادها را از دست بدهید.

اخذ مجوز

گاهی فعالیت شما نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح دارد. اگر نمی‌خواهید از نو دوندگی‌های اخذ مجوز و دردسرهای آن را تجربه کنید و در زمان خود نیز صرفه‌جویی کنید، می‌توانید نسبت به خرید شرکت اقدام کنید.

صرفه‌جویی زمانی

در خرید شرکت می‌توانید بسیاری از پیچیدگی‌های ثبتی و حقوقی فاصله بگیرید و به راحتی صاحب شرکت شده و فعالیت خود را درقالب آن ادامه دهید.

فروش شرکت

گاهی ممکن است دیگر نیازی به شرکت خود نداشته باشید. یا اینکه نخواهید به فعالیت خود در آن ادامه بدهید. در این صورت چه کار باید کرد؟ شاید این راه به نظر برخی برسد که شرکت را به حال خود رها کنیم تا وقتی که دوباره به آن نیاز پیدا کنیم و فعالیت را دوباره آغاز کنیم. اما این راه حل راه خوبی به نظر نمی‌رسد.

زیرا هرچند شرکت هیچ فعالیتی ندارد، اما باید هزینه‌های جاری پرداخت شود و مسئولیت مدیران و کارمندان شرکت هم‌چنان پابرجاست. هم‌چنین نگهداری شرکت بدون فعالیت، مسئولیت‌های مالیاتی نیز به دنبال دارد.

برای خرید شرکت یا فروش شرکت خود می‌توانید به کارشناسان ثبت یار مراجعه کنید.

۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱

4.83/5 (6)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

برای دوستان خود بفرستید ...
Share on Google+
Google+
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

2 پاسخ به “چگونه بدون دردسر یک شرکت بخریم؟

  1. سلام دوست عزیز،
   غالبا شرکت‌های خصوصی قابل خرید و فروش هستند و ضمن فرایند خرید شرکت، مدیریت و اعضای هیئت مدیره به افراد جدیدی منتقل می‌شود.
   اگر منظور شما خرید شرکت دولتی است، باید گفت از آن‌جا که این شرکت‌ها متعلق به دولت هستند، خرید و فروش آنها صرفا با داشتن مجوز قانونی امکان‌پذیر است.
   اگر پاسخ خود را دریافت نکردید، لطفا منظور خود را «شرکت سیاسی» واضح‌تر بیان کنید تا بتوانیم بیشتر به شما کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *