مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


صفر تا صد تمدید نماد اعتماد الکترونیکی

صفر تا صد تمدید نماد اعتماد الکترونیکی

امروزه افراد با مراجعه به سایت‌های فروش اینترنتی در وهله‌ی اول به نماد اعتماد الکترونیکی توجه می‌کنند؛ به‌عبارت‌دیگر داشتن یا نداشتن نماد اعتماد الکترونیکی به‌منزله‌ی مجوز کسب‌وکار می‌باشد. ای نماد در واقع به مشتریان سایت اطمینان می‌دهد که هویت و صلاحیت افراد تحت فعالیت، قانونی است. ای نماد از طرف دیگر این اطمینان را می‌دهد در صورت بروز مشکل می‌توان از نهادهای مربوط پیگیری شود. بعد از اخذ ای نماد، باید به مدت آن توجه ویژه شود. چراکه قبل از انقضای آن، باید نسبت به تمدید نماد الکترونیکی اقدام شود.

ما در این مطلب مهم‌ترین نکات در خصوص تمدید نماد الکترونیکی را بیان می‌کنیم.

نماد اعتماد الکترونیکی

در جهان امروز با رشد فضای مجازی، فروشگاه‌های اینترنتی بسیار گسترده شده است. لازمه حیات فروشگاه‌های اینترنتی، ایجاد اعتماد بین مشتریان آن‌ها می‌باشد. بهترین روش برای جلب اعتماد مشتریان در فروشگاه اینترنتی، ای نماد است. ای نماد درواقع نوعی مجوز برای فروشگاه‌های اینترنتی است. این مجوز توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت و معدن مسئول اعطا می‌شود. در واقع ای نماد، تضمین‌کننده قانونی بودن فعالیت‌های فروشگاه اینترنتی است. درصورتی‌که مالک فروشگاه اینترنتی از قوانین موجود تخطی نماید، می‌توانید از آن به سازمان شکایت نمایید.

هر فروشگاه یا شرکتی که محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رساند و برای پرداخت وجه به یک درگاه بانکی متصل می‌گردد، حتماً باید ای نماد داشته باشد.

تنها منبع رسمی برای دریافت جواز ای نماد، سایت enamad.ir است. تمامی مراحل به صورت اینترنتی انجام می‌شود و لازم نیست که به صورت حضوری به سازمان مراجعه نمایید.

لوگو ای نماد به دو صورت تک ستاره و دو ستاره وجود دارد. حالت تک ستاره که بیشتر شرکت‌ها و فروشگاه‌ها دریافت می‌کنند، بعد از بررسی مدارک ارسالی به آن‌ها داده می‌شود. در حالت دو ستاره، اگر گواهی‌نامه SSL در کلیه صفحات نصب شده باشد، می‌توان آن را دریافت کرد.

توصیه ثبت‌یاری:
به خاطر داشته باشید که نماد اعتماد الکترونیکی فقط به سایت‌هایی تعلق می‌گیرد که قابلیت خرید و فروش داشته باشند. به عبارت دیگر، اگر سایت شما فروشگاهی نباشد، نمی‌توانید برای دریافت اینماد اقدام نمایید.

تمدید نماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی پس از تأیید، برای مدت دو سال دارای اعتبار می‌باشد. پیش از اتمام مهلت دو ‌سال، می‌بایست اطلاعات فرم ثبت‌نام خود را به روز نمایید و به تمدید نماد الکترونیکی عمل نمایید.

کلیه صاحب‌امتیازان کسب‌وکارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی الزامات و شرایطی را برای تمدید نماد الکترونیکی باید رعایت کنند. این الزامات در واقع در راستای تسهیل فرآیند تمدید برای کسب‌وکارهای اینترنتی و با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است.

در هنگام تمدید نماد الکترونیکی به موارد زیر توجه نمایید:

۱-زمان درخواست نماد الکترونیکی:

کسب‌وکار دارای نماد اعتماد الکترونیکی که شکایت باز و یا تکرر اخطار نظارتی نداشته باشد، نیازی به درخواست تمدید ندارد؛ به‌عبارت‌دیگر درخواست تمدید به صورت خودکار انجام می‌شود. در این حالت، ایمیل اطلاع‌رسانی شروع فرآیند تمدید به صاحب کسب‌وکار ارسال می‌شود. پس از دریافت ایمیل، لازم است به پنل خود مراجعه نموده و مراحل را تا انجام تمدید پیگیری نماید.

۲-توجه به اصلاحات:

چنانچه متقاضی پس از دریافت نماد تغییری در پرونده کسب‌وکار داشته باشد، باید ابتدا اصلاح نماید. اصلاح با مراجعه به بخش مدیریت کسب‌وکار صورت می‌گیرد و تغییر در آن ایجاد می‌شود.

۳-اقدام سریع در‌ راستای رفع نقص:

صاحب کسب‌وکار اینترنتی باید در اسرع وقت برای تمدید نماد الکترونیکی اقدام نماید. در صورت عدم پیگیری سریع و مؤثر در راستای رفع نقص اعلام شده از سوی کارشناس، پس از سررسید اعتبار لوگو، نماد با مهر «منقضی شد» نمایش داده می‌شود. درصورتی‌که این وضعیت تا دو هفته ادامه پیدا کند پس از آن تعلیق خواهد شد.

با توجه به نکات بالا برای جلوگیری از مشکلات پیش رو، بهتر است قبل از اتمام مدت ای نماد برای تمدید آن اقدام نمایید. مشاورین ثبت یار آماده ارائه کمک به شما برای هر گونه ابهام و سؤال در این خصوص هستند.

۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

3/5 (7)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران