لغو نماد الکترونیکی
مجوز

درخواست لغو نماد اعتماد الکترونیکی

شما به‌عنوان فروشگاه اینترنتی، زمانی می‌توانید کاربران را تشویق به خرید کنید که اعتماد آن‌ها را داشته باشید. روش‌های زیادی برای جلب اعتماد وجود دارد. ازجمله روش‌های اعتمادسازی، نوع سایت، ساختار، روش‌های تبلیغاتی آن، محصولات، معروف بودن آن‌هاست؛ اما این‌ها برای جلب اعتماد کافی نیست. در واقع مشتریان به دنبال یک جواز در سایت شما هستند که وجود و خدمات شما را تضمین می‌کند. برای همین امروزه در ایران از ای نماد (نماد اعتماد الکترونیکی) برای تأیید فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌گردد. در بعضی‌اوقات، فروشگاه اینترنتی تمایلی به استفاده از نماد الکترونیکی ندارد یا می‌خواهد نوع نماد را از شخص حقیقی به حقوقی یا برعکس تغییر دهد. در مواقع ذکر شده باید درخواست لغو نماد الکترونیکی دهد.

ثبت آنلاین و فوری شرکت

ما در این مطلب در خصوص لغو نماد الکترونیکی توضیحاتی ارائه می‌نماییم.

نماد اعتماد الکترونیکی

ای نماد عامل مهمی در توسعه تجارت الکترونیکی است. اگر شما در سایت خودتان بخواهید جنسی را به فروش برسانید و پرداخت آنلاین داشته باشید نیاز به یک نماد اعتماد دارید. نماد اعتماد الکترونیکی به خریداران پرداختی امن و سالم را می‌دهد. ای نماد منحصراً توسط سازمان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می‌شود. سازمان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وابسته به وزارت صنعت معدن و تجارت می‌باشد. برای اخذ ای نماد پذیرش و مراجعه حضوری وجود ندارد. در واقع تمامی کارها از طریق سایت این سازمان به آدرس enamad.ir صورت می‌پذیرد.

از مهم‌ترین عوامل مراجعه کاربران در سایت‌های نماد دار را می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- مشخص بودن صاحب امتیاز

۲- وجود داشتن اطلاعاتی مثل آدرس پستی، شماره تلفن ثابت، پست الکترونیکی

۳- مشخص بودن مدت زمان اعتبار ای نماد

۴- میزان اعتبار سایت که یک ستاره بودن یا دو ستاره بودن ای نماد می‌باشد

۵- مشخص بودن نوع کسب‌وکار

۶- گزارش تخلفات سایت

۷- زیر نظر بودن سازمان‌های دولتی

لغو نماد الکترونیکی

پس از اخذ ای نماد (نماد اعتبار الکترونیکی)، ای نماد برای یک سال دارای اعتبار می‌باشد. در بعضی‌اوقات شرایط جوری پیش می‌آید که تصمیم به لغو نماد الکترونیکی گرفته می‌شود. در دو حالت باید درخواست لغو نماد الکترونیکی (درخواست ابطال ای نماد) داده شود. این دو حالت عبارت است از:

۱- عدم تمایل به تمدید:

چنانچه کسب‌وکار تمایلی به تمدید اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی خود نداشته باشد، باید درخواست لغو نماد الکترونیکی را بدهد. این درخواست باید از تاریخ دو هفته مانده تا پایان اعتبار، اعلام شود. پس از اعلام درخواست لغو نماد الکترونیکی باید تمامی شکایات ثبت شده مرتبط با فروشگاه اینترنتی در سامانه ای‌نماد حل شده باشد. لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی کسب‌وکار در فاصله زمانی پیش از لغو با مهر «منقضی شد» نمایش داده می‌شود.

مطابق دستورالعمل اعطای نماد درصورتی‌که پس از گذشت دو هفته از اتمام تمدید اعتبار، اقدامی برای حل شکایات صورت نگیرد، ضمن ارسال شکایات حل نشده به مراجع ذیصلاح، نماد اعتماد تعلیق خواهد شد. در این صورت دامنه در لیست سیاه قرار خواهد گرفت.

۲- تغییر شخصیت بعد از اعطای نماد الکترونیکی:

متقاضی پس از اخذ نماد اعتماد اگر درخواست تبدیل شخصیت داشته باشد، این امکان وجود ندارد. باید از طریق درخواست لغو نماد الکترونیکی اقدام نماید. پس از ابطال، مجدد می‌تواند با نوع شخصیتی که می‌خواهد ثبت‌نام نماید.

شرایط درخواست لغو نماد الکترونیکی:

برای اعلام درخواست لغو نماد الکترونیکی باید بین شخص حقیقی و حقوقی تمایز قائل شد. در زیر هرکدام به صورت جداگانه بیان می‌شود.

۱- اشخاص حقیقی:

-درخواست ابطال اشخاص حقیقی می‌تواند بر روی سربرگ فروشگاه و یا بر روی یک برگه عادی تنظیم گردد.

-اشخاص حقیقی باید درخواست ابطال خود را در برگه‌ای با ذکر علت ابطال بیان کنند. نام صاحب امتیاز نماد، آدرس دامنه و شناسه کاربری و امضای صاحب امتیاز نماد اعتماد نیز باید قید شود. کپی صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی صاحب امتیاز نماد، با ارسال تیکت و یا ارسال ایمیل به آدرس info@enamad.ir به همراه مدارک فوق ارسال می‌شود.

۲- اشخاص حقوقی:

-درخواست ابطال اشخاص حقوقی باید بر روی سربرگ شرکت تنظیم گردد.

-اشخاص حقیقی باید درخواست ابطال خود را با شرایط زیر ارسال کند:

  • ذکر علت ابطال
  • نام شرکت یا موسسه و…
  • آدرس دامنه
  • شناسه کاربری ممهور به مهر شرکت و امضای مدیرعامل
  • کپی صفحه اول شناسنامه و یا کارت ملی مدیرعامل

لازم به ذکر است، قبل از تأیید چک‌لیست امکان حذف دامنه از طریق پنل کاربری قسمت مدیریت کسب‌وکار وجود دارد.

نتایج لغو نماد الکترونیکی:

بعد از ابطال پرونده، آدرس دامنه ابطال شده از لیست کسب‌وکارهای دارای نماد حذف می‌گردد. در این حالت درگاه پرداخت اینترنتی نیز قطع می‌گردد. بدین ترتیب مشتریان دیگر اعتمادی به فروشگاه اینترنتی شما ندارند.

مشاورین ثبت یار آماده ارائه هر گونه مشاوره به شما می‌باشند. با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰

4.67/5 (3)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

برای دوستان خود بفرستید ...
Share on Google+
Google+
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *