مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


همه چیز درباره شیوه نوین ثبت شرکت

همه چیز درباره شیوه نوین ثبت شرکت

برای گسترش فعالیت‌های تجاری و کسب سود بیشتر، امروزه اکثر افراد اقدام به ثبت شرکت می‌کنند. شیوه نوین ثبت شرکت مزایایی را برای مخاطبان ایجاد کرده است. در این مطلب با نحوه ثبت شرکت آشنا شده و مزایای شیوه نوین ثبت شرکت را بررسی می‌کنیم.

آشنایی با نحوه ثبت شرکت به صورت نوین

ثبت شرکت در ایران مطابق قانون ثبت شرکت ها انجام می‌گیرد. و اداره ثبت شرکت‌ها موظف به انجام این عملیات است. امروزه با توجه به توسعه فعالیت‌های اینترنتی، ثبت شرکت نیز از طریق سامانه و به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

نحوه ثبت شرکت به این صورت است که افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند، با مشخص کردن شرکا و سرمایه خود، و هم‌چنین نام و موضوع فعالیت شرکت می‌توانند از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها مشخصات کامل خود را وارد کرده و مدارک خود را به صورت کامل بارگذاری کنند. پس از تایید اداره ثبت شرکت ها و طی شدن مراحل ثبت، حداکثر یک ماه تا ۴۰ روز بعد، ثبت شرکت انجام شده و فعالیت‌های آن قانونی خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با نحوه ثبت شرکت می‌توانید ثبت شرکت آنلاین، ثبت اینترنتی شرکت و مراحل ایجاد شرکت تجاری را مطالعه کنید.

ثمرات شیوه نوین ثبت شرکت

با توجه به تغییراتی که در نحوه ثبت شرکت و تغییر مدارک شرکت طی سالیان رخ داده است مزایایی در این فرایند مشاهده می‌شود.

این نحوه ثبت شرکت چه ثمراتی را به همراه داشته است؟

اتصال پایگاه‌ها به یکدیگر

با آنلاین شدن فرایند ثبت شرکت، سایر پایگاه‌ها که به نحوی با ثبت شرکت در ارتباط هستند به یکدیگر متصل شده‌اند. برای مثال سیستم مالیاتی به سیستم ثبتی مرتبط شده است تا افرادی که شرکت ثبت می‌کنند مشمول فرار مالیاتی نشده و به صورت کامل مالیات های خود را پرداخت کنند.

هم‌چنین استفاده از دفاتر تجاری مانند دفتر سهام و پلمپ دفاتر به شفافیت‌های مالیاتی کمک کرده است.

برای ثبت شرکت، استعلامی از سازمان مالیاتی صورت می‌گیرد و در صورت نداشتن بدهی مالیاتی فرد می‌تواند شرکت خود را ثبت کند.

ممنوعیت مدیرعامل شدن در چند شرکت

با یکپارچه شدن سیستم ثبت شرکت و وجود بایگانی‌های اینترنتی و آنلاین، تمامی شرایط ثبت سنجیده می‌شود. برای مثال ممکن است فردی سال‌های پیش مدیرعامل یک شرکت بوده است. اما بنا بر دلایلی دیگر فعالیت خود را در آن شرکت ادامه نداده است. اما نسبت به انحلال آن نیز اقدام نکرده است.

اگر در حال حاضر بخواهد شرکت ثبت کند و مدیرعامل آن باشد، سیستم به صورت خود کار این اجازه را نمی‌دهد. زیرا طبق قانون، مدیرعامل شدن در چند شرکت ممکن نیست. و یکپارچگی سیستم این امکان را فراهم کرده است که سابقه افراد نیز بررسی می‌شود.

سنجش شرایط ثبت شرکت

نحوه ثبت شرکت امروزه به گونه‌ای است که تمامی اطلاعات مورد نیاز به صورت خودکار سنجیده می‌شود. از جمله کدپستی. کدهای پستی نیز که از طرف ثبت‌کنندگان اعلام شده است، بررسی و سنجیده می‌شود. تا در این مورد اشتباهی رخ نداده باشد. و تمامی اطلاعات صحیح و مستند باشد.

مزایای شیوه نوین ثبت شرکت

مزایای شیوه نوین ثبت شرکت
مزایای شیوه نوین ثبت شرکت

سرعت

با اینترنتی شدن فرایند ثبت شرکت، سرعت به شدت افزایش داشته است. از وارد کردن اطلاعات در سامانه ثبت شرکت‌ها تا ثبت نهایی شرکت به صورت قانونی، بین یک ماه تا ۴۰ روز زمان لازم است.

باقی ماندن اطلاعات

پیش از این ممکن بود پرونده‌های ثبتی و یا بایگانی‌های آن‌ها به مرور از بین برود و یا پیدا کردن آن‌ها زمان بسیاری ببرد. اما با اینترنتی شدن ثبت شرکت و بایگانی‌های الکترونیک، خطرگم شدن یا از بین رفتن اطلاعات کاهش یافته است. و شما پس از سال‌ها نیز می‌توانید با ورود اطلاعات در سامانه به اطلاعات سابق شرکت خود دسترسی داشته باشید.

دقت

با وجود تغییرات نحوه ثبت شرکت، دقت کار بالا رفته است. زیرا با یکپارچه شدن سیستم‌ها و استعلام از سامانه‌های مختلف از جمله ثبت احوال، سازمان امور مالیاتی و… به ندرت پیش می‌آید که اطلاعات به صورت غلط وارد شوند.

ثبت‌یار مرجعی است که تمام فعالیت‌های ثبتی شرکت شما را به سادگی و بدون دردسر انجام می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان ثبت یار تماس بگیرید.

تلفن واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 (4)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *