شرکت بدون مجوز
ثبت شرکت

تهدیدات پیش رو در شرکت بدون مجوز

ثبت شرکت در دنیای امروز اهمیت فراوانی یافته است. این اهمیت بیشتر به دلیل مزایایی است که با ثبت شرکت برای شرکت‌ها ایجاد می‌شود. برای ثبت شرکت باید مدارک و شرایطی فراهم شود. یکی از مدارکی که در مواردی موردنیاز است مجوز فعالیت است در بعضی از موضوع‌های فعالیت، شرکت باید قبل از ثبت شرکت اقدام به دریافت مجوز کند. اما توجه داشته باشید که امروزه شرکت بدون مجوز هم وجود دارد. این شرکت‌ها در واقع اصلاً به ثبت نرسیده‌اند یا مجوز آن ها منقضی شده است. ما در این مطلب در خصوص شرکت بدون مجوز و تهدیدات آن مطالبی را بیان می‌کنیم.

ثبت آنلاین و فوری شرکت

شرکت بدون مجوز

ثبت شرکت قراردادی است که بین اشخاص حقیقی و حقوقی بسته می‌شود. این قرارداد سبب می‌شود که شرکت در چارچوب قوانین و مقررات فعالیت نماید. هر شرکتی دارای موضوع فعالیت است. فعالیت شرکت‌ها ازلحاظ نیاز به مجوز به دو دسته تقسیم می‌شود. فعالیت‌هایی که نیاز به مجوز ندارند و فعالیت‌هایی که نیاز به مجوز دارند. موضوعاتی که نیاز به مجوز دارند، شامل ۲۳ مورد کلی می‌باشند که هریک از این ۲۳ مورد خود شامل چند موضوع مرتبط به هم است.

اگر شما به دنبال ثبت شرکت خود هستید، در وهله‌ی اول باید به نوع فعالیت توجه نمایید. درصورتی‌که فعالیت شما در حیطه این ۲۳ مورد قرار گرفت، باید ابتدا اقدام به اخذ مجوز نمایید.

بسیاری از افراد وقتی با سد مجوز روبه‌رو می‌شوند، ترجیح می‌دهند بدون مجوز به فعالیت بپردازند. در این صورت شرکت بدون مجوز و بدون ثبت به فعالیت می‌پردازد. این امر آثار مخربی برای شرکت بدون مجوز به همراه می‌آورد.

نتایج عدم دریافت مجوز

درصورتی‌که شرکت بدون مجوز شروع به فعالیت کند، فعالیتش غیرقانونی است. غیرقانونی بودن فعالیت می‌تواند منجر به تعقیب قانونی و قضایی شود. توجه نمایید که علاوه بر تهدیدهای قانونی برای شرکت بدون مجوز و بدون ثبت، شرکت از مزیت شرکت دارای مجوز و ثبت شده محروم می‌شود. ازجمله امتیازاتی که شرکت بدون مجوز از آن محروم می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برقراری ارتباط بیشتر و مؤثرتر.
  • افزایش اعتبار و اطمینان بیشتر مشتریان
  • رسمی شدن اسناد شرکت

مجوز منقضی شده

بعضی از شرکت‌ها برای ثبت شرکت خود اقدام به اخذ مجوز می‌نمایند؛ اما باید توجه داشت که مجوزها دارای اعتبار هستند. بعضی از این مجوزها دارای اعتبار دائمی هستند. درصورتی‌که مجوز شما دارای اعتبار دائمی است لزومی به اقدام خاص بعد از دریافت آن نیست؛ اما درصورتی‌که مجوز شما دارای اعتبار زمانی باشد باید حتماً به مدت اعتبار آن توجه نمایید. در صورت اتمام مدت مجوز فعالیت و ادامه فعالیت، فعالیت شما غیرقانونی خواهد بود.

مشاورین ثبت یار آماده ارائه هرگونه مشاوره در خصوص ثبت شرکت و انجام فرایند آن برای شما هستند. با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰
5/5 (4)

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

برای دوستان خود بفرستید ...
Share on Google+
Google+
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *