مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


ثبت برند لوازم و ابزار دستی در طبقه هشتم

ثبت برند لوازم و ابزار دستی در طبقه هشتم

یکی از اطلاعات ضروری هنگام ثبت برند، انتخاب طبقه علائم تجاری است. در مطلب «طبقه بندی علائم تجاری چیست؟» به طور مفصل درباره طبقه بندی صحبت کرده‌ایم. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم در طبقه هشتم ثبت برند چه محصولاتی هستند که می‌توان آن‌ها را به صورت انحصاری تحت عنوان برند به خصوص به ثبت رساند؟

 

ثبت برند تجاری چیست؟

در قوانین ایران از واژه برند استفاده نشده است و به جای آن علامت تجاری یا نام تجاری وجود دارد. برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها و کپی‌برداری‌ها خوب است نام تجاری و یا علامت تجاری خود یا هردوی آن‌ها را در اداره مالکیت معنوی به ثبت برسانید.

فرض کنید یک کارگاه چاقوسازی در زنجان وجود دارد. این کارگاه تحت عنوان کارگاه چاقوسازی خنجر، فعالیت می‌کند و رنگ‌ها و طرح‌های خاصی در این تولیدات به کار می‌گیرد. به مرور زمان مشتریان این کارگاه زیاد شده و از مرغوبیت کالای این کارگاه راضی هستند.

اما کارگاه دیگری با سوءاستفاده از محبوبیت این کارگاه و محصولات آن نسبت به ثبت برند «کارگاه چاقوسازی خنجر» اقدام می‌کند و آن را به نام خود ثبت می‌کند. در این صورت این کارگاه متقلب می‌تواند از کارگاه اصلی شکایت کند.

اما اگر کارگاه اصلی، محصولات خود را تحت عنوان برند چاقوسازی خنجر زودتر به ثبت می‌رساند، می‌توانست از تقلب این کارگاه جلوگیری کند و با شکایت، محصولات تقلبی آن را جمع‌آوری کند.

پس می‌توان فهمید ثبت برند تا چه اندازه می‌تواند مهم باشد.

 

طبقه بندی علامت تجاری

برای بهره‌مندی از مزایای ثبت برند، باید حتما برند را در اداره مالکیت معنوی به ثبت رساند. در کنوانسیون‌های بین المللی جهت سهولت امر ثبت، طبقه بندی نسبتا کاملی از انواع خدمات و محصولات ارائه شده است. به این معنی که برای ثبت داخلی یا بین المللی علامت تجاری خود، باید طبقه یا طبقاتی را که به حوزه فعالیت شما مربوط می‌شود انتخاب کنید. ۴۵ طبقه به این محصولات و خدمات اختصاص داده شده است.

در این مطلب محصولات مندرج در طبقه هشتم ثبت برند را بررسی می‌کنیم.

 

طبقه هشتم ثبت برند

طبقه هشتم ثبت برند | ثبت‌یار

هشتمین طبقه از طبقه بندی علائم تجاری در بخش ضمائم آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاریاین طور آمده است:

انواع ابزار و لوازم دستی (که با دست کار می‌کنند)، سرویس کارد و قاشق و چنگال، سلاح کمری، تیغ.

اگر شرکت و یا کارگاهی دارید که در حوزه ابزار و لوازم دستی کار می‌کند و تصمیم دارید برند مخصوص به خود را ثبت کنید، می‌توانید طبقه هشتم ثبت برند را انتخاب کنید.

در طبقه هشتم ثبت برند انواع ابزار و لوازم دستی مانند لوازم باغبانی، ابزارآلات صنعتی مانند آچار و پیچ گوشتی، قیچی،… وجود دارند.

هم‌چنین یکی دیگر از محصولاتی که در طبقه هشتم ثبت برند به ثبت می‌رسد، سرویس کارد و قاشق و چنگال است. در تولید سرویس کارد و چنگال طبقه هشتم را انتخاب کنید.

سلاح کمری و تیغ هم در طبقه هشتم به ثبت می‌رسند.

متخصصان ما در ثبت یار، صفر تا صد فعالیت‌های مربوط به ثبت برند را با دقت و حوصله انجام می‌دهند.

شماره تماس پشتیبانی: ۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.75/5 (4)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *