مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


باید و نبایدهای ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار

باید و نبایدهای ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار

در دنیای پر از پیچ و تاپ تجاری امروز، افراد برای کسب موفقیت بیشتر در بازار رقابت می‌توانند اقدام به ثبت شرکت و انجام فعالیت‌های مدنظر خود در قالب شرکت نمایند. شما با ثبت شرکت می‌توانید از مزایای گوناگونی برخوردار شوید از جمله این مزایا، می‌توان به استفاده از تخصص و تجربه‌ی نیروهای ماهر و آن هم به صورت کاملا قانونی اشاره کرد.

برای ثبت شرکت بعد از رجوع به سامانه ثبت شرکت‌ها و طی مراحل در نظر گرفته‌شده در آن، به‌عنوان آخرین گام شما باید اقدام به انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار نمایید (عمده‌ی اطلاعات این مقاله ثبت‌ یاری در ارتباط با موضوع ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار است). اهمیت چاپ آگهی تأسیس شرکت در روزنامه کثیرالانتشار به‌مراتب بالاتر از چاپ روزنامه رسمی است چراکه این نوع روزنامه با عموم افراد جامعه در ارتباط است. در حقیقت با چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار شما به عموم مردم خبر از تأسیس شرکت مدنظر خود را می‌دهید.

ما در این مطلب تمام تلاش خود را می‌کنیم که شما را با ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار آشنا نماییم. پس با ما همراه باشید.

ثبت شرکت چیست؟

درصورتی‌که افراد به‌تنهایی اقدام به فعالیت تجاری نمایند، مسئولیتشان در مقابل اشخاص ثالث نامحدود است و کلیه اموال آن‌ها اعم از اموال تجاری و اموال شخصی‌شان وثیقه پرداخت دیون فرد در مقابل افراد ثالث است. درنتیجه این حالت میل و رغبت برای انجام امور تجاری به‌تنهایی و بدون شریک بسیار پایین است و افراد تمایل دارند برای انجام امور تجاری به‌جای فعالیت فردی اقدام به تأسیس شرکت نمایند.

شرکت درواقع مستلزم همکاری چند نفر از اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی است. در صورت تأسیس شرکت، شما در قالب‌هایی که قانون به شما اجازه داده است اقدام به تجمیع سرمایه‌های خود می‌کنید و در قبال سرمایه‌هایی که در شرکت قرار داده‌اید در سود شرکت سهیم می‌شوید.

یکی از اولین اقداماتی که پس از تأسیس شرکت باید صورت بگیرید، ثبت شرکت است. به‌عبارت‌دیگر زمانی که شما تصمیم به انجام فعالیت تجاری در قالب شرکت گرفتید در گام نخست باید شرکت خود را به ثبت برسانید تا کار شما وجهه قانونی پیدا کند و شما بتوانید از مزایا و امتیازاتی که قانون در اختیار شرکت‌های مختلف قرار می‌دهد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت‌ها و همچنین ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار با پیچیدگی‌های خاصی همراه است که شما می‌توانید با استفاده از تخصص مشاورین ثبت یار به‌سادگی و در کم‌ترین زمان اقدام به ثبت شرکت خود در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها نمایید.

مزایای ثبت شرکت در ایران:

ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار | ثبت یار

یکی از موضوعاتی که ممکن است ذهن افرادی که تمایل به فعالیت در قالب شرکت را داشته باشند به خود درگیر کند، این است که چه لزومی به ثبت شرکت وجود دارد؟ در حقیقت ممکن است این موضوع در ذهن شما باشد که من به فعالیت اقتصادی و تجاری خود می‌پردازم بدون آن‌که نیازی به ثبت شرکت باشد. برای پاسخ به این سؤال شما باید با مزایای ثبت شرکت در ایران آشنا شوید. به‌طور خلاصه مزایای ثبت شرکت عبارت است از:

 • افتتاح حساب بانکی تجاری:

برای افتتاح این نوع حساب در بانک باید مدرکی دال بر ثبت شرکت تجاری ارائه دهید. در غیر این صورت بانک از افتتاح حساب شما جلوگیری می‌کند.

 • بهره‌مندی از وام و منابع مالی:

اگر شما به‌عنوان یک شرکت درخواست وام‌دهید با موفقیت بیشتری برای شما همراه است. مردم نیز به شرکت به دلیل پشتوانه مالی که دارد بیشتر اعتماد می‌کنند و حاضرند در تأمین منابع مالی به آن‌ها کمک کنند.

 • معتبر بودن اسناد شرکت همانند اسناد رسمی:

با ثبت شرکت، قراردادهای مابین شرکا جنبه‌ی رسمیت پیدا می‌کند و بدین ترتیب نمی‌توانند به استناد غیررسمی بودن اعتبار اسناد را زیر سؤال ببرند.

 • استفاده از تخصص و تجربه افراد بیشتر:

شما با ثبت شرکت این امکان را خواهید داشت که از نیروی متخصص و ماهر استفاده کنید.

مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها

پس از تصمیم‌گیری به ثبت شرکت باید در مرحله اول مدارک موردنیاز برای ثبت را فراهم کنید. بعد از فراهم کردن مدارک شما باید برای طی مراحل ثبت شرکت به سایت اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه نمایید. پس از ثبت اطلاعات و ارسال مدارک موردنیاز کارشناس به بررسی مدارک می‌پردازد در صورت تکمیل مدارک ثبت شما به پایان می‌رسد.

توجه داشته باشید که مدارک و مراحل هر یک از شرکت‌های هفت‌گانه قانون تجارت با یکدیگر متفاوت است. شما می‌توانید برای آشنایی با هر یک از آن‌ها به مطلب ثبت انواع شرکت‌ها مراجعه نمایید. هم‌چنین به‌طور خلاصه مراحل ثبت شرکت‌ها در شکل زیر بیان‌شده است.

ثبت شرکت | ثبت یار

ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار

آخرین مرحله از مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها، انتشار آگهی تأسیس شرکت در روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه رسمی است؛ بنابراین باید با مفهوم این دو روزنامه آشنا شویم. روزنامه رسمی روزنامه خاصی‌ست که بر اساس ماده‌واحده قانونی تشکیل‌شده است و انتشار قوانین و مقررات، آگهی‌های مربوط به شرکت‌ها، ثبت اختراع، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری را بر عهده دارد؛ بنابراین در شناخت مصداق روزنامه رسمی مشکلی وجود ندارد. این در حالی است که روزنامه کثیرالانتشار هر شرکتی با شرکت دیگر می‌تواند متفاوت باشد. به عبارت بهتر هر شرکتی در بدو تأسیس خود و در اظهارنامه تأسیس روزنامه کثیرالانتشار خود را از بین روزنامه‌های معرفی‌شده انتخاب می‌کند.

برای شناخت بهتر روزنامه کثیرالانتشار ما مهم‌ترین نکات را بیان می‌کنیم.

روزنامه کثیرالانتشار چیست؟

در خصوص روزنامه کثیرالانتشار و ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار معیار خاصی در قانون وجود ندارد.

به عبارت بهتر در نظریه مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه روزنامه کثیرالانتشار روزنامه است که اکثر مردم آن را مطالعه می کنند و انواع آگهی‌های شرکت پس از ثبت در روزنامه رسمی در آن درج می‌گردد؛ بنابراین روزنامه کثیرالانتشار روزنامه‌ای‌ست که در دسترس عموم مردم قرار می‌گیرد. دلیل اهمیت آگهی در این روزنامه به خاطر اطلاع عموم است تا از حقوق اشخاص ثالث حفاظت شود.

نحوه‌ی آگهی ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار:

پس از طی تمام مراحل ثبت شرکت در مرحله آخر، باید تأسیس شرکت در روزنامه به چاپ برسد. برای ثبت شرکت مدارک خاصی مور دنیاز نیست و شما تنها با در اختیار داشتن شماره مکانیزه تأسیس می‌توانید اقدام به چاپ در روزنامه نمایید. پس از صدور آگهی تأسیس، لینک روزنامه کثیرالانتشار در سامانه ثبت شرکت‌ها فعال‌شده و شما با پرداخت هزینه می‌توانید اقدام به ثبت آگهی تأسیس در روزنامه کنید.

موارد الزامی نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار:

ثبت شرکت در روزنامه کثیرالانتشار | ثبت یار

علاوه بر آگهی تأسیس موارد دیگری نیز در قانون بیان‌شده است که شرکت‌ها را ملزم به نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار می‌کند. این موارد به شرح زیر است:

 • انتشار اوراق قرضه
 • پذیره‌نویسی سهام در شرکت سهامی عام
 • دعوت از مجامع
 • انتشار آگهی تغییرات شرکت اعم از افزایش سرمایه، کاهش سرمایه، انحلال شرکت و…
 • تقسیم دارایی و ختم تصفیه
 • اعلام ختم تصفیه
 • انتخاب و عزل مدیران

ما در این مطلب به بررسی ثبت شرکت‌ها از منظر چاپ آگهی تأسیس در روزنامه کثیرالانتشار پرداختیم. شما می‌توانید در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی در خصوص ثبت شرکت با مشاورین مجموعه ثبت یار تماس بگیرید. ما در کنار شما تا اتمام آخرین مراحل ثبتی هستیم. کافی است با ما تماس بگیرید.

تلفن واحد پشتیبانی:
۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.25/5 (8)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • خیلی جامع و کامل بود
  سپاس از اطلاع‌رسانی

 • آیا الزام قانونی در رابطه با چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار وجود دارد؟

  • زهرا اسدی

   سلام دوست عزیز،
   بله الزامی است.