مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


اصلی‌ترین مزایای اخذ کارت بازرگانی

اصلی‌ترین مزایای اخذ کارت بازرگانی

اگر می‌خواهید کسب و کار خود را به خارج از مرزها نیز گسترش دهید و وارد شاخه‌ی صادرات و واردات شوید، به مجوز نیاز دارید. کارت بازرگانی مجوزی‌ست که به شما این اجازه را می‌دهد که کالاهای خود را صادر کرده و یا نسبت به واردات برخی محصولات اقدام کنید. خود این امر نیز دارای معایب و مزایای فراوانی‌ست که در ادامه با سایر مزایای اخذ کارت بازرگانی آشنا می‌شویم.

اخذ کارت بازرگانی

اگر از ابتدا، فعالیت‌های تجاری شما به صادرات و واردات مربوط می‌شود، می‌توانید همزمان با ثبت شرکت خود نسبت به اخذ کارت بازرگانی نیز اقدام کنید.

اما در غیر این صورت، در هر زمانی که احساس کردید می‌خواهید صادرات و واردات داشته باشید، می‌توانید برای اخذ کارت بازرگانی اقدام کنید.

بنابر درخواست متقاضی، این کارت از ۱ تا ۵ سال اعتبار دارد. پس از انقضای مدت اعتبار کارت بازرگانی افراد می‌توانند «درخواست تمدید کارت بازرگانی» خود را بدهند که این خود شامل مراحل مختلفی‌ست.

نکته: پیش از این در مجله ثبت یار مطلبی تحت عنوان کارت بازرگانی چیست منتشر شد که در آن صفر تا صد اخذ کارت بازرگانی توضیح داده شده است.

 

مزایای اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی | ثبت یار

داشتن کارت بازرگانی باعث می‌شود فعالیت‌های حوزه صادرات و واردات دارنده کارت قانونی تلقی شود. اما علاوه بر این مزایای دیگری را نیز در پی دارد. در ادامه به برخی از مزایای اخذ کارت بازرگانی اشاره می‌کنیم.

 

عضویت در اتاق بازرگانی

اتاق بازرگانی تشکیلاتی‌ست که برای هماهنگی بین تاجران و تولیدکنندگان یک منطقه، حمایت از تولیدات داخلی، صادرات و ارائه خدمات به تاجران و تولیدکنندگان (مانند صدور کارت بارگانی) ایجاد شده است.

بیشتر بدانید
موضوعات نیازمند اخذ مجوز کدام‌اند؟-بخش دوم

پس از اخذ کارت بازرگانی تجار و تولیدکنندگان کالا به عضویت اتاق بازرگانی درمی‌آیند.

 

واردات و صادرات از منطقه آزاد تجاری

افرادی که کارت بازرگانی مخصوص خود را دارند، می‌توانند علاوه بر صادرات و واردات در کشورهای خارجی، در مناطق آزاد تجاری نیز واردات و صادرات داشته باشند.

 

شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی

شما با گرفتن کارت بازرگانی به راحتی می‌توانید در نمایشگاه‌های بین المللی شرکت کنید.

 

ثبت سفارش و ترخیص کالا

دارندگان کارت بازرگانی به راحتی می‌توانند کالاهای خود را از گمرک ترخیص کنند.

 

صدور ویزای تجاری

فرآیند دریافت ویزای تجاری، یکی از مزایای اصلی کارت بازرگانی محسوب می‌شود.

 

اخذ نام تجاری لاتین

برای ثبت برندی که در آن از حروف لاتین استفاده شده باشد، باید حتما کارت بازرگانی داشته باشید. حتی اگر نخواهید از کارت بازرگانی برای امور صادرات و واردات استفاده کنید.

 

ارتباط گرفتن با تجار خارجی

به طور کلی اصلی‌ترین مزایای اخذ کارت بازرگانی را می‌توان شامل این موارد دانست.

 

هزینه اخذ کارت بازرگانی

برای عضویت در اتاق بازرگانی، صادرات و واردات کالا و محصولات، ثبت برندی با حروف لاتین یا استفاده از سایر مزایای اخذ کارت بازرگانی، داشتن کارت بازرگانی ضروری است. اما سوال این‌جاست که اخذ کارت بازرگانی چه میزان هزینه برای متقاضی آن در پی دارد؟

هزینه ثبت کارت بازرگانی در ثبت‌یار مانند سایر خدمات ثبت شرکت و ثبت برند شفاف است. در مطلب هزینه اخذ کارت بازرگانی، جزئیات هزینه‌های اخذ این کارت ذکر شده است. برای آگاهی از این هزینه‌ها می‌توانید به مطلب مربوطه مراجعه کنید.

بیشتر بدانید
هزینه ثبت تغییرات شرکت در ثبت‌یار چقدر است؟

 

شرایط اخذ کارت بازرگانی

مزایای اخذ کارت بازرگانی | ثبت یار

پس از آشنایی با مزایای اخذ کارت بازرگانی و کارکردهای آن ممکن است بخواهید نسبت به دریافت کارت بازرگانی خود اقدام کنید. اما داشتن یک کارت بازرگانی شرایط خاصی دارد که صرفا با داشتن آن شرایط می‌توانید کارت را دریافت کنید. این شرایط را می‌توان در موارد زیر برشمرد:

  • داشتن حداقل ۲۳ سال تمام
  • نداشتن اشتغال تمام وقت و رابطه استخدامی با وزارت‌خانه‌ها و شرکت‌های دولتی و قوای سه‌گانه
  • عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب
  • نداشتن محکومیت کیفری و سوء پیشینه
  • اگر یک کارت بازرگانی دارید دیگر نمی‌توانید نسبت به اخذ کارت جدیدی اقدام کنید.

اتباع خارجی نیز برای دریافت کارت بازرگانی باید این شرایط را داشته باشند. علاوه بر این‌ها داشتن پروانه کار یا اقامت معتبر نیز از شرایط ضروری اخذ این کارت برای افراد خارجی است.

متخصصان ثبت‌یار می‌توانند به صورت فوری و بدون دردسر کارت بازرگانی شما را دریافت کرده و به دست‌تان برسانند.

شماره تماس واحد پشتیبانی:۷۴۳۱۸۷۰۰ -۰۲۱ 

 


لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.88/5 (8)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *