مجله ثبت‌یار

شبکه های اجتماعی


صفر تا صد نکات طلایی ثبت لوگو

صفر تا صد نکات طلایی ثبت لوگو

آیا تا به‌ حال به لوگوهایی که در اطراف شما چشمک می‌زنند و شما را به خود جذب می‌کنند دقت کرده‌اید؟ دنیای اطراف ما پر از برندهای مختلف است که هرکدام از آن‌ها با لوگوی خاصی شناسایی می‌شوند. به عبارت بهتر شاید بتوان گفت شما به‌عنوان یک تولیدکننده یا ارائه‌دهنده خدمت در گام نخست باید به دنبال راهی برای ایجاد بازار مختص به خود باشید و این امر میسر نمی‌شود مگر با ثبت لوگو. در حقیقت شما با ثبت لوگو خود، رقبا را از میدان رقابت در حوزه‌ی محصولات مشابه دور می‌کنید. برای آشنایی با ثبت لوگو و بهره‌مندی از امتیازات آن با ما در این مطلب همراه شوید. ما به شما اطلاعات جالب و مفیدی از ثبت برند می‌دهیم.

 

لوگو چیست؟

لوگو در حقیقت یک نشان تجاری است که به شما این امکان را می‌دهد که محصولات و خدمات خود را از سایر محصولات و خدمات متمایز نمایید. با لوگو شما ابزاری برای معرفی محصولات خود به دست می‌آورید و می‌توانید کالاها و خدمات خود را با ویژگی منحصر به ‌فردی که دارند به بازار ارائه نمایید.

 

آیا ثبت لوگو الزامی است؟

ثبت لوگو | ثبت یار

ممکن است شما فکر کنید اگر شروع به فعالیت اقتصادی اعم از تولید کالا یا ارائه خدمت کردید، حتماً و بدون هیچ راهی باید لوگو و برند خود را ثبت کنید وگرنه از ادامه‌ی فعالیت باز می‌مانید.

این تفکر کاملاً اشتباه است و ثبت برند و لوگو کاملاً اختیاری‌ست و این در حیطه اختیار شماست که پس از شروع فعالیت برای متمایز کردن محصولات خود اقدام به ثبت آن نمایید، اما باید توجه داشته باشید که پس از ثبت برند و لوگو شما دارای امتیازات منحصر به ‌فردی می‌شوید و می‌توانید از حقوقی که دولت به شما می‌دهد، برخوردار شوید و همچنین در بازار رقابتی امروزه جایگاه والایی پیدا می‌کنید و مشتریان دائمی و مختص به خود را پیدا خواهید کرد.

 

مزایای ثبت لوگو

شما با ثبت لوگو مختص فعالیت خود می‌توانید از مزایای زیر استفاده نمایید:

  • استفاده از جایگاه منحصر به ‌فرد در عرضه محصولات و خدمات خود
  • پیدا کردن جایگاه ویژه و استفاده از مشتریان ثابت و وفادار
  • برخورداری از حمایت‌های قانونی برای جلوگیری از سو استفاده رقبا

 

ثبت لوگو

ثبت لوگو | ثبت یار

شما برای ثبت لوگو خود در گام اول باید اقدام به طراحی یک طرح گرافیکی مختص به خود باشید. پس از طراحی طرح موردنظر باید آن را به ثبت برسانید. در حقیقت شما با ثبت لوگو خود می‌توانید جایگاه منحصر به‌ فرد برای خود ایجاد کنید. چرا که قبل از ثبت، هر فردی دیگری ممکن است محصولات باکیفیت متفاوت و حتی بسیار پایین‌تر خود را با نام و لوگو شما در بازار عرضه کند و از این طریق نه‌تنها شما به خواسته خود نمی‌رسید بلکه با تنزل درجه روبه‌رو می‌شوید.

 

مراحل ثبت لوگو

بعد از طراحی لوگو مختص به خود شما باید مدارک موردنیاز که در مطلب ثبت برند و لوگو بیان‌شده است را تهیه و به سامانه اداره مالکیت معنوی مراجعه نمایید. بعد از مراجعه به سامانه اداره مالکیت معنوی شما باید به ترتیب اطلاعات زیر را وارد کنید:

  • اطلاعات شخصی فرد حقیقی یا حقوقی متناسب با مالک لوگو
  • انتخاب طبقه کالا
  • بارگذاری مدارک اجباری و اختیاری
  • پرداخت هزینه‌های اینترنتی ثبت
  • دریافت کد رهگیری ثبت
  • انتشار آگهی ثبت برای اطلاع عموم از ثبت لوگو مختص به شما

 

مدت اعتبار لوگو

پس از اتمام فرایند ثبت لوگو و انتشار در روزنامه رسمی در صورتی‌که ظرف یک ماه کسی اعتراضی به لوگوی ثبت‌شده شما نداشت به شما گواهی ثبت لوگو اعطا می‌شود. پس از دریافت گواهی شما به مدت ۱۰ سال می‌توانید از مزایای لوگوی ثبت‌شده استفاده نمایید.

ما در این مطلب شما را به‌صورت خلاصه با ثبت لوگو آشنا کردیم اما این نکته را همواره مدنظر قرار دهید که ثبت لوگو با پیچیدگی‌های خاصی همراه است که بهتر است برای ثبت آن از متخصصین و مشاورین زبده در این زمینه استفاده شود. به همین جهت ثبت یار در تمامی مراحل همراه شما است. کافی‌ست با ثبت یار تماس بگیرید.

شماره تماس واحد پشتیبانی: ۷۴۳۱۸۷۰۰-۰۲۱

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

4.83/5 (6)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *